REKLAMA

BHP i p.pożarowe

PNBU "BT" Teresa Buzińska
Organizujemy szkolenia otwarte oraz szkolenia zamknięte zarówno na terenie Bielska-Białej, jak i całego kraju.
Oferta wyróżniona
rel="nofollow"PNBU "BT" Teresa Buzińska
ul. Inwalidów 2c
43-300 Bielsko-Biała
tel.: (33) 812 91 00
fax: (33) 812 91 22

Centrum EM-PARTNER
Centrum EM-PARTNER - Centrum ochrony pracy. nadzór bhp, obsługa kadrowo-płacowa, doradztwo oraz obsługa prawna przedsiębiorstw (radca prawny).
Centrum EM-PARTNER
ul. ul. Gałczyńskiego 6
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 33 496 35 55; 504 554 575
fax: 33 496 35 55

PNBU "BT" Teresa Buzińska
Organizujemy szkolenia otwarte oraz szkolenia zamknięte zarówno na terenie Bielska-Białej, jak i całego kraju.
PNBU "BT" Teresa Buzińska
ul. Inwalidów 2c
43-300 Bielsko-Biała
tel.: (33) 812 91 00
fax: (33) 812 91 22Porady związane z kategorią:
BHP i p.pożarowe

Optymalizacja przestrzeni socjalnej - jak meble ubraniowe BHP wpływają na wygodę i bezpieczeństwo pracowników? Optymalizacja przestrzeni socjalnej - jak meble ubraniowe BHP wpływają na wygodę i bezpieczeństwo pracowników?

Chcesz poprawić komfort swoich pracowników, tak by mogli lepiej skupić się na zawodowych obowiązkach? Zainwestuj w odpowiednie wyposażenie pomieszczeń socjalnych. Dobrze dobrane meble metalowe na odzież mogą w znaczny sposób przyczynić się do podniesienia standardów wygody i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Na czym polega okresowa ocena kompetencji pracownika? Na czym polega okresowa ocena kompetencji pracownika?

Wielu przedsiębiorców powtarza, że pracownicy są największą wartością firmy. Cyklicznie przeprowadzana ocena pracownicza pozwala zweryfikować czy firma posiada odpowiednie zasoby, aby realizować swoje cele biznesowe. Na czym polega okresowa ocena kompetencji?

Jakie uprawnienia posiada technik BHP? Jakie uprawnienia posiada technik BHP?

Pracodawcy przywiązują coraz większą uwagę do tego, by zatrudnione w firmie osoby przestrzegały zasad BHP – z jednej strony ze względu na troskę o bezpieczeństwo samych pracowników, z drugiej – w obawie przed surowymi karami nakładanymi przez Inspekcję Pracy. Z tego względu wielu przedsiębiorców zatrudnia techników BHP lub przynajmniej ściśle z nimi współpracuje. Jakie uprawnienia posiada osoba na tym stanowisku i kto może pracować w tym zawodzie?

Rękawice antyprzecięciowe – rękawice ochronne BHP Rękawice antyprzecięciowe – rękawice ochronne BHP

Praca z użyciem ostrych narzędzi takich jak piły zawsze łączy się z dużym ryzykiem. Aby zapobiec różnego rodzaju nieszczęśliwym wypadkom, pracodawcy mają obowiązek zaopatrywania pracowników w specjalistyczną odzież ochronną. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia osoby wykonującej pracę z użyciem ostrych narzędzi są rękawice antyprzecięciowe, które w razie wypadku uchronią ręce przed ostrzem maszyny. Jak dokładnie działają takie rękawic, oraz które najlepiej wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Nowy rok, nowe kursy BHP! Nowy rok, nowe kursy BHP!

Kursy BHP to obowiązkowe szkolenia, który musi przejść każdy pracownik, niezależnie od stażu pracy. Ich zadaniem jest uświadomienie całego zespołu o niebezpieczeństwach jakie pojawiają się w trakcie wykonywania prac. Zgodnie z Kodeksem pracy, przedsiębiorca musi zapewnić takie kursy swoim pracownikom. Istnieją kursy wstępne oraz okresowe. Te drugie mają za zadanie przypomnieć i utrwalić wiedzę z zakresu higieny pracy i pierwszej pomocy.

Sprawdź, jak może postąpić pracodawca na terenie którego zdarzył się wypadek pracownika innej firmy? Sprawdź, jak może postąpić pracodawca na terenie którego zdarzył się wypadek pracownika innej firmy?

Twój pracownik uległ wypadkowi przy pracy na terenie innej firmy (np. zleceniodawcy)? Zgodnie z przepisami pracodawca, na terenie którego miał miejsce wypadek, może otrzymać od pracodawcy poszkodowanego wniosek o powołanie zespołu powypadkowego i przeprowadzenie postępowania powypadkowego. Rodzi się jednak pytanie, czy w takim przypadku wniosek zawsze musi zostać uwzględniony? 

Dlaczego przestrzeganie przepisów BHP jest ważne? Dlaczego przestrzeganie przepisów BHP jest ważne?

Lekceważący stosunek do przestrzegania przepisów BHP może mieć przykre konsekwencje. Bezpieczeństwo osób przebywających na terenie zakładu pracy/ siedziby firmy jest niezwykle ważne, a niedopilnowanie w tej materii obowiązków może narazić na niebezpieczeństwo czyjeś zdrowie lub życie. Jakie skutki niesie ze sobą brak respektowania przepisów BHP?

Szkolenia wstępne BHP dla pracowników Szkolenia wstępne BHP dla pracowników

Przed dopuszczeniem pracownika do stanowiska pracy każdy pracodawca ma obowiązek przeprowadzenia szkolenia wstępnego w zakresie BHP. Kiedy powinniśmy wykonać szkolenie? Na czym ono polega? Kto może je zrealizować?

Dlaczego warto nosić kask ochronny bhp w pracy? Dlaczego warto nosić kask ochronny bhp w pracy?

Kask BHP to jeden z podstawowych elementów ochrony zdrowia i życia, dlatego używany jest w wielu branżach. Jako indywidualny środek bezpieczeństwa zalecane jest, aby korzystały z niego osoby wykonujące konkretne obowiązki, jak i te będące w pobliżu prowadzonych prac. Kaski ochronne stosuje się zazwyczaj w budownictwie, energetyce, leśnictwie, górnictwie.

Znaki ochrony przeciwpożarowej – praktyczne informacje Znaki ochrony przeciwpożarowej – praktyczne informacje

 Znaki ochrony przeciwpożarowej są źródłem cennych informacji jak należy się zachować w miejscu zagrożenia pożarowego, a także jakie działania podjąć w razie powstania pożaru. Z tego powodu powinny się znaleźć we wszystkich zakładach pracy oraz obiektach użyteczności publicznej. Ich wygląd i rozmieszczenie zostały uwarunkowane prawnie. Co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć na temat znaków ochrony przeciwpożarowej? Dowiecie się czytając poniższy artykuł.

REKLAMA
ŁADOWANIE..