REKLAMA

Instalacje gaz, prąd, itd...

SolidMark Marek Papis
SolidMark Marek Papis rodzinna firma działająca w branży centralnego ogrzewania.
Oferta wyróżniona
rel="nofollow"SolidMark Marek Papis
ul. Boczna 2
32-626 Jawiszowice
tel.: 600116259

SolidMark Marek Papis
SolidMark Marek Papis rodzinna firma działająca w branży centralnego ogrzewania.
SolidMark Marek Papis
ul. Boczna 2
32-626 Jawiszowice
tel.: 600116259

Instal-Art s.c.T.Kloc,S.Dudek
Hydraulik - instalacje wod-kan , gazowe , c.o
Instal-Art s.c.T.Kloc,S.Dudek
ul. Grabowa 17
43-215 Pszczyna-Jankowice
Skontaktuj się


Porady związane z kategorią:
Instalacje gaz, prąd, itd...

Pompy ciepła w Bielsku-Białej: Innowacyjne Rozwiązania dla Efektywności Energetycznej Pompy ciepła w Bielsku-Białej: Innowacyjne Rozwiązania dla Efektywności Energetycznej

Bielsko-Biała, malownicze miasto położone w sercu Beskidów, stanowi jedno z miejsc, gdzie rozwój technologii związanych z energią odgrywa kluczową rolę. W ostatnich latach, coraz większą uwagę zwraca się na zrównoważone i efektywne wykorzystanie zasobów energetycznych. W tym kontekście, pompy ciepła stają się niezbędnym narzędziem w transformacji energetycznej, a ich zastosowanie w Bielsku-Białej wydaje się być nie tylko konieczne, ale także strategiczne.

Jakim wymaganiom podlega wentylacja w budynku? Jakim wymaganiom podlega wentylacja w budynku?

Wentylacja w budynku ma na celu usunięcie zużytego powietrza i doprowadzenie świeżego medium z otoczenia obiektu. Układ tego typu zazwyczaj ma formę grawitacyjną lub mechaniczną.

Dofinansowanie do zakupu pompy ciepła - najważniejsze możliwości Dofinansowanie do zakupu pompy ciepła - najważniejsze możliwości

W jednym z programów dopłat do termomodernizacji budynku i zakupu pompy ciepła dofinansowanie może wynieść nawet 100 proc. poniesionych kosztów inwestycji. Inna ciekawa opcja, jaką oferuje ów program, to prefinansowanie zakupu i montażu urządzenia. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z tej lub jednej z kilku innych opcji dofinansowania do pompy ciepła.

Syfony do zlewu: Nowoczesne rozwiązania i dbałość o środowisko Syfony do zlewu: Nowoczesne rozwiązania i dbałość o środowisko

Zadbaj o funkcjonalność swojego zlewozmywaka i przyczynij się do ochrony środowiska! Odkryj innowacyjne syfony do zlewu, w tym ekologiczne rozwiązania z recyklingu, oferowane przez firmę Sink Quality.

Fotowoltaika dla firm jako sposób na wysokie ceny energii - kilka korzyści z jej wprowadzenia Fotowoltaika dla firm jako sposób na wysokie ceny energii - kilka korzyści z jej wprowadzenia

Rosnące w ekspresowym tempie ceny energii są istną zmorą zarówno dla klientów indywidualnych, jak też - zwłaszcza - przedsiębiorców. Wiele firm doprowadziły one wręcz do upadku. Na szczęście, jest sposób, aby obniżyć rachunki. To montaż fotowoltaiki.

Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu na podczerwień? Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu na podczerwień?

Wybór sposobu ogrzewania zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych decyzji. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy tak wiele uwagi poświęca się rosnącym cenom surowców i trosce o środowisko. Rozwiązaniem może być instalacja ogrzewania na podczerwień.

Wentylacja mechaniczna - wszystko co musicie wiedzieć na ten temat. Dlaczego to dobry wybór? Wentylacja mechaniczna - wszystko co musicie wiedzieć na ten temat. Dlaczego to dobry wybór?

