Instalacje - elektryczne, gazowe, grzewcze
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel.: 666 698 666
43-346 Bielsko-Biała
tel.: 33 810 06 01
System montażu fotowoltaiki do blachodachówki składa się z kilku elementów: • śruby dwugwintowej, • adapteru montażowego, • szyny, • łączników szyny, • klem środkowych i końcowych, • śrub i nakrętek. Wchodzą one w skład systemu i sprawiają, że wszystkie elementy składowe spełniają wymagane normy, są do siebie dopasowane a korzystanie z nich ułatwia i przyspiesza montaż.
Domy pasywne charakteryzuje maksymalne ograniczenie strat ciepła i maksymalizacja zysków energetycznych. Systemem, który doskonale uzupełnia taki budynek, są panele fotowoltaiczne. To sposób, aby uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej.
Za oknami jesień. Jest coraz zimniej, czas więc włączyć ogrzewanie. A może też pomyśleć o zakupie nowego kotła centralnego ogrzewania? Zwłaszcza jeśli ten, który nas grzeje ma już swoje lata, dawno nie przechodził przeglądów ani modernizacji, jest nieekonomiczny i co wcale nie takie nieważne - nieekologiczny.
Klimatyzator przenośny to tani i skuteczny sposób na schłodzenie rozgrzanego mieszkania czy biura. Nowoczesne modele to jednak pełnoprawne urządzenia 3 lub 4w1, które nie tylko potrafią chłodzić, ale w razie potrzeby również wentylować, osuszać, a nawet ogrzewać mieszkania. Dlatego też klimatyzator przenośny może być ciekawą inwestycją również zimą. Jakie są korzyści z posiadania mobilnego klimatyzatora i dlaczego nie warto zwlekać z jego kupnem do lata?
Zgodnie z polskim prawem budowlanym, właściciel budynku ma obowiązek przeprowadzania kontroli instalacji elektrycznej w określonych odstępach czasu. Konieczność ta spotyka nie tylko deweloperów, lecz także mieszkańców domków jednorodzinnych. Na czym polega przegląd instalacji i jak często należy go wykonywać? Kto może przeprowadzić stosowną kontrolę?
Ostatnie lata przyniosły dużą popularyzację odnawialnych źródeł energii. Można wśród nich wyróżnić zarówno źródła energii cieplnej jak i elektrycznej. Do drugiego wariantu należy przede wszystkim fotowoltaika.
Coraz większe upały panujące przez wiele dni w roku wbrew pozorom wcale nie muszą być czymś absolutnie złym. Dzięki nim możemy zyskać darmowy prąd pod warunkiem, że zamontujemy na dachu domu odpowiednią instalację. Czy inwestycja w fotowoltaikę w dłuższej perspektywie będzie opłacalną decyzją?
W momencie, gdy przychodzi lato a z nim upały, wytrzymanie w domu jest po prostu niemożliwe. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na klimatyzację do mieszkania. Jeszcze do niedawna był to luksus, na który stać było tylko bardzo zamożnych ludzi. Aktualnie jednak uległo to zmianie, a koszty zakupu, jak i instalacji klimatyzacji równają się zakupowi telewizora. Co warto wiedzieć na temat?
Małe domki ogrodowe najczęściej służą nam jako odskocznie od miejskiego życia. Położone na działkach rekreacyjnych, służą jako składowisko dla narzędzi ogrodowych oraz miejsce, gdzie można przygotować lekki posiłek lub wziąć prysznic. Zdarza się jednak, że domek letniskowy zaczynamy traktować jako miejsce dłuższego pobytu. Jak rozwiązać wówczas problem ogrzewania takiego lokum?
Grzejniki stanowią jeden z najważniejszych elementów instalacji grzewczej. Z tego względu decydując się na wybór konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejsze są oczywiście parametry techniczne - budowa, moc, czy rodzaj kaloryfera. Nie bez znaczenia są jednak aspekty wizualne. O ile jeszcze kilka lat temu wybór w tym zakresie był mocno ograniczony, obecnie możliwości oferowane przez producentów są ogromne. Jaki model grzejnika będzie najlepszy w przypadku ogrzewania budynku mieszkalnego?
Właściciele ośrodków wypoczynkowych zgodnie z najnowszymi zmianami w prawie powinni zadbać o bardziej ekologiczną eksploatację obiektów turystycznych. Ponieważ w sezonie generują duże ilości ścieków, coraz częściej montuje się przy nich biooczyszczalnie. Wyjaśniamy, dlaczego jest to korzystne nie tylko ze względów ekologicznych!
Wraz z nadejściem chłodniejszych dni rozpoczyna się okres grzewczy. Niesprzyjające warunki pogodowe zmuszają do ogrzewania budynków, co niestety generuje duże koszty i pochłania sporą część domowego budżetu. Konieczne jest nie tylko posiadanie opału, ale też kotła grzewczego - chyba, że ktoś zdecyduje się na ogrzewanie gazowe czy elektryczne.
Współczesne budynki są wyposażone w wiele współpracujących ze sobą systemów. Ich wzajemna integracja jest szczególnie ważna w zakresie systemów bezpieczeństwa: systemu przeciwpożarowego, kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, systemu wykrywania włamania i napadu.
Pompa ciepła powietrze woda to urządzenie, które używane współcześnie, stanowi przyszłość w dziedzinie ogrzewania. Taką przynajmniej mają nadzieję użytkownicy, którym leży na sercu dobro naszej planety.
Świat się zmienia, a więc nasze życie również. I chociaż na początku ciężko przystosować się do nowej rzeczywistości, to później nie wyobrażamy sobie powrotu do tego, co było dawniej. Tak jest obecnie z inteligentnymi domami, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się futurologicznym szaleństwem, a dziś ten nowoczesny system sterowania domem, jest coraz chętniej wybierany. Jeśli też o tym myślimy, powinniśmy poznać podstawowe pojęcia!
Dzisiejsze piece, montowane w naszych domach i ogrzewających jego wnętrze, w niczym już nie przypominają pieców, które pamiętamy z dzieciństwa czy ze starych zdjęć. Dzisiejsze rozwiązania są nowoczesne i innowacyjne. Ich konstruktorzy dbają o to, by były one jak najbardziej efektywne, jak najprostsze w użytkowaniu i obsłudze.
Walka z zatorami w rurach wymaga przede wszystkim rozsądnej strategii. Aby skutecznie pozbyć się problemu, musimy najpierw ocenić stopień zaawansowania sytuacji i jej przyczynę. Zapchane rury to zazwyczaj konsekwencja nagromadzenia się w nich włosów, kuchennych resztek, papieru toaletowego czy innych odpadków. Czasem wina leży także po stronie wadliwej instalacji hydraulicznej: zbyt wąskie przewody kanalizacyjne, za mały spadek, zbyt wiele kolanek w podejściach kanalizacyjnych – w takich przypadkach ścieki spływają znacznie wolniej, a zatory tworzą się jak na zawołanie. Jak sobie z nimi radzić?
Chyba nic tak nie psuje nam humoru, jak rachunki za gaz. Najbardziej wysokie ceny odczuwają osoby, które wykorzystują gaz do ogrzewania domu, czy w swoim biznesie. Na szczęście, dzięki liberalizacji rynku, już dzisiaj możemy obniżyć wysokość faktur, zmieniając sprzedawcę gazu.
Ogrzewanie domu i mieszkania w okresie zimowym wiąże się z dużymi wydatkami, szczególnie jeśli temperatury spadają znacząco poniżej zera na wiele dni a na dworze zalega gruba warstwa śniegu i wieją przejmująco mroźne wiatry. Wtedy szczególnie ważne jest utrzymywanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Jak to robić, aby nie marnować ciepła i nie płacić nadmiernie wysokich rachunków za ogrzewanie?
Każdy z nas zna to uczucie: pot leje się po plecach, możliwości koncentracji spadają do zera, wykonanie najprostszej czynności zajmuje wieki - upalne lato daje o sobie znać. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy najnowsze osiągnięcia techniki znacznie ułatwiają i ?ochładzają? codzienną egzystencję w nawet najbardziej tropikalnych warunkach atmosferycznych. Z drugiej strony, gdy technika zawiedzie, wystarczy chwila, aby zwykła awaria klimatyzacji uniemożliwiła funkcjonowanie jednego z największych terminali lotniczych na świecie
Z pewnością niejeden z nas zadał sobie to pytanie: po co w ogóle czyścić klimatyzację? Dlaczego kwestia utrzymania tego urządzenia w stałej czystości jest tak ważna i tak często o niej się mówi?