REKLAMA

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia Jasienica Leszek Obracaj - Unilink S.A. - Placówka Partnerska
Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, istniejącą na rynku już od 1995r. Mając świadomość jak ważny jest dobór odpowiednich rozwiązań ; szczególnie jeśli chodzi o ubezpieczenia i ...
Ubezpieczenia Jasienica Leszek Obracaj - Unilink S.A. - Placówka Partnerska
ul. Cieszyńska 291
43-385 Jasienica
tel.: 697915676Porady związane z kategorią:
Ubezpieczenia

Na czym polega ubezpieczenie od utraty dochodu? Co warto wiedzieć na jego temat? Na czym polega ubezpieczenie od utraty dochodu? Co warto wiedzieć na jego temat?

Trudne życiowe sytuacje często są nie do przewidzenia. Można jednak ubezpieczyć się na okoliczność ich wystąpienia. Utrata źródła dochodu stanowi poważne zagrożenie dla domowego budżetu. Na rynku dostępne są na szczęście oferty, które pozwalają ubezpieczyć się od utraty dochodu. Rozwiązanie to pozwala utrzymać płynność finansową oraz skupić się na poszukiwaniu nowej pracy.

Jak starać się o odszkodowanie za błąd lekarski? Nie zapomnij o kilku kwestiach Jak starać się o odszkodowanie za błąd lekarski? Nie zapomnij o kilku kwestiach

W ostatnim czasie zwiększyła się świadomość wielu pacjentów o przysługujących im prawach. Dziś spora część z nich wie, że kiedy dojdzie do zaniechania działań medycznych bądź zostaną błędnie wykonane, mogą starać się o odpowiednio wysokie odszkodowanie. Nadal jednak zdarzają się osoby wychodzące z założenia, że batalia sądowa z lekarzem i szpitalem jest z góry skazana na porażkę. Nic bardziej mylnego! Chcąc Cię przekonać, że masz szansę na wygraną, przygotowaliśmy wpis, w którym dokładniej omówimy, jak skutecznie starać się o rekompensatę. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Assistance krótkoterminowe a assistance mini Assistance krótkoterminowe a assistance mini

Tyle mówi się o potrzebie posiadania nie tylko ubezpieczenia OC, ale też assistance, zwłaszcza podczas wyjazdu za granicę. Być może zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie wybrać. Jeśli zakup polisy jeszcze przed Tobą, nic straconego. Pytanie tylko, czy kupić assistance krótkoterminowe, czy assistance mini. Mimo nazwy wskazującej na podobne działanie, są to dwie różne formy pomocy. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co je różni.

Jak ubezpieczyć auto przez internet?

Jak wykupić ubezpieczenie OC przez Internet, żeby było bezpiecznie, a Twój samochód chroniony? Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to skorzystanie z usług popularnych porównywarek ubezpieczeniowych. Na rynku istnieje wiele takich portali, ale wszystkie działają w ten sam sposób. W jednym miejscu możesz sprawdzić oferty kilku, a nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Nie musisz wychodzić z domu, możesz to zrobić za pomocą komputera, tabletu, a nawet smartfona.
 

Praca za granicą a ubezpieczenie - o czym pamiętać? Praca za granicą a ubezpieczenie - o czym pamiętać?

Podjęcie pracy za granicą zachęca do tego, by rozejrzeć się za odpowiednim ubezpieczeniem. Tylko jak zrobić to dobrze? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie do pracy za granicą? Istnieje kilka aspektów, o których należy pamiętać i poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich. Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Jak działają porównywarki polis na życie? Jak działają porównywarki polis na życie?