Koszty ogrzewania ciągle rosną. Z roku na rok rzeczywiście podwyżki są bardzo odczuwalne. Na szczęście można zdecydować się na rozwiązanie, które pozwoli na sporą oszczędność. Doskonałym wyborem jest wentylacja mechaniczna. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej i poznać liczne zalety jej wykorzystania.

Panele fotowoltaiczne – przyszłość energii odnawialnej Panele fotowoltaiczne – przyszłość energii odnawialnej

Panele słoneczne to przyszłość energii odnawialnej. Są najbardziej zrównoważonym i opłacalnym sposobem generowania czystej energii i zmniejszenia śladu węglowego. Mogą być wykorzystywane do generowania energii elektrycznej ze światła słonecznego i innych źródeł światła. Panele fotowoltaiczne (PV) to rodzaj paneli słonecznych, które wykorzystują właściwości półprzewodników do przekształcania światła bezpośrednio w energię elektryczną. Panele te są również znane jako systemy fotowoltaiczne, fotowoltaiczne lub fotowoltaiczne. W tym artykule przyjrzymy się, jak działają panele fotowoltaiczne, ich zaletom i wadom oraz ich szerszej roli w produkcji energii odnawialnej.

Klimatyzator przenośny – jak dobrać go do powierzchni mieszkania? Klimatyzator przenośny – jak dobrać go do powierzchni mieszkania?

Na wstępie kilka słów wyjaśnienia: Ze względu na układ pomieszczeń w mieszkaniu, obecność ścian, korytarzy czy zaułków, strumień chłodnego powietrza wychodzący z jednego z pokoi nie obniży temperatury w drugim. Nie znaczy to jednak, że klimatyzator przenośny jest nieskuteczny. Wręcz odwrotnie – urządzenia te potrafią w kilkanaście minut obniżyć temperaturę danego pomieszczenia, co może być zbawienne wobec upalnego lata 2022.

7 głównych zalet hybrydowej pompy ciepła 7 głównych zalet hybrydowej pompy ciepła

Hybrydowa pompa ciepła to ekologiczna i nowoczesna metoda ogrzewania domu, nie tylko nowobudowanego. Urządzenie jest wyjątkowo energooszczędne, wydajne i wszechstronne, a dofinansowanie pompy ciepła pozwoli Ci obniżyć koszty inwestycji. Sprawdź, jakie są najważniejsze mocne strony takiego systemu grzewczego.

Jak ważne jest dobre podłączenie gazu do domu? Jak ważne jest dobre podłączenie gazu do domu?

Instalacje gazowe mimo swojej stale rosnącej popularności w pewnych kręgach wciąż uchodzą za niebezpieczne. Jest to nieprawdą, gdyż w przypadku dobrego podłączenia gazu do domu ryzyko i regularnego serwisowania ryzyko rozszczelnienia instalacji, czyli ulatniania się gazu lub nawet wybuchu jest praktycznie zerowe.

Fotowoltaika dla domu 100 m2 – na co zwrócić szczególną uwagę? Fotowoltaika dla domu 100 m2 – na co zwrócić szczególną uwagę?

Panele fotowoltaiczne ze względu na efektywność i niezawodność stają się coraz popularniejsze. To skuteczny sposób na obniżenie rachunków oraz generowanie dodatkowych oszczędności. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru instalacji dla domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych?

Instalacje centralnego ogrzewania – co warto wiedzieć Instalacje centralnego ogrzewania – co warto wiedzieć

Montaż instalacji centralnego ogrzewania to bardzo ważna decyzja przy budowie domu, gdyż dzięki temu można liczyć na brak problemów z przebywaniem w nim w okresie zimowym, gdy temperatury w kiepsko ogrzewanych domach mogą być naprawdę nieprzyjemne. Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż instalacji centralnego ogrzewania na Śląsku?

Jedno- czy trójfazowa pompa głębinowa? Którą wybrać i dlaczego? Jedno- czy trójfazowa pompa głębinowa? Którą wybrać i dlaczego?

Pompy głębinowe dzielą się ze względu na podstawowe parametry hydrauliczne, wymiary (przede wszystkim średnicę), tolerancję na zapiaszczenie czy ogólną jakość wykonania. Przeglądając oferty poszczególnych producentów często można się natknąć na modele występujące w dwóch wersjach silnikowych – 230V oraz 400V. Takie pompy oferują identyczne parametry w zakresie wydajności czy wysokości podnoszenia. Jedyna różnica sprowadza się właśnie do rodzaju zasilania. Warto zatem wiedzieć, kto i kiedy powinien wybrać pompę głębinową jednofazową lub trójfazową. Wyjaśniamy to w naszym artykule.

Profesjonalne przydomowe oczyszczalnie ścieków Profesjonalne przydomowe oczyszczalnie ścieków

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ścieki wytwarzane w gospodarstwach domowych powinny trafiać do sieci kanalizacyjnej. W przypadku jej braku konieczna jest budowa szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Jedną z firm zajmujących się projektowaniem, budową i serwisowaniem tego rodzaju konstrukcji jest Ekodren.

Zaskoczyła Cię opłata mocowa na fakturze za energię? Fotowoltaika dla firm Zaskoczyła Cię opłata mocowa na fakturze za energię? Fotowoltaika dla firm

Nieco tylnymi drzwiami na fakturach za energię elektryczną Polaków wprowadzono nowy dodatek – opłatę mocową. W 2021 r. jest ona już obecna w rozliczeniach, jej wysokość i cel są jednak wciąż nie zawsze jasne, dlatego też wraz z Brewa.pl postanowiliśmy wziąć bliżej pod lupę ten dodatek i odpowiedzieć na pytania: ile wynosi opłata mocowa, od czego zależy, kto zapłaci i na co przeznaczone są środki. Zapraszamy do lektury!

Smart home - ciekawostki Smart home - ciekawostki

O czymś takim, jak inteligentny dom słyszała spora część osób. Mimo tego, że sam termin jest bardzo popularny, to tak naprawdę spora większość po prostu nie wie, co wchodzi w skład takiej instalacji, a także, na czym to wszystko polega. Rozwiązania te są niezwykle interesujące oraz bardzo pozytywnie wpływają zarówno na wygodę, jak i bezpieczeństwo wszystkich domowników. Właśnie dlatego warto rozważyć ich zastosowanie w swoich własnych czterech ścianach. Przekonaj się sam, co warto wiedzieć na temat propozycji, jaką jest inteligentny dom?

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie na podczerwień Dlaczego warto wybrać ogrzewanie na podczerwień

Tradycyjne ogrzewanie domu węglem lub drewnem zdaje się odchodzić do lamusa. Coraz częściej szukamy nowych rozwiązań, które zapewnią ciepło w naszym domu i nie powodują nadmiernej produkcji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Ogrzewanie na podczerwień to nowość, która zyskuje coraz większą popularność wśród inwestorów. Czy warto ogrzewać w ten sposób swój dom? Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do montażu takiego rozwiązania?

Jak wybrać konstrukcje fotowoltaiczne? Jak wybrać konstrukcje fotowoltaiczne?

Elewacja budynku to wizytówka, która zwraca na siebie uwagę przy pierwszym zetknięciu z budynkiem. Kolory, zastosowane materiały, dodatkowe konstrukcje - to wszystko przyciąga spojrzenia, powodując, że każdy detal składa się na spójne i estetyczne wrażenie. Współcześnie poza aspektem estetyki, pod uwagę bierze się również aspekty ekologii korzystając z nowoczesnych źródeł energii odnawialnej. 

Skąd pieniądze na zakup nowego kotła? Dofinansowania i kredyty Skąd pieniądze na zakup nowego kotła? Dofinansowania i kredyty

Polacy wymieniają stare kotły z co najmniej trzech, głównych powodów. Pragną zatroszczyć się o ekologię, preferują nowe urządzenia, które są zdecydowanie wydajniejsze i ekonomiczniejsze, dostosowują się do zaleceń ustawy antysmogowej. Przepisy od 2026 roku jednoznacznie zakazują używania kotłów eksploatowanych do 5 lat od daty produkcji. Z każdym, kolejnym rokiem wymagania względem ogrzewania są coraz bardziej proekologiczne. Skąd więc zabrać pieniądze na zakup nowego kotła? Dowiedz się więcej o dofinansowaniach i kredytach.

Prawidłowa instalacja klimatyzacji w domu – jak powinna wyglądać i co mówią przepisy? Prawidłowa instalacja klimatyzacji w domu – jak powinna wyglądać i co mówią przepisy?

Myślisz o podniesieniu komfortu życia i zainstalowaniu klimatyzacji w domu, lecz obawiasz się sposobu montażu? Poznaj sposoby, w jaki klimatyzacja powinna zostać zainstalowana i dowiedz się, co na ten temat mówią obowiązujące przepisy.

Nowoczesny system ogrzewania bez remontu? Wybierz grzejnik na podczerwień! Nowoczesny system ogrzewania bez remontu? Wybierz grzejnik na podczerwień!

Nie jesteś zadowolony z obecnego systemu ogrzewania domu, ale myśl o konieczności przeprowadzenia kompleksowego remontu skutecznie powstrzymuje Cię przed zmianą? Grzejnik na podczerwień to sposób, by korzystać z nowoczesnej technologii bez poważnych inwestycji. Sprawdź, jak łatwo możesz zainstalować u siebie taki system ogrzewania.

Duże mieszkanie, duży problem - jakimi lampami oświetlić otwarte przestrzenie? Duże mieszkanie, duży problem - jakimi lampami oświetlić otwarte przestrzenie?

Coraz więcej ludzi projektując swoje domy i mieszkania, decyduje się na to, aby były one jak najbardziej przestrzenne. Duży salon otwarty na kuchnię i jadalnię stał się powszechnie obowiązującym trendem w projektowaniu wnętrz - takie rozwiązanie sprzyja spotkaniom w większym gronie. Jednocześnie oświetlenie otwartej przestrzeni może być problematyczne i wymagać starannego zaplanowania.

Czy pompa ciepła i panele fotowoltaiczne mogą współdziałać? Czy pompa ciepła i panele fotowoltaiczne mogą współdziałać?

Zwiększające się zainteresowanie takim rodzajem budownictwa, które gwarantuje bardzo wysoki poziom samowystarczalności energetycznej, jest dziś faktem. O zoptymalizowanej gospodarce energią mówią już zarówno architekci nowo powstałych domów, jak i właściciele starszych budynków, którzy pragną zamienić coraz bardziej przestarzałe metody ogrzewania domu na te nowsze, ekologiczne. 

Porównanie kosztów i wydajności ogrzewania, lepiej ogrzewać dom węglem czy gazem? Porównanie kosztów i wydajności ogrzewania, lepiej ogrzewać dom węglem czy gazem?

W Polsce mimo upływu czasu i ciągłego rozwoju technologii wciąż króluje ogrzewanie domu węglem. Ludzie, którzy mają w planach wybudowanie nowego domu bądź przeprowadzkę stają przed nie lada wyborem – który rodzaj ogrzewania sprawdzi się lepiej. Z jednej strony ogrzewanie węglem ma swoje plusy w postaci niskiej ceny tego surowca. Z drugiej strony ogrzewanie gazowe nie wymaga praktycznie żadnego nakładu czasowego w celu obsługi instalacji. Poniżej postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie pojawiają się na etapie wyboru idealnego rozwiązania.

Wymiana starego pieca na kocioł elektryczny? Uzyskaj dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze. Wymiana starego pieca na kocioł elektryczny? Uzyskaj dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze.

Decyzje związane z wymianą systemów grzewczych rzutują na czystość powietrza, a tym samym zdrowie całego społeczeństwa i przyszłych pokoleń. Wśród urządzeń najbardziej zatruwających środowisko wymienia się m.in. kotły ręcznie zasilane drewnem, piece kaflowe oraz nisko sprawne kotły węglowe. Czy możliwość otrzymania dofinansowania inwestycji wymiany obecnego pieca na kocioł elektryczny, to jedyna zaleta tej zmiany? Eksperci KOSPEL S.A. podpowiadają, jakie jeszcze korzyści dzięki niej uzyskasz.

Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom? Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom?

W XXI wieku dzięki akcesoriom codziennego użytku możemy stworzyć smart home, który usprawni nasze codzienne życie. Dom, który będzie pamiętał o czynnościach i je za nas wykonywał, to więcej niż technologiczna rewolucja. To przyszłość, która już dziś jest na wyciągnięcie ręki.

Mocowanie fotowoltaiki do blachodachówki - niezbędne rodzaje śrub i mocowań Mocowanie fotowoltaiki do blachodachówki - niezbędne rodzaje śrub i mocowań

System montażu fotowoltaiki do blachodachówki składa się z kilku elementów: • śruby dwugwintowej, • adapteru montażowego, • szyny, • łączników szyny, • klem środkowych i końcowych, • śrub i nakrętek. Wchodzą one w skład systemu i sprawiają, że wszystkie elementy składowe spełniają wymagane normy, są do siebie dopasowane a korzystanie z nich ułatwia i przyspiesza montaż.

Domy samowystarczalne energetycznie, czyli domy pasywne z instalacją PV

Domy pasywne charakteryzuje maksymalne ograniczenie strat ciepła i maksymalizacja zysków energetycznych. Systemem, który doskonale uzupełnia taki budynek, są panele fotowoltaiczne. To sposób, aby uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej.
 

Jak kupować nowy kocioł centralnego ogrzewania? Jak kupować nowy kocioł centralnego ogrzewania?

Za oknami jesień. Jest coraz zimniej, czas więc włączyć ogrzewanie. A może też pomyśleć o zakupie nowego kotła centralnego ogrzewania? Zwłaszcza jeśli ten, który nas grzeje ma już swoje lata, dawno nie przechodził przeglądów ani modernizacji, jest nieekonomiczny i co wcale nie takie nieważne - nieekologiczny.

Nie czekaj do lata – odkryj korzyści z posiadania klimatyzatora przenośnego Nie czekaj do lata – odkryj korzyści z posiadania klimatyzatora przenośnego

Klimatyzator przenośny to tani i skuteczny sposób na schłodzenie rozgrzanego mieszkania czy biura. Nowoczesne modele to jednak pełnoprawne urządzenia 3 lub 4w1, które nie tylko potrafią chłodzić, ale w razie potrzeby również wentylować, osuszać, a nawet ogrzewać mieszkania. Dlatego też klimatyzator przenośny może być ciekawą inwestycją również zimą. Jakie są korzyści z posiadania mobilnego klimatyzatora i dlaczego nie warto zwlekać z jego kupnem do lata?

Czy przegląd instalacji elektrycznej jest obowiązkowy? Czy przegląd instalacji elektrycznej jest obowiązkowy?

Zgodnie z polskim prawem budowlanym, właściciel budynku ma obowiązek przeprowadzania kontroli instalacji elektrycznej w określonych odstępach czasu. Konieczność ta spotyka nie tylko deweloperów, lecz także mieszkańców domków jednorodzinnych. Na czym polega przegląd instalacji i jak często należy go wykonywać? Kto może przeprowadzić stosowną kontrolę?

Rodzaje paneli fotowoltaicznych Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Ostatnie lata przyniosły dużą popularyzację odnawialnych źródeł energii. Można wśród nich wyróżnić zarówno źródła energii cieplnej jak i elektrycznej. Do drugiego wariantu należy przede wszystkim fotowoltaika.

Zyskaj darmową energię ze słońca Zyskaj darmową energię ze słońca

Coraz większe upały panujące przez wiele dni w roku wbrew pozorom wcale nie muszą być czymś absolutnie złym. Dzięki nim możemy zyskać darmowy prąd pod warunkiem, że zamontujemy na dachu domu odpowiednią instalację. Czy inwestycja w fotowoltaikę w dłuższej perspektywie będzie opłacalną decyzją?

Co warto wiedzieć na temat klimatyzacji do domu? Co warto wiedzieć na temat klimatyzacji do domu?

W momencie, gdy przychodzi lato a z nim upały, wytrzymanie w domu jest po prostu niemożliwe. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na klimatyzację do mieszkania. Jeszcze do niedawna był to luksus, na który stać było tylko bardzo zamożnych ludzi. Aktualnie jednak uległo to zmianie, a koszty zakupu, jak i instalacji klimatyzacji równają się zakupowi telewizora. Co warto wiedzieć na temat?

Jak ogrzewać domek letniskowy? Jak ogrzewać domek letniskowy?

Małe domki ogrodowe najczęściej służą nam jako odskocznie od miejskiego życia. Położone na działkach rekreacyjnych, służą jako składowisko dla narzędzi ogrodowych oraz miejsce, gdzie można przygotować lekki posiłek lub wziąć prysznic. Zdarza się jednak, że domek letniskowy zaczynamy traktować jako miejsce dłuższego pobytu. Jak rozwiązać wówczas problem ogrzewania takiego lokum? 

Jakie grzejniki najlepiej sprawdzą się w ogrzewaniu budynku? Jakie grzejniki najlepiej sprawdzą się w ogrzewaniu budynku?

Grzejniki stanowią jeden z najważniejszych elementów instalacji grzewczej. Z tego względu decydując się na wybór konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejsze są oczywiście parametry techniczne - budowa, moc, czy rodzaj kaloryfera. Nie bez znaczenia są jednak aspekty wizualne. O ile jeszcze kilka lat temu wybór w tym zakresie był mocno ograniczony, obecnie możliwości oferowane przez producentów są ogromne. Jaki model grzejnika będzie najlepszy w przypadku ogrzewania budynku mieszkalnego?

Wykorzystanie biologicznych oczyszczalni ścieków w hotelach i pensjonatach Wykorzystanie biologicznych oczyszczalni ścieków w hotelach i pensjonatach

Właściciele ośrodków wypoczynkowych zgodnie z najnowszymi zmianami w prawie powinni zadbać o bardziej ekologiczną eksploatację obiektów turystycznych. Ponieważ w sezonie generują duże ilości ścieków, coraz częściej montuje się przy nich biooczyszczalnie. Wyjaśniamy, dlaczego jest to korzystne nie tylko ze względów ekologicznych!

Kotły grzewcze - jakie powinny być? Kotły grzewcze - jakie powinny być?

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni rozpoczyna się okres grzewczy. Niesprzyjające warunki pogodowe zmuszają do ogrzewania budynków, co niestety generuje duże koszty i pochłania sporą część domowego budżetu. Konieczne jest nie tylko posiadanie opału, ale też kotła grzewczego - chyba, że ktoś zdecyduje się na ogrzewanie gazowe czy elektryczne. 

Integracja systemu przeciwpożarowego z automatyką budynkową – BACnet Integracja systemu przeciwpożarowego z automatyką budynkową – BACnet

Współczesne budynki są wyposażone w wiele współpracujących ze sobą systemów. Ich wzajemna integracja jest szczególnie ważna w zakresie systemów bezpieczeństwa: systemu przeciwpożarowego, kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, systemu wykrywania włamania i napadu.

Nowoczesne ogrzewanie - efektywne i przyjazne dla środowiska Nowoczesne ogrzewanie - efektywne i przyjazne dla środowiska

Pompa ciepła powietrze woda to urządzenie, które używane współcześnie, stanowi przyszłość w dziedzinie ogrzewania. Taką przynajmniej mają nadzieję użytkownicy, którym leży na sercu dobro naszej planety.

Jakie są tryby detekcji ruchu - o czym warto wiedzieć wybierając czujnik ruchu i obecności? Jakie są tryby detekcji ruchu - o czym warto wiedzieć wybierając czujnik ruchu i obecności?

Świat się zmienia, a więc nasze życie również. I chociaż  na początku ciężko przystosować się do nowej rzeczywistości, to później nie wyobrażamy sobie powrotu do tego, co było dawniej. Tak jest obecnie z inteligentnymi domami, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się futurologicznym szaleństwem, a dziś ten nowoczesny system sterowania domem, jest coraz chętniej wybierany. Jeśli też o tym myślimy, powinniśmy poznać podstawowe pojęcia!

Nowoczesne piece - to warto wiedzieć Nowoczesne piece - to warto wiedzieć

Dzisiejsze piece, montowane w naszych domach i ogrzewających jego wnętrze, w niczym już nie przypominają pieców, które pamiętamy z dzieciństwa czy ze starych zdjęć. Dzisiejsze rozwiązania są nowoczesne i innowacyjne. Ich konstruktorzy dbają o to, by były one jak najbardziej efektywne, jak najprostsze w użytkowaniu i obsłudze.

Zatkane rury – kiedy zadzwonić po hydraulika? Zatkane rury – kiedy zadzwonić po hydraulika?

Walka z zatorami w rurach wymaga przede wszystkim rozsądnej strategii. Aby skutecznie pozbyć się problemu, musimy najpierw ocenić stopień zaawansowania sytuacji i jej przyczynę. Zapchane rury to zazwyczaj konsekwencja nagromadzenia się w nich włosów, kuchennych resztek, papieru toaletowego czy innych odpadków. Czasem wina leży także po stronie wadliwej instalacji hydraulicznej: zbyt wąskie przewody kanalizacyjne, za mały spadek, zbyt wiele kolanek w podejściach kanalizacyjnych – w takich przypadkach ścieki spływają znacznie wolniej, a zatory tworzą się jak na zawołanie. Jak sobie z nimi radzić?

Jak obniżyć rachunki za gaz? Jak obniżyć rachunki za gaz?

Chyba nic tak nie psuje nam humoru, jak rachunki za gaz. Najbardziej wysokie ceny odczuwają  osoby, które wykorzystują gaz do ogrzewania domu, czy w swoim biznesie. Na szczęście, dzięki liberalizacji rynku, już dzisiaj możemy obniżyć wysokość faktur, zmieniając sprzedawcę gazu.

Jakie korzyści daje głowica termostatyczna? Jakie korzyści daje głowica termostatyczna?

Ogrzewanie domu i mieszkania w okresie zimowym wiąże się z dużymi wydatkami, szczególnie jeśli temperatury spadają znacząco poniżej zera na wiele dni a na dworze zalega gruba warstwa śniegu i wieją przejmująco mroźne wiatry. Wtedy szczególnie ważne jest utrzymywanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Jak to robić, aby nie marnować ciepła i nie płacić nadmiernie wysokich rachunków za ogrzewanie?

Zepsuta klimatyzacja powoduje chaos? na lotnisku Zepsuta klimatyzacja powoduje chaos? na lotnisku

Każdy z nas zna to uczucie: pot leje się po plecach, możliwości koncentracji spadają do zera, wykonanie najprostszej czynności zajmuje wieki - upalne lato daje o sobie znać. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy najnowsze osiągnięcia techniki znacznie ułatwiają i ?ochładzają? codzienną egzystencję w nawet najbardziej tropikalnych warunkach atmosferycznych. Z drugiej strony, gdy technika zawiedzie, wystarczy chwila, aby zwykła awaria klimatyzacji uniemożliwiła funkcjonowanie jednego z największych terminali lotniczych na świecie

Co daje czyszczenie klimatyzacji? Co daje czyszczenie klimatyzacji?

Z pewnością niejeden z nas zadał sobie to pytanie: po co w ogóle czyścić klimatyzację? Dlaczego kwestia utrzymania tego urządzenia w stałej czystości jest tak ważna i tak często o niej się mówi?

REKLAMA
ŁADOWANIE..