REKLAMA

Mechanika pojazdowa, elektromechanika

Alwi L.Wieja Mechanika Diesel DPF ADBlue repair
Alwi L.Wieja Mechanika serwis opon geometria klimatyzacja serwis pojazdów Czyszczenie DPF naprawa Adblue Cp4 regeneracja Alwi Auto Majster Diesel Serwis Centrum Diesel Bosch Delphi VDO Denso ...
Alwi L.Wieja Mechanika Diesel DPF ADBlue repair
ul. Stefana Batorego 27
43-300 Bielsko-Biała
tel.: (033) 811 64 86 - 692287183
fax: 693287750

RADNET
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego warsztatu samochodowego.
RADNET
ul. Cieszyńska 336
43-382 Bielsko Biała
Skontaktuj się


Porady związane z kategorią:
Mechanika pojazdowa, elektromechanika

Wymiana pompowtryskiwaczy Wymiana pompowtryskiwaczy

W wyniku użytkowania i niewłaściwej eksploatacji może dojść do konieczności wymiany pompowtrysków. Te uważane za nieekologiczny przeżytek podzespoły wciąż cieszą się uznaniem wielu właścicieli starszych samochodów z silnikami Diesla. Mniejsza wrażliwość na gorszej jakości paliwo sprawia, że są uważane za mniej awaryjne niż wtryskiwacze systemu Common Rail. Wymiana pompowtrysków na nowe staje się jednak coraz bardziej utrudniona ze względu na stale rosnące restrykcje, wprowadzane na mocy europejskiego standardu emisji spalin. Wiele firm całkowicie zrezygnowało już z produkcji nowych pompowtrysków. Sytuacja ta i wynikające z niej wzrosty cen nowych pompowtrysków sprawiają, że wielu właścicieli zamiast wymiany na nowe wybiera regenerację pompowtrysków.

Regeneracja i czyszczenie turbosprężarek Regeneracja i czyszczenie turbosprężarek

Bosch Service Dariusz Pawlik to firma, która zajmuje się kompleksową naprawą podzespołów samochodowych. Wśród oferowanych przez nią usług znajduje się także regeneracja i czyszczenie turbin. W tym artykule omówimy, czym jest turbosprężarka, jakie są objawy jej uszkodzenia, jak przebiega proces regeneracji i czyszczenia, oraz dlaczego warto skorzystać z usług firmy Bosch Service Pawlik.

Regeneracja i czyszczenie filtra DPF Regeneracja i czyszczenie filtra DPF

Filtr cząstek stałych to kluczowa część układu wydechowego pojazdów z silnikami Diesla, jednak po dłuższym okresie użytkowania może zacząć tracić swoją skuteczność. Istnieje jednak możliwość regeneracji. Regeneracją i czyszczeniem filtra DPF zajmują się specjalistyczne firmy, takie jak Bosch Service Pawlik zlokalizowany w Stalowej Woli.

Zapchany filtr cząstek stałych DPF – sprawdź, co możesz zrobić Zapchany filtr cząstek stałych DPF – sprawdź, co możesz zrobić

Filtr cząstek stałych DPF (z ang. Diesel Particulate Filter) to element, który postrzega się jako jeden z najbardziej problematycznych w samochodzie z silnikiem wysokoprężnym. Jest to część bardzo droga, więc jego wymiana jest przedsięwzięciem, które nasz portfel odczuje dotkliwie. Jaka jest budowa filtra DPF? Jak powinna wyglądać prawidłowa eksploatacja samochodu, by zmniejszyć ryzyko awarii filtra? W jaki sposób dbać o filtr, aby się nie zapychał i co zrobić, kiedy do tego dojdzie? Odpowiadamy.
 

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej i domowej - co warto wiedzieć? Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej i domowej - co warto wiedzieć?

Klimatyzacja zapewnia nam wiele komfortu w letnie dni. Zarówno w samochodzie, jak i domu dzięki niej jesteśmy w stanie wypoczywać oraz podróżować bez męczącego gorąca. Niestety system ten charakteryzuje się jedną wadą. W kanałach wentylacyjnych pojawia się dużo wilgoci, która bardzo negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie. Właśnie dlatego tak istotne jest odgrzybianie klimatyzacji. Co warto wiedzieć na ten temat?

3 rzeczy, które poprawią stan Twojego samochodu po zimie 3 rzeczy, które poprawią stan Twojego samochodu po zimie

Rychły koniec zimy zwiastuje wiosenne porządki. Chętnie sprzątamy nie tylko szafy i wnętrza domów lub mieszkań, ale również ogrody i samochody. Nie można zapomnieć szczególnie o tych ostatnich, ponieważ to na nich zima może odznaczyć się szczególnie negatywnie.
 

Auto w pewnych rękach Auto w pewnych rękach

Nowe auto oraz to z historią potrzebuje opieki specjalistów nie tylko wtedy, gdy coś się popsuje, ale także wówczas, gdy chcemy temu zapobiegać. Same przeglądy są oczywiście w pewien sposób związane z sezonowością oraz czasem eksploatacji danych części lub płynów, a tym samym są podstawą na przykład przedłużenia lub utrzymania gwarancji i sprawiają, że auto ma przejrzystą historię. To przydaje się w momencie, gdy chcemy je sprzedać.

Wiesz, że wysoka temperatura psuje samochody? Wiesz, że wysoka temperatura psuje samochody?

Wydawać by się mogło, że upały nie są krytycznie szkodliwe dla naszych samochodów. Tymczasem należy pamiętać, że auto garażuje pod tzw. “chmurką” narażone jest na ekstremalnie wysokie temperatury i ich szkodliwe działanie, które nie pozostaje obojętne dla samochodu. Podpowiadamy, o co zadbać, aby upały nie zaszkodziły czułym elementom twojego samochodu.

Jak można zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie? Jak można zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie?

Nowoczesne samochody wyróżniają się nie tylko efektownym designem, ale również bezpieczeństwem i oszczędnością paliwa. Jeżeli zależy ci na tym, aby płacić za nie niewiele, sprawdź nasze porady, które podpowiedzą ci, co zrobić, aby twoje auto spalało mniej.

Jak zadbać o auto Jak zadbać o auto

Własny samochód może bardzo ułatwić codzienne życie. Pod warunkiem oczywiście, że będzie sprawny. O to zaś coraz trudniej, zwłaszcza jeśli korzysta się z samochodu często, tygodniowo przejeżdża się wiele kilometrów, a w dodatku auta nie ma się od nowości. Co zrobić, żeby samochód dobrze nam służył co najmniej przez kilka kolejnych lat i nie spłatał żadnego nieoczekiwanego i kosztownego figla?

REKLAMA
ŁADOWANIE..