Polisa na życie to popularny produkt ubezpieczeniowy, który aktualnie stanowi jedno ze stosunkowo prostych i z pewnością łatwo dostępnych rozwiązań, które umożliwia nam zabezpieczenie siebie i naszej rodziny na wypadek losowych wydarzeń. Takie sytuacje jak przewlekła choroba, utrata pracy czy wypadek komunikacyjny przytrafiają się niestety bardzo często, a jeżeli wybierzemy odpowiednie ubezpieczenie, zyskamy pewność, że uzyskamy środki pieniężne, które pozwolą nam przetrwać trudny czas. Tylko jak wybrać polisę, która rzeczywiście spełni nasze oczekiwania? Pomocne mogą być tzw. porównywarki ubezpieczeń

Kto może tanio ubezpieczyć Alfę Romeo? Kto może tanio ubezpieczyć Alfę Romeo?

Podczas zakupu polisy OC ubezpieczyciele biorą pod uwagę wiele różnych czynników. Od nich zależy ostateczna wysokość składki. Niektórzy właściciele pojazdów mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek, inni są niestety zmuszeni do zapłacenia więcej. Od czego zatem zależy koszt ubezpieczenia i kto zapłaci najtaniej za polisę OC dla samochodu marki Alfa Romeo?

Wysokie odszkodowanie z OC? Sprawdź najnowszy ranking kancelarii! Wysokie odszkodowanie z OC? Sprawdź najnowszy ranking kancelarii!

W wyniku wypadku doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Chcesz uzyskać możliwie najwyższe odszkodowanie? Za pomocą najnowszego rankingu znajdziesz najlepszą firmę odszkodowawczą.

Ubezpieczenie na życie idealnie dopasowane do potrzeb Ubezpieczenie na życie idealnie dopasowane do potrzeb

Nikt z nas nie lubi myśleć o nieprzyjemnych i wyjątkowo przykrych wydarzeniach, które mogą mieć miejsce w naszym życiu. Wielu z nich zwyczajnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie oznacza to jednak, że nie możemy podjąć pewnych działań, które mają na celu zminimalizowanie przykrych następstw, które one ze sobą niosą. Właśnie do tego służą ubezpieczenia. Dlaczego warto w nie zainwestować i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Najlepsze oferty ubezpieczenia AC na rynku Najlepsze oferty ubezpieczenia AC na rynku

Kończy Ci się ubezpieczenie autocasco i szukasz taniej oferty na rynku? Być może kupiłeś używany samochód i rozglądasz się za dobrym ubezpieczeniem AC? Czym kierować się przy wyborze AC? W artykule poszukamy najlepszego ubezpieczenia AC dla naszej bohaterki.

Czym jest komunikacyjne ubezpieczenie NNW? Czym jest komunikacyjne ubezpieczenie NNW?

Czy zastanawiałeś się, z czego się utrzymasz, gdybyś został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym? Długotrwałe leczenie i rehabilitacja mogą być bardzo kosztowne. By uniknąć związanych z tym wydatków, warto nabyć ubezpieczenie NNW w LINK4.

Ubezpieczenie OC – czy można wypowiedzieć umowę? Ubezpieczenie OC – czy można wypowiedzieć umowę?

Ubezpieczenie OC, a więc forma ubezpieczenia pojazdu, która dotyczy odpowiedzialności cywilnej kierowcy, jest w Polsce obowiązkowe. Taka sytuacja sprawia, że nie do końca wiemy, czy możemy umowę z ubezpieczycielem rozwiązać. Okazuje się jednak, że taka możliwość istnieje – jednak w określonych sytuacjach i przy dotrzymaniu ustalonego czasu.

Mieszkasz w Anglii? Płacisz dużo za ubezpieczenie samochodu? Ten artykuł jest dla Ciebie! Mieszkasz w Anglii? Płacisz dużo za ubezpieczenie samochodu? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Pomimo brexitu w Wielkiej Brytanii w dalszym ciągu pozostaje setki tysięcy naszych rodaków. Wielu z nich, pomimo niezłych zarobków ma większe lub mniejsze problemy finansowe. Powodem są duże wydatki - koszty życia w UK są relatywnie wysokie. 

Ubezpieczenie na wszelki wypadek. Poznaj korzyści, jakie daje ubezpieczenie NNW. Ubezpieczenie na wszelki wypadek. Poznaj korzyści, jakie daje ubezpieczenie NNW.

Mądrzy zazwyczaj jesteśmy już po szkodzie. Gdy jest już za późno. To raczej nie tylko polska przypadłość wbrew popularnemu powiedzeniu. Czy mogliśmy zrobić coś, by zabezpieczyć się przed konkretnym zdarzeniem? Taka myśl przychodzi nam zazwyczaj do głowy, a wraz z nią pytania. Jak przewidywać to, czego teoretycznie nie da się przewidzieć? Odpowiedź tymczasem jest prosta. Poprzez zwykłą przezorność Nie bez powodu mówi się, że przezorny jest zawsze ubezpieczony.

Kto wypłaca odszkodowanie, gdy brakuje sprawcy wypadku? Kto wypłaca odszkodowanie, gdy brakuje sprawcy wypadku?

Ubezpieczenie OC daje Ci gwarancję, że w przypadku spowodowania szkody, rachunek za jej likwidację nie zrujnuje Twojego budżetu. Ubezpieczyciel pokryje koszty wszystkich wyrządzonych przez Ciebie szkód. Możesz więc sądzić, że w drugą stronę działa to na identycznych zasadach. Co jednak w przypadku, gdy sprawca wypadku jest nieznany albo nie posiadał ważnej polisy OC? Czy możesz wówczas liczyć na odszkodowanie? 
 

Jak działa ubezpieczenie ochrony zniżek? Jak działa ubezpieczenie ochrony zniżek?

Ochrona zniżek to jedna z ofert dodatkowych przy wykupieniu policy OC. Kierowana jest ona przede wszystkim do kierowców z dłuższym stażem za kierownicą. Jeśli do tej pory ich jazda była bezszkodowa, mają oni określony pakiet zniżek. Ochrona zniżek gwarantuje natomiast, że nawet jeśli przydarzy się takiemu kierowcy 1 kolizja, to nie utraci on uzbieranych do tej pory benefitów. 
 

Składki ZUS: co nam grozi, jeśli ich nie zapłaciliśmy? Składki ZUS: co nam grozi, jeśli ich nie zapłaciliśmy?

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terenie Polski jest zobowiązany do regularnego opłacania składki ZUS. Czasami jednak zdarza nam się o nich zapomnieć lub najzwyczajniej w świecie nie mamy z czego ich zapłacić. Co w takim wypadku powinniśmy zrobić?

Ubezpieczenie domu od zdarzeń losowych - co obejmuje Ubezpieczenie domu od zdarzeń losowych - co obejmuje

Ubezpieczenie domu to polisa, która dzięki dostępności wielu opcji dodatkowych, może mieć naprawdę szeroki zakres. W większości przypadków to od nas zależy, co zostanie objęte zabezpieczeniem w razie wystąpienia zdarzeń losowych – o ile odpowiednio wcześniej zadbaliśmy o ubezpieczenie.

Kolizja z udziałem psa a odszkodowanie Kolizja z udziałem psa a odszkodowanie

Pies biegający po jezdni lub poboczu stwarza niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zdarza się, że dochodzi do wypadku, gdy spłoszone lub rozkojarzone zwierzę wpada pod rozpędzony samochód. Kto jest winny w takiej sytuacji? Czy można starać się o odszkodowanie za szkodę wyrządzoną przez psa?

W jakich przypadkach ubezpieczenie OC nie odnowi się automatycznie? W jakich przypadkach ubezpieczenie OC nie odnowi się automatycznie?

Od początku marca do końca kwietnia 2020 roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wygenerował aż 25 tysięcy wezwań do zapłaty z powodu braku ważnej polisy OC pojazdu[1]. O ile część z tych sytuacji wynika z chęci uniknięcia konieczności zapłaty za OC – co raczej nie jest najlepszym pomysłem – o tyle wiele osób nawet nie wie, że nie ma ważnego ubezpieczenia OC. Dlaczego? 

Miejsce zamieszkania a cena OC - czy ta zależność ma znaczenie? Miejsce zamieszkania a cena OC - czy ta zależność ma znaczenie?

Wypracowane zniżki wpływają na cenę ubezpieczenia komunikacyjnego. Liczy się także wiek kierowcy i sposób użytkowania samochodu. A czy znaczenie ma adres? Okazuje się, że tak! Średnia cena OC w Katowicach wyniosła w sierpniu 810 zł. W Krakowie 859 zł, a w Warszawie 962 zł. Nie były to ani najtańsze, ani najdroższe miasta wojewódzkie w Polsce!

Jak uzyskać pomoc w uzyskaniu odszkodowania? Jak uzyskać pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Samodzielne ubieganie się o odszkodowanie może być bardzo trudne. Wiąże się to z nieznajomością przepisów prawnych. W związku z tym w przypadku, gdy należą nam się pieniądza za wyrządzoną szkodę lub wypadek, warto skorzystać z pomocy w uzyskiwaniu odszkodowania. Wyegzekwowanie należnych pieniędzy w odpowiedniej wysokości wiąże się załatwieniem sporej ilości spraw oraz przygotowaniem wymaganej, pełnej dokumentacji. Kancelaria Kompensja zajmie się każdym aspektem odzyskiwania pieniędzy. 
 

Zadbaj o swoją bezpieczną przyszłość już dziś! Poznaj pakiet ubezpieczeń na życie Zadbaj o swoją bezpieczną przyszłość już dziś! Poznaj pakiet ubezpieczeń na życie

Życie potrafi zaskakiwać. Niestety, nie zawsze pozytywnie. Jeżeli nie lubisz zostawiać swojej przyszłości przypadkowi, już dziś powinieneś zainteresować się pakietami ubezpieczeniowymi. Sprawdź, jakie korzyści dzięki nim zyskujesz.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - jak to zrobić? Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - jak to zrobić?

Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku i w żaden sposób nie przyczyniłeś się do powstania szkody, przysługuje Ci prawo do odszkodowania z OC sprawcy. Świadczenie to ma być kompensacją poniesionych szkód, czyli powinno na przykład pokryć koszty naprawy pojazdu. Niestety 3/4 wypłacanych odszkodowań jest zaniżonych. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej dlatego, że ubezpieczyciele zaniżają wycenę powstałej szkody. Na szczęście prawo jest po Twojej stronie. Możesz złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto o nim pamiętać przed swoim wyjazdem na wakacje? Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto o nim pamiętać przed swoim wyjazdem na wakacje?

Planując swój wakacyjny wyjazd, bezpieczeństwo zawsze jest jednym z ważniejszych czynników, który bierzemy pod uwagę przy organizacji swojego urlopu. Z tego powodu zaopatrujemy się w polisę turystyczną, czyli ubezpieczenie wyjazdowe, które w niektórych przypadkach może obejmować znacznie więcej niż tylko zwrot kosztów. 

Komunikacyjne OC - co musisz o nim wiedzieć? Komunikacyjne OC - co musisz o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie OC jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, co wynika z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Musi je zakupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce. Wystarczy zaledwie jeden dzień przerwy w ochronie ubezpieczeniowej, aby Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny mógł nałożyć na takiego posiadacza wysoką karę. Co jeszcze warto wiedzieć o komunikacyjnym OC?

Sprawdzony sposób na tanie ubezpieczenie OC samochodu Sprawdzony sposób na tanie ubezpieczenie OC samochodu

Według badań dotyczących transportowych zwyczajów Polaków, przeprowadzonego przez agencję Biostat na zlecenie Busradar.pl w styczniu 2019, ponad 90% Polaków posiada co najmniej jeden samochód. Zgodnie z przepisami każdy z tych pojazdów musi być ubezpieczony. Nie dziwi więc fakt, że na rynku ubezpieczeń to właśnie OC komunikacyjne cieszy się ogromną popularnością. Jak wybrać tanie OC? Pomoże w tym sprawdzona porównywarka ubezpieczeń.

Ubezpieczenie turystyczne do USA Ubezpieczenie turystyczne do USA

Wakacje spędzone za granicą to czas, na który czeka praktycznie każdy pracownik planujący swój urlop. Niektórzy wolą podróżować po Starym Kontynencie, inni zaś marzą o zwiedzeniu dalszych rejonów świata. Bardzo popularnym jest sformułowanie „amerykański sen”, które sprawia, że wiele osób chce zwiedzić Stany Zjednoczone, aby sprawdzić, czy faktycznie życie jest tam takie piękne. O czym należy pamiętać wybierając się w podróż za wielki ocean?

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie? Czym się kierować wybierając ubezpieczenie? Gdzie ubezpieczyć mieszkanie? Czym się kierować wybierając ubezpieczenie?

Ubezpieczając mieszkanie warto kierować się czymś więcej, aniżeli samą wysokością składki. Z uwagi na dużą wartość nieruchomości należy dobrze przemyśleć, na jaką sumę ubezpieczyć swoje cztery ściany oraz przed jakimi ewentualnymi zdarzeniami je uchronić.

Ubezpieczenia majątkowe – co warto o nich wiedzieć? Ubezpieczenia majątkowe – co warto o nich wiedzieć?

Chcąc zabezpieczyć swój dobytek – mieszkanie, dom, firmę lub cenną biżuterię czy dzieła sztuki – należy wybrać ofertę ubezpieczeń majątkowych. Czym się charakteryzują i jakie są ich cechy szczególne?

Ekuz - dlaczego jest niezbędny za granicą? Ekuz - dlaczego jest niezbędny za granicą?

Dołączenie Polski do Unii Europejskiej i strefy Schengen umożliwiło swobodne podróżowanie do większości krajów Starego Kontynentu. Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę zarówno w celach zarobkowych, jak i do kurortów w górach i nad morzem. Podczas wyjazdów w celach turystycznych powinno się pamiętać o wyrobieniu karty Ekuz. Dowiedz się, dlaczego jest potrzebna.

Planujesz kupno używanego samochodu? Sprawdź, jakie dodatkowe koszty Cię czekają Planujesz kupno używanego samochodu? Sprawdź, jakie dodatkowe koszty Cię czekają

Zakup używanego samochodu to rozwiązanie stosowane często zarówno przez młodych, jak i doświadczonych kierowców. Atrakcyjna cena to największa zaleta auta z rynku wtórnego — jednak by móc się nim cieszyć, dopełnić trzeba kilku ważnych formalności. Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć i jakie opłaty Cię czekają.

Wybieramy ubezpieczenie turystyczne. Krótki przewodnik w kilku krokach Wybieramy ubezpieczenie turystyczne. Krótki przewodnik w kilku krokach

Zagraniczne wakacje czy urlop w Polsce? Bez względu na to, dokąd i w jakim celu się wybieramy, powinniśmy zapewnić sobie i podróżującym z nami osobom odpowiednią ochronę. Co warto wiedzieć o polisach turystycznych i jak wybrać tę najlepszą? Oto kilka wskazówek.

Formalności przy zakupie używanego auta — co warto wiedzieć? Formalności przy zakupie używanego auta — co warto wiedzieć?

Zakup używanego auta to popularne rozwiązanie. Decydując się na auto z rynku wtórnego, możesz sporo zaoszczędzić, a jednocześnie znaleźć pojazd o atrakcyjnych parametrach i wymarzonych walorach estetycznych. Nie da się jednak ukryć, że wymaga to nieco więcej zachodu niż zakup samochodu w salonie. O jakich formalnościach nie można zapomnieć?

7 korzyści korzystania z kalkulatora ubezpieczeń OC 7 korzyści korzystania z kalkulatora ubezpieczeń OC

Kalkulator ubezpieczenia to dostępne online narzędzie, które pozwala samodzielnie i szybko obliczyć wysokość stawki ubezpieczenia OC i AC. Chcesz kupić ubezpieczenie OC w ciągu kilku minut, wygodnie i tanio? Koniecznie zapoznaj się z kalkulatorem OC.

Z przewlekłą chorobą na wakacje, nie tylko do sanatorium Z przewlekłą chorobą na wakacje, nie tylko do sanatorium

Czy osoby z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, miażdżycą czy będące po przeszczepianiach narządów nie powinny wyjeżdżać na wakacje? Czy muszą je spędzać jedynie w kraju by mieć łatwy i darmowy dostęp do opieki zdrowotnej? Nie koniecznie, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych mogą wyruszyć w podróż do innego kraju. Jednak by czas był milo spędzony i nic nas nie zaskoczyło warto odpowiednio się przegotować.

Jakie korzyści daje ubezpieczenie domku letniskowego? Jakie korzyści daje ubezpieczenie domku letniskowego?

Ubezpieczenie domku letniskowego to rozwiązanie skrojone na miarę. Co przez to rozumieć? Polisa holiday home insurance została stworzona po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich potrzeb, jakie wiążą się z posiadaniem własnego domku letniskowego nad jeziorem, w górach lub nad morzem. Co zyskują osoby, które wykupią polisę?

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać? Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Polisa na życie jest ważną kwestią w naszym życiu, ale najczęściej przypominamy sobie o niej, gdy już jest za późno, np. gdy trafimy do szpitala, czeka nas niespodziewana operacja lub dojdzie do złamania kości. Dlatego właśnie warto zadbać o tę ochronę odpowiednio wcześniej.​​​​​​​

Ile zapłacimy za OC w Bielsku? Ile zapłacimy za OC w Bielsku?

Mieszkasz i pracujesz w Bielsku-Białej? Piękne miejsce do życia, ale na pewno sporo kosztuje Cię utrzymanie samochodu. Nie mówimy tu wyłącznie o kosztach eksploatacyjnych, lecz również obowiązkowym ubezpieczeniu. Na jaki wydatek związany z OC trzeba się przygotować w Bielsku-Białej?

Ubezpieczenie turystyczne na miarę twoich potrzeb Ubezpieczenie turystyczne na miarę twoich potrzeb

Ubezpieczyciele proponują swoim klientom coraz więcej typów polis turystycznych. Przed wyjazdem na urlop warto postarać się zdobyć jak najwięcej informacji na ten temat.

Trendy w ubezpieczeniach dla kurierów. Co warto zabezpieczyć polisą? Trendy w ubezpieczeniach dla kurierów. Co warto zabezpieczyć polisą?

Praca kuriera to dynamiczne zajęcie. W codziennej pogoni za realizacją zleceń trzeba brać pod uwagę sytuacje nieprzewidziane, jak poważna awaria, kolizja czy kradzież pojazdu bądź ładunku. Na szczęście można się od tego rozsądnie ubezpieczyć.

Ubezpiecz iPhone’a, nim będzie za późno Ubezpiecz iPhone’a, nim będzie za późno

iPhone’y (i inne urządzenia od Apple) znane są z ogromnej funkcjonalności i stabilności oraz architektury, która pozwala ich użytkownikom nie przejmować się atakami hakerów. Niestety, są to zarazem urządzenia z najwyższej półki cenowej, których uszkodzenie czy utrata może być bardzo bolesna dla naszego portfela.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kampera? Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kampera?

Kupno kampera jest dla pasjonata karawaningu czymś prawie równie istotnym, co kupno mieszkania. Każdej ofercie, podobnie jak każdemu samochodowi, należy się dobrze przyjrzeć. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu telefonu Wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu telefonu

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2016 r. Polacy używali 54,7 miliona numerów komórkowych. Oznacza to, że niektórzy posługiwali się więcej niż jednym numerem – na przykład po to, by oddzielić sprawy prywatne od zawodowych. Bez telefonu trudno przecież wyobrazić sobie obecnie zarówno utrzymywanie kontaktu z najbliższymi, jak i wykonywanie służbowych obowiązków.

Sprzedawca w drodze Sprzedawca w drodze

Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, branża ta z roku na rok rozwija się i generuje coraz większe zyski. Światowa sprzedaż w tym sektorze wynosiła w 2016 r. ponad 180 mld dolarów i w stosunku do 2015 roku wzrosła o około 2%. Handlowcy poruszają się głównie samochodami. Nic dziwnego, bo mimo popularności Internetu, ciągle nie brakuje klientów, którzy chcą spotkać się osobiście ze sprzedawcą i oczekują, że przyjedzie on do nich ze swoją ofertą. Zawód ten uprawia ponad 100 mln osób na całym świecie, przy czym w Polsce – około 1 mln.

Białe karty dla żółtych blach Białe karty dla żółtych blach

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazdem zabytkowym jest auto, które na podstawie odrębnych przepisów zostało wpisane do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Może to być także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami. Poza wypełnieniem białej karty, wpisem do rejestru zabytków, jednorazowym przeglądem technicznym oraz rejestracją w wydziale komunikacji, do poruszania się po ulicach klasykiem potrzebne jest jeszcze ubezpieczenie.

Prawo po stronie gościa Prawo po stronie gościa

Wraz z nastaniem wiosny,jak co roku nabieramy coraz większej ochoty na podróże. Weekendy, wakacje, urlopy, wycieczki - wszystkie dłuższe wypady za miasto łączą się z koniecznością noclegu, najczęściej w hotelu czy pensjonacie. Niestety, wiele z nich informuje klientów, że nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w pokojach, szatniach, salach sportowych. Czy mają do tego prawo, czy jednak powinniśmy domagać się ochrony naszego mienia przez gospodarza obiektu?

Zaniżone odszkodowanie na pojeździe. Jak walczyć z ubezpieczycielem? Zaniżone odszkodowanie na pojeździe. Jak walczyć z ubezpieczycielem?

Szkoda na pojeździe nie z własnej winy może przytrafić się każdemu z nas. Wówczas dobrze wiedzieć co nas czeka i jak walczyć z ubezpieczycielem o należne odszkodowanie, szczególnie że znaczna część odszkodowań jest zaniżana nawet o 50%.

Jak obliczyć składkę ubezpieczenia turystycznego? Jak obliczyć składkę ubezpieczenia turystycznego?

Walizka spakowana, bilety kupione, pobyt w hotelu zarezerwowany, wszystko na wyjazd zorganizowane, oprócz wyboru polisy turystycznej. Jeśli nie wiesz, ile przeznaczyć na ubezpieczenie, jak wyliczyć składkę, sprawdź – to łatwiejsze niż ci się wydaję.

Co należy zrobić w razie kolizji lub wypadku? Co należy zrobić w razie kolizji lub wypadku?

Każdy z nas może stać się uczestnikiem zdarzenia na drodze. Warto wobec tego wiedzieć, w jaki sposób postępować wtedy, gdy będzie ono miało miejsce, aby nie zapomnieć o drobnych, ale ważnych szczegółach.

7 powodów dla których warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne 7 powodów dla których warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne

Wymarzona podróż do Barcelony… przerwana przez skręconą kostkę podczas spaceru wzdłuż La Rambla. Romantyczna kolacja w klimatycznej restauracyjce przy placu Pigalle zakończona w szpitalu ostrym nieżytem żołądka. Wypadek może zdarzyć się wszędzie. Przed wylotem na wycieczkę warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. To między innymi sposób na to, by z wakacji przywieźć do domu piękne wspomnienia, a nie wysoki rachunek za leczenie. 

Czy warto ubezpieczać smartfony i tablety w firmie? Czy warto ubezpieczać smartfony i tablety w firmie?

Mobilne urządzenia są coraz częściej wykorzystywane nie tylko przez indywidualnych użytkowników, ale także przez biznes. O ile jednak uszkodzenie mechaniczne dla przeciętnego człowieka zazwyczaj oznacza jedynie większy wydatek na naprawę, o tyle w firmie może się to wiązać z bardzo kosztownymi stratami, zwłaszcza gdy przepadną ważne dane.

Ubezpiecz swoją flotę – zadbaj o cały biznes Ubezpiecz swoją flotę – zadbaj o cały biznes

Kiedy prowadzisz firmę, której jednym z najważniejszych zadań jest transport czy przewóz, musisz w szczególny sposób zadbać o to, aby radzić sobie z wszelkimi trudnościami jakie mogą pojawić się w trasie.

O czym warto pamiętać wyjeżdżając na narty? O czym warto pamiętać wyjeżdżając na narty?

Jesteś fanem narciarstwa? Uwielbiasz białe szaleństwo na desce snowboardowej? Jednak abyś mógł beztrosko cieszyć się odpoczynkiem, koniecznie zadbaj o kilka szczegółów, które podniosą poziom Twojego komfortu i bezpieczeństwa.

Zmiany w OFE – jeszcze w tym roku? Zmiany w OFE – jeszcze w tym roku?

W 2014 roku znaczna część składek zgromadzonych na indywidualnych kontach Polaków w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE)  została umorzona i przekazana do ZUS. Była to kwota 150 miliardów złotych. Ten gigantyczny transfer środków wynikał z przepisów prawa, które znacząco zmieniły obowiązujące regulacje w zakresie gromadzenia funduszy na przyszłą emeryturę.

Jedziesz na urlop autem? O tym musisz pamiętać? Jedziesz na urlop autem? O tym musisz pamiętać?

 

Czy znasz przepisy ruchu drogowego, obowiązujące w kraju, do którego się wybierasz? Czy masz absolutną pewność, że Twoje polskie prawo jazdy będzie na czas wyjazdu ważne? Co należy mieć w samochodzie na wyposażeniu? Czy polisa turystyczna jest potrzebna? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, przeczytaj koniecznie nasz artykuł.

Wypowiedzenie OC ? wszystko, co musisz wiedzieć Wypowiedzenie OC ? wszystko, co musisz wiedzieć

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, który został zarejestrowany na terenie Polski. I choć zakres ochrony, jaki zapewnia ten typ polisy ubezpieczeniowej jest tożsamy, niezależnie od tego, jakiego ubezpieczyciela wybierzemy, koszty związane z jej zakupem mogą się różnić.

Odzyskiwanie odszkodowań powypadkowych Odzyskiwanie odszkodowań powypadkowych

Wypadek komunikacyjny czy wypadek przy pracy? Przy spełnieniu odpowiednich wymogów można otrzymać za nie od ubezpieczyciela odszkodowanie za poniesiony uszczerbek majątkowy i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie.

Czym są ubezpieczenia Assistance? Czym są ubezpieczenia Assistance?

 

Los nie oszczędza nikogo, ale na szczęście większość z nas, zamiast siedzieć z założonymi rękami i użalać się nad sobą, woli zainwestować swoje pieniądze w ubezpieczenia Assistance. Co to takiego?

Ranking polis OC ? kto oferuje najtańsze ubezpieczenie samochodu? Ranking polis OC ? kto oferuje najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Gdzie znajdziemy najkorzystniejsze stawki za ubezpieczenie OC? Prezentujemy zestawienie cen OC dla kilkudziesięciu najpopularniejszych modeli pojazdów w różnych firmach ubezpieczeniowych.

REKLAMA
ŁADOWANIE..