REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe

GRUPA INBUD
GRUPA INBUD BIELSKO działa w branży budowlanej od 1980 roku. Początkowo firma specjalizowała się w wykonawstwie robót budowlanych, zarówno z zakresu budownictwa przemysłowego jak i mieszkaniowego. ...
GRUPA INBUD
ul. Piekarska 57
43-300 Bielsko-Biała
tel.: (033) 814 82 17Porady związane z kategorią:
Budownictwo mieszkaniowe

Dlaczego warto mieć biuro wirtualne? Dlaczego warto mieć biuro wirtualne?

Prowadzimy z powodzeniem naszą niewielką firmę usługową i zastanawiamy się nad lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z biura stacjonarnego. Ostatnio wiele czytaliśmy na temat biura wirtualne i zdajemy sobie sprawę, że w przypadku niewielkiego biznesu usługowego świetnie sprawdzi się właśnie wirtualne biuro.

Mieszkania i domy na sprzedaż - jak znaleźć najlepszą ofertę? Mieszkania i domy na sprzedaż - jak znaleźć najlepszą ofertę?

Rynek nieruchomości daje nam obecnie nieograniczone możliwości, co może być dla wielu z nas przytłaczające. Szukanie mieszkania lub domu na sprzedaż wcale nie musi być jednak takie trudne! Wystarczy skorzystać w tym celu ze sprawdzonych rad i wskazówek. Sprawdźmy więc jak znaleźć mieszkanie położone w idealnej lokalizacji. 
 

Nowe mieszkanie w trzech krokach Nowe mieszkanie w trzech krokach

Mieszkanie w stanie deweloperskim do marzenie wielu rodzin i par. Oczywiście, by móc to marzenie spełnić niezbędne są fundusze, nie tylko na sam zakup, ale także sfinansowanie remontu, ponieważ nowe mieszkania wymagają kompletnego urządzenia od podstaw.

Co to jest domek drewniany? Co to jest domek drewniany?

Przytulne, ciepłe i ekologiczne – domki drewniane cieszą się coraz większą popularnością. I to nie tylko wśród działkowiczów, czy osób chcących posiadać domek letniskowy. Coraz więcej osób decyduje się na taki domek zamiast tradycyjnego domu jednorodzinnego. Jest bowiem tańszy, mimo że ekologiczny. Co to jest domek drewniany i jakie są rodzaje takich domków?

Jakie są etapy oczyszczania ścieków? Jakie są etapy oczyszczania ścieków?

Liczne zalety przydomowych oczyszczani ścieków zachęcają do ich budowy właścicieli posesji nie posiadających możliwości przyłączenia się do kanalizacji. Zanim jednak podejmie się decyzję o budowie własnej oczyszczalni, należy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. 

Jak ogrzać pomieszczenie zimą? Brak kaloryfera to nie koniec świata! Jak ogrzać pomieszczenie zimą? Brak kaloryfera to nie koniec świata!

Czasem zdarza się, że dysponujemy pomieszczeniem, w którym nie przewidzieliśmy, że będzie potrzebne ogrzewanie. Albo przejmujemy po kimś budynek, w którym poprzedni właściciel o to nie zadbał. Bywa także, iż stare budowle przesiąknięte są zimnem, a my potrzebujemy, żeby było ciepło. Czy jednak zawsze brak kaloryfera oznacza mękę? Niekoniecznie. Istnieje wiele rozwiązań, które idą nam z pomocą. Jak więc ogrzać mieszkanie bez centralnego ogrzewania?

Narzędzia ręczne – niezbędnik każdego majsterkowicza Narzędzia ręczne – niezbędnik każdego majsterkowicza

Drobnych prac budowlanych, domowych remontów czy napraw w warsztacie samochodowym nie da się wykonać bez stosownych narzędzi. Pożyczanie ich za każdym razem od sąsiada albo kupno, dopiero gdy pojawi się potrzeba ich użycia, nie jest najlepszym pomysłem. Może przecież okazać się, że konieczna będzie szybka wymiana koła czy dokręcenie gniazdka elektrycznego. Warto więc mieć pod ręką narzędzia ręczne, które to umożliwią. Oto lista najprzydatniejszych z nich.

Praca w mieście, domek na prerii Praca w mieście, domek na prerii

Ucieczka od wielkomiejskiego zgiełku, nieustannych korków i wszechobecnego gwaru to trend, który na dobre wpisał się w naszą rzeczywistość. Od kilkudziesięciu lat firmy budowlane realizują podmiejskie inwestycje mieszkaniowe, dostrzegając potrzeby Polaków na domy poza miastem.

Rynek mieszkaniowy w Białymstoku sprzyja młodym Rynek mieszkaniowy w Białymstoku sprzyja młodym

Cena mieszkań w Białymstoku ulega podwyżkom, lecz nadal ceny za nie są niższe w porównaniu z nieruchomościami w stolicy.

Jak przygotować dom do nadejścia wiosny? Jak przygotować dom do nadejścia wiosny?

Choć może jeszcze nie widzisz jej pierwszych oznak, wiosna już się zbliża. Niedługo stopnieje śnieg, gruby płaszcz zostawisz w szafie, a słońce będzie miło łaskotało twarz. Przed nadejściem najradośniejszej z pór roku, koniecznie przygotuj swój dom.

Osiedle poza granicami miasta? Osiedle poza granicami miasta?

Pomimo tego, że wielu z nas wciąż żyje w przeświadczeniu, że duże miasto to znacznie więcej możliwości związanych nie tylko z rozwojem kariery zawodowej, ale również z realizacją różnego rodzaju hobby i podejmowaniem wszelkich aktywności w czasie wolnym, to w budownictwie domów wyraźnie zauważalny jest trend „ucieczki na obrzeża”. Skąd to się bierze? Dlaczego miasta mają coraz mniej mieszkańców?

Inteligentny dom - to warto wiedzieć Inteligentny dom - to warto wiedzieć

Wstajesz o poranku, a w kuchni już zaparza się świeża kawa. Idziesz do łazienki, a wanna jest już pełna gorącej wody i czeka właśnie na Ciebie. Wyjeżdżasz z podjazdu, a brama otwiera się sama, więc nie musisz wychodzić z samochodu... To nierealne marzenia? Niekoniecznie, inteligentne domy to coraz popularniejsze rozwiązanie, które cechuje się niezwykłą wygodą.

Kupujemy mieszkanie od dewelopera Kupujemy mieszkanie od dewelopera

Każde przedsięwzięcie mieszkaniowe, nie tylko jego budowa od fundamentów, ale również kupno od dewelopera to bardzo poważny ruch. Wymaga od nas nie tylko dokonania analizy własnych potrzeb mieszkaniowych względem powierzchni jaką zamierzamy wykorzystywać, odpowiedniej do naszych potrzeb lokalizacji mieszkania oraz oczywiście „plus – minus” kwoty, jaką możemy przeznaczyć na zakup.

Problemy z nowym mieszkaniem? Skorzystaj z rękojmi od dewelopera Problemy z nowym mieszkaniem? Skorzystaj z rękojmi od dewelopera

Nie każdy kupujący nowe mieszkanie od dewelopera zdaje sobie sprawę z tego, że zgodnie z obowiązującymi przepisami deweloper ma obowiązek w ciągu pięciu lat od momentu nabycia nieruchomości usuwać wszelkiego rodzaju niedoróbki, także te znajdujące się w częściach wspólnych.

REKLAMA
ŁADOWANIE..