REKLAMA

Materiały budowlane

Betoniarnia & Beton - Żelbetex
Beton towarowy dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych.
Betoniarnia & Beton - Żelbetex
ul. Łęgowa 1
34-326 Zarzecze
tel.: 512 021 907

Ruukki Express Bielsko-Biała
Punkt sprzedaży pokryć dachowych.
Ruukki Express Bielsko-Biała
ul. Mazańcowice 958
43-391 Mazańcowice
tel.: +48 33 811 50 63; kom. 502 447 015

BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
Blachotrapez - producent pokryć dachowych. Celem naszych działań jest efektywna sprzedaż pokryć dachowych i elewacyjnych, dlatego stawiamy na jakość i stały rozwój.
BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
ul. Bielska 181
43-384 Jaworze
Skontaktuj się
Butrakop
Hurtownia materiałów budowlano - drogowych sypkich  
Butrakop
ul. Gen. Boruty Spiechowicza 47
43-300 Bielsko-Biała i Żywiec
Skontaktuj się


Porady związane z kategorią:
Materiały budowlane

Hurtownia stali online – zaopatruj swoją firmę i oszczędzaj czas! Dlaczego jeszcze warto skorzystać z jej usług? Hurtownia stali online – zaopatruj swoją firmę i oszczędzaj czas! Dlaczego jeszcze warto skorzystać z jej usług?

Stal to bardzo mocny i solidny materiał, który finalnie powstaje na etapie przeróbki plastycznej odlewanego stopu staliwnego. Proces ten prowadzi to umocnienia struktury, dzięki czemu końcowy wyrób jest wytrzymały na uderzenia mechaniczne, szoki termiczne oraz dyslokacyjne działanie naprężenia mechanicznego. Gdzie warto zaopatrzyć się w produkty stalowe, które będą służyły na długie lata? Warto przyjrzeć się hurtowniom stali online!

Szkło na wymiar – o czym warto wiedzieć? Szkło na wymiar – o czym warto wiedzieć?

Współczesne technologie przetwórstwa szkła pozwalają na spełnienie indywidualnych potrzeb i wymagań klientów, dostarczając produkty o precyzyjnie określonych wymiarach i właściwościach. Jednym z najbardziej popularnych wyborów w tym zakresie jest szkło na wymiar oraz jego specyficzna odmiana – szkło hartowane na wymiar. W niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje o tych produktach oraz przybliżamy ofertę renomowanego dostawcy – SKAGLