REKLAMA

Centrum ogrodnicze-pielęgnacja ogrodów

Zieleń Miejska – pielęgnacja terenów zielonych
Zieleń Miejska jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pielęgnacji terenów zielonych oraz produkcji roślin ozdobnych.
Zieleń Miejska – pielęgnacja terenów zielonych
ul. Al. Armii Krajowej 132
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 33 814 26 53

Wędzarnie Ogrodowe, Domowe - Jerzy Grobarek GROS SmokeHouses
Smokehouses projektuje, produkuje i sprzedaje maszyny do przemysłu spożywczego i gastronomii.
Wędzarnie Ogrodowe, Domowe - Jerzy Grobarek GROS SmokeHouses
ul. Lipowa 2
43-230 Goczałkowice-Zdrój
tel.: 32 211 49 99Porady związane z kategorią:
Centrum ogrodnicze-pielęgnacja ogrodów

Spodnie robocze do pracy i ogrodu Spodnie robocze do pracy i ogrodu

Jeżeli mamy w planach pracę w ogrodzie lub jakąkolwiek inną, przy której można się ubrudzić, bardzo ważne jest to, aby dobrać odpowiedni strój. W tym przypadku liczy się nie moda, styl i wygląd, ale wyłącznie względy praktyczne. Dzięki temu będziemy bezpieczniejsi i będzie nam się lepiej pracować.

Ogród w stylu wiejskim. Jakie kwiaty wybrać na babcine rabatki Ogród w stylu wiejskim. Jakie kwiaty wybrać na babcine rabatki

Wiejski ogródek to koncepcja, która ma wielu zwolenników. Pomimo upływu czasu, dostępności wielu ciekawych roślin i materiałów, często pragniemy powrotu do przeszłości. Niepowtarzalne kompozycje z kwiatów i roślin użytkowych sprawiają, że otoczenie domu nabiera przytulnego charakteru. Naturalny i romantyczny, kolorowy, funkcjonalny to zalety, jakimi wyróżnia się sielski ogródek. Jakie kwiaty powinny w nim zagościć, by osiągnąć oczekiwany efekt? Podpowiadamy!

Jak założyć ogród od A do Z. Od wyboru trawy po wybór ogrodzenia Jak założyć ogród od A do Z. Od wyboru trawy po wybór ogrodzenia

Jeżeli nie stawia się na naturalistyczny styl, praca nad ogrodem wymaga opracowania dobrego planu. Nie stawia się tu na spontaniczność. Rośliny posadzone obok siebie muszą ze sobą współgrać: mieć podobne wymagania odnośnie warunków glebowych czy stanowiska. Nie powinny się wzajemnie zagłuszać. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, od czego zacząć?
Przygotowanie terenu i wybór trawy do ogrodu 

Pergola do ogrodu – drewno czy aluminium? Pergola do ogrodu – drewno czy aluminium?

Stylowa pergola w ogrodzie nie tylko będzie jego ozdobą, ale także praktycznym miejscem do wypoczynku i urządzenia przyjęć wspólnie z bliskimi. Do wykonania pergoli stosuje się różne materiały. Obecnie najpopularniejsze to drewno i aluminium. Na co warto się zdecydować?

Wagi rolnicze — przydatne narzędzie w każdym gospodarstwie rolnym Wagi rolnicze — przydatne narzędzie w każdym gospodarstwie rolnym

Dla hodowców trzody, przydatne będą wagi inwentarzowe, z kolei producenci roślinni wykorzystają dopasowany do ich potrzeb, sprzęt do pomiaru ciężarów. Jakie urządzenia spotkamy w gospodarstwie rolnym?

Ogrodzenie domu – ważny element budowy Ogrodzenie domu – ważny element budowy

Ogrodzenie działki to jeden z ostatnich, aczkolwiek bardzo ważnych elementów budowy domu. Na rynku istnieje bardzo dużo rodzajów ogrodzeń, które możemy wykorzystać do wydzielenia swojej posesji. Jakie ogrodzenia najlepiej pasują do domu jednorodzinnego? O czym należy pamiętać i jakich przepisów trzymać się, by cały proces posadowienia ogrodzenia był zgodny z prawem?

Szklarnia ogrodowa. Postaw na szklarnie ogrodowe Szklarnia ogrodowa. Postaw na szklarnie ogrodowe

Szklarnia ogrodowa pozwala na uprawę warzyw bez względu na porę roku czy warunki pogodowe. Szklarnie ogrodowe dostępne są w różnych materiałach pokryciowych.

Co wziąć pod uwagę, projektując przestrzeń wokół domu? Co wziąć pod uwagę, projektując przestrzeń wokół domu?

Chyba każdy posiadacz własnego domu marzy o pięknym ogrodzie, w którym można zrelaksować się po męczącym dniu. Odpowiednio dobrane roślinny, zadbana zieleń i przemyślany taras lub altana pozwolą cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że nie mniej istotne są takie elementy otoczenia domu, jak ogrodzenie, bramy wjazdowe czy podjazd i ścieżki. Co wziąć pod uwagę na etapie projektowania?

Prawo budowlane a budowa ogrodu zimowego Prawo budowlane a budowa ogrodu zimowego

Zakładanie ogrodów zimowych staje się coraz popularniejsze. Co roku ich liczba wzrasta o 40% w porównaniu do roku poprzedniego. Podpowiadamy jak założyć ogród zimowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.

Przygotuj swój ogród na zimę Przygotuj swój ogród na zimę

Ciepłe ubrania i odpowiednie buty to wyposażenie każdego z nas, obowiązkowe w sezonie zimowym. Nie inaczej jest z roślinami w domowym ogrodzie. Je również warto odpowiednio „ubrać”, a przede wszystkim przygotować na mroźną porę. Wystarczy kilka podstawowych zabiegów, aby zabezpieczyć przed przemarzaniem i obumarciem. Co należy wykonać?

W jakiej odległości sadzić drzewa W jakiej odległości sadzić drzewa

Przydomowe ogrody wyglądają bardzo pięknie obsadzone drzewami. Tak samo parki czy aleje dużo zyskują jeśli rosną w nich drzewa. Jednak często popełnianym błędem jest sadzenie drzew w zbytnim zagęszczeniu. Jak więc dużo miejsca wygospodarować na dany gatunek?

Najpiękniejsze krzewy ozdobne, które sprawdzą się w każdym ogrodzie Najpiękniejsze krzewy ozdobne, które sprawdzą się w każdym ogrodzie

W ogrodzie można wygospodarować miejsce na różne rzeczy. Czasem będą to grządki z warzywami czy na przykład rabaty z kwiatami. Nie można też jednak zapominać o krzewach ozdobnych. Ich obecność urozmaici wygląd całego ogrodu.

Okazje do kupowania tuneli foliowych Okazje do kupowania tuneli foliowych

Wiele osób zajmujących się ogrodnictwem, czy to hobbystycznie czy zawodowo, często ma dylemat kiedy zdecydować się na zakup nowego wyposażenia zapewniającego lepsze warunki uprawy roślin, jakim jest niewątpliwie tunel foliowy. Czy w tym przypadku czekanie do zakończenia sezonu to dobre rozwiązanie?

Letni wypoczynek w hamaku - o czym warto pamiętać? Letni wypoczynek w hamaku - o czym warto pamiętać?

Lato to najlepszy czas na relaks na świeżym powietrzu. Długie spacery, wycieczki rowerowe, wieczorne ogniska czy po prostu słodkie leniuchowanie na łonie natury pozwalają nabrać energii na całą resztę roku. Któż z nas nie lubi wylegiwać się w wygodnym hamaku - czytając książkę, słuchając muzyki, lub też po prostu patrząc w niebo?

Rolnik wiosną - o początku sezonu upraw Rolnik wiosną - o początku sezonu upraw

 

Tegoroczna zima nie okazała się zbyt ciężka, dlatego niektórzy z rolników decydują się na przyspieszenie przygotowań do wiosennego rozpoczęcia sezonu, aby zacząć go jak najwcześniej i tym samym optymalnie wykorzystać każdy dzień dla wzrostu uprawianych roślin.

Prosta droga do ogrodu marzeń Prosta droga do ogrodu marzeń

 

Zadbany ogród to chluba każdego domu. Napawamy się dumą, gdy sąsiedzi z podziwem wychylają głowy zza płotu, a myśli o tym, by zwyciężyć w konkursie na najpiękniejszy ogród w gminie stają się coraz silniejsze.

REKLAMA
ŁADOWANIE..