REKLAMA

Weterynarze

Lux-Vet Przychodnia weterynaryjna 24h. Pogotowie weterynaryjne
Przychodnia weterynaryjna Lux-Vet w Jaworze to miejsce, w którym troszczymy się o zdrowie zwierząt towarzyszących. Wykwalifikowana kadra lekarzy weterynarii dokłada wszelkich starań, aby nasi pacjenci i ...
Lux-Vet Przychodnia weterynaryjna 24h. Pogotowie weterynaryjne
ul. ul. Słoneczna 118
43-384 Jaworze
tel.: +48 730 080 700

KLINIKA WETERYNARYJNA VETKA
Prowadzimy całodobowy  dyżur weterynaryjny.  Czynne: po-pt 8.00-21.00 ; so    9.00-14.00 ;  nd    10.00-13.00
KLINIKA  WETERYNARYJNA VETKA
ul. Andersa 8
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 33 470 69 71

Przychodnia Weterynaryjna Roch - Vet
Prowadzimy profilaktykę, diagnostykę i leczenie małych zwierząt
Przychodnia Weterynaryjna Roch - Vet
ul. Mazańcowice 1054
43-391 Mazańcowice
tel.: 788835194Porady związane z kategorią:
Weterynarze

Jak długo pies może zostać sam w domu? Jak długo pies może zostać sam w domu?

Wiele psów cierpi na lęk separacyjny. Zaburzenie polega na tym, że pies staje się nerwowy, niszczy przedmioty, ślini się, piszczy lub wyje za każdym razem, gdy zostaje sam w domu. Takiemu pieskowi można pomóc, biorąc urlop i stopniowo oswajając go z rozłąką lub zatrudniając petsittera, czyli opiekuna zwierząt domowych. Pomimo tego, że nie wszystkie psy cierpią na lęk separacyjny, to wszystkie tęsknią i mają potrzeby fizjologiczne.

Jakie są najczęściej występujące choroby oczu u psa? Jakie są najczęściej występujące choroby oczu u psa?

Choroby oczu są bardzo niekomfortowe nie tylko dla ludzi, ale też dla zwierząt. W przypadku psów jest to zmysł równie ważny co węch. Po czym rozpoznać problemy ze wzrokiem? Jakie są najczęstsze choroby oczy u psów?

Jak wybrać karmę dla kota? Jak wybrać karmę dla kota?

Każdy świeżo upieczony właściciel kociego czworonoga pragnie zapewnić mu wszystko co najlepsze- w tym również dobre, odżywcze, wysokojakościowe pożywienie. Jest to bardzo ważny aspekt opieki nad zwierzęciem, jako że dobra karma dla kota nie tylko pozwoli na prawidłowy rozwój młodego organizmu oraz przyczyni się do zapobiegania wielu chorobom, ale także- zapewni naszemu pupilowi szczęśliwe i komfortowe życie.
 

Pierwsza wizyta u weterynarza - co musisz wiedzieć? Pierwsza wizyta u weterynarza - co musisz wiedzieć?

Gdy w domu pojawia się upragniony pies czy kot, zaczynamy się nie tylko uczyć siebie nawzajem. Tak naprawdę i dla pupila i dla człowieka, wszystko jest nowe. Właściciele zwierząt, psów czy kotów, spotykają się np. z problemem doboru dobrego weterynarza. Gdy już znajdzie się odpowiedni lekarz weterynarii, wielu właścicieli nie wie, jak zabrać się do pierwszej wizyty. Kiedy ją podjąć? Jak przygotować do niej pupila? Co ze sobą zabrać? Gdzie znajdzie się dobry weterynarz Bielsko Biała?

Jak często szczepić psa? Jak często szczepić psa?

Młode szczenięta są niezwykle podatne na groźne choroby, takie jak prawowiroza, nosówka oraz zakaźne zapalenie wątroby. W początkowym okresie otrzymują one z mlekiem matki przeciwciała, które stanowią tymczasową ochronę.

Problemy pokarmowe, z którymi mogą borykać się psy i koty Problemy pokarmowe, z którymi mogą borykać się psy i koty

Każdy z nas miewa co jakiś czas kłopoty z układem pokarmowym. Nietolerancja niektórych produktów, śmieciowe jedzenie, infekcja – powodów uciążliwych objawów może być sporo. Jednak nie dotyczą one tylko nas. Dolegliwości ze strony układu pokarmowego mogą odczuwać także nasze zwierzaki.

Hotele dla psów i kotów – o czym warto wiedzieć Hotele dla psów i kotów – o czym warto wiedzieć

Każdy z właścicieli musi kiedyś stanąć w obliczu dylematu: co zrobić ze zwierzakiem na czas wyjazdu na długi weekend lub wakacje. Nie każdy pupil lubi podróżować środkami transportu, a w porównaniu z zagranicą niewiele pensjonatów czy kwater zgadza się na wynajem pokoi osobom z psami, kotami czy innymi futrzakami. Nie zawsze też możemy liczyć na pomoc znajomych oraz rodziny. W takiej sytuacji, warto skorzystać z usług jakie oferują hotele dla zwierząt. Z artykułu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o tych miejscach, zanim umieścisz w nich swojego ukochanego zwierzaka.

Dlaczego witaminy są tak niezbędne w diecie kota? Dlaczego witaminy są tak niezbędne w diecie kota?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mimo odpowiedniej dawki snu czujesz się zmęczony, nie masz apetytu, a twoje włosy nie są w najlepszej kondycji mimo regularnej pielęgnacji? Tak naprawdę w większości przypadków problemy zdrowotne mają swoją przyczynę w niewłaściwej i mało zróżnicowanej diecie.

REKLAMA
ŁADOWANIE..