REKLAMA

Architektura, biura projektowe

Pracownia Architektoniczna - A4 Tomasz Awęcki
Wykonujemy projekty architektoniczno-budowlane budynków mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, przemysłowych, użyteczności publicznej, a także projekty wnętrz i wiele innych... Naszą wizytówką jest zadowolony i polecający nas klient.  
Pracownia Architektoniczna - A4 Tomasz Awęcki
ul. Grunwaldzka 39/1
43-300 Bielsko-Biała
tel.: +48 605 413 805
fax: +48 783 705 805

Architekt Krystyna Siwczyk Projekt Dom
Projekty budynków mieszkalnych, publicznych, zagospodarowania działek, a także przebudowy, adaptacje itd.
Architekt Krystyna Siwczyk  Projekt Dom
ul. Matusiaka 12/13
43-316 Bielsko-Biała
tel.: 693196690Porady związane z kategorią:
Architektura, biura projektowe

Szukasz pomysłu na dom z zadaszonym tarasem? Zobacz te projekty! Szukasz pomysłu na dom z zadaszonym tarasem? Zobacz te projekty!

Własny dom, przestrzeń, ogród z komfortowym miejscem do wypoczynku to marzenia wielu Inwestorów, którzy decydują się rozpocząć budowę. Chcąc zadbać o atrakcyjną strefę do spędzania czasu i jednocześnie efektownie połączyć dom z ogrodem, warto podczas poszukiwań projektu przyjrzeć się proponowanym rozwiązaniom w tym zakresie. 

Architekt wnętrz z Bielska Białej: jak urządzić sypialnię dla seniora Architekt wnętrz z Bielska Białej: jak urządzić sypialnię dla seniora

Im jesteśmy starsi tym bardziej zmieniają się nasze potrzeby i upodobania. Ludzie w podeszłym wieku zazwyczaj nie są już tak sprawni jak osoby młode, co sprawia, że korzystanie z pomieszczeń nieprzystosowanych do ich potrzeb może okazać się nawet niebezpieczne. Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą część doby, dlatego jej aranżacja jest niezwykle istotna. Jakie cechy powinna posiadać idealna sypialnia dla seniora?

Co zawiera projekt hali produkcyjnej? Co zawiera projekt hali produkcyjnej?

Na początku jest idea. Myśl o tym, żeby odskoczyć konkurencji, inwestując w rozwój firmy. Efektem takich rozważań może być pomysł na postawienie hali produkcyjnej. Zanim jednak na placu budowy zostanie wbita „pierwsza łopata”, konieczne będzie przeprowadzenie fazy koncepcyjnej: zaprojektowanie całego obiektu oraz przestrzeni wokół niego. Co zatem składa się na projekt takiej hali?

Jak działa zwijane zadaszenie tarasu? Jak działa zwijane zadaszenie tarasu?

Dzięki zadaszeniu taras zyskuje na funkcjonalności. Odpowiednio dobrany system zabudowy tarasu pozwala na korzystanie z przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej niezależnie od warunków atmosferycznych, jednocześnie podnosząc prestiż i wartość nieruchomości. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie o to, jak działa zwijane zadaszenie tarasu i gdzie można je zastosować.

Zakup kontenerów na biuro firmy – alternatywa dla budynku Zakup kontenerów na biuro firmy – alternatywa dla budynku

W obecnych czasach rosnących cen nieruchomości wiele firm rozgląda się za alternatywnymi pomysłami na stworzenie przestrzeni biurowej dla swoich pracowników. Dużo tańszym niż tradycyjny budynek i przede wszystkim osiągalnym w znacznie krótszym czasie może być wykorzystanie do tego celu kontenerów biurowych. 

Projekt domu - czym wyróżniają się nowoczesne projekty domów jednorodzinnych? Projekt domu - czym wyróżniają się nowoczesne projekty domów jednorodzinnych?

Budowa niestandardowego domu zapewnia doskonałą okazję do rozkwitu Twojej kreatywności, a wszystko zaczyna się od momentu, gdy zabierasz się za projekt domu. Skorzystaj z możliwości stworzenia takiego, który będzie współgrał z Twoim stylem życia. Czytaj dalej, a dowiesz się więc.

Dom z poddaszem użytkowym - dlaczego warto? Dom z poddaszem użytkowym - dlaczego warto?

Domy z poddaszem mają wiele zalet. Z tego też powodu, coraz więcej osób stawia na takie właśnie rozwiązanie. Dowiedzmy się jednak, czy rzeczywiście warto wybrać projekt z poddaszem użytkowym. Jak rozplanować przestrzeń w takim domu? 

Dwa popularne typy stropów, które znajdziesz w projekcie domu jednorodzinnego Dwa popularne typy stropów, które znajdziesz w projekcie domu jednorodzinnego

Strop to jeden z elementów konstrukcyjnych występujących przy budowie domu jednorodzinnego. Jego zadaniem jest przenoszenie obciążeń. Górną powierzchnię stropu pokrywa podłoga piętra, dolną zaś tynk, stanowiący sufit kondygnacji niższej. To podstawowa przegroda akustyczna i termiczna, warto więc wiedzieć w czym możemy wybierać, decydując się na budowę domu jednorodzinnego. Oto dwa popularne stropy gęstożebrowe.

Planowanie hali magazynowej od A do Z Planowanie hali magazynowej od A do Z

Projektowanie hal magazynowych, to zadanie które tylko pozornie wydaje się łatwe. Dla przeciętnego obserwatora budynek mający przeznaczenie magazynowe z reguły niczym się nie wyróżnia. Tymczasem współczesne rozwiązania techniczne określają już nie tylko funkcjonalność samego procesu magazynowania ale także to, jak ma wyglądać i gdzie znajdować się odpowiednio zaprojektowana hala magazynowa.

Co powinien uwzględniać projekt domu? Co powinien uwzględniać projekt domu?

Dla większości osób własny dom to spełnienie marzeń, to cel, dla którego warto poświęcić wiele, byleby kiedyś zamieszkać w takim miejscu. Żaden jednak dom nie powstanie i nie będzie funkcjonalny bez odpowiedniego, doskonale dopasowanego do naszych potrzeb projektu domu. O czym więc trzeba pamiętać, gdy dobieramy taki projekt? Jaki powinien być, żeby nasz przyszły dom rzeczywiście był funkcjonalny?

Jak kupić gotowy projekt domu i nie żałować? Jak kupić gotowy projekt domu i nie żałować?

Do wyboru mamy bardzo dużo gotowych projektów domów jednorodzinnych. Jeżeli planujesz wybudowanie domu, nie musisz wcale udawać się do pracowni architektonicznej, ponieważ profesjonalnie wykonany plan zakupisz on-line.

Jak wybrać projekt domu? Jak wybrać projekt domu?

Budowa domu to interesująca alternatywa wobec kupna mieszkania. Każdego roku tysiące rodzin podejmuje decyzję o rozpoczęciu inwestycji budowlanej. Dom najpierw istnieje wyłącznie na papierze. Jego projekt to dopiero początek inwestycji, ale zarazem - połowa sukcesu całego przedsięwzięcia.

Jaki wybrać projekt domu? Gotowy czy indywidualny? Jaki wybrać projekt domu? Gotowy czy indywidualny?

Budowa domu to jedno z najważniejszych życiowych przedsięwzięć. Z chwilą podjęcia decyzji o realizacji marzeń, przyszły Inwestor zadaje sobie pierwsze i najważniejsze pytanie: jaki projekt domu wybrać? Czy zdecydować się na długotrwałą współpracę z architektem i projekt indywidualny czy może znajdziemy dom idealny wśród bogatej oferty projektów gotowych?

Projektowanie bezstresowe - pokój dla dziecka Projektowanie bezstresowe - pokój dla dziecka

Z aranżacją pokoju dziecięcego sprawa ma się podobnie jak z wychowaniem ? małe dzieci ? mały kłopot, duże dzieci ? duży kłopot. Kiedy nowonarodzony bobas pojawia się w mieszkaniu, największym dylematem z jakim zmagają się wtedy rodzice jest to, jak ustawić łóżeczko aby nocy, po ciemku i po omacku, najłatwiej do niego dotrzeć.

REKLAMA
ŁADOWANIE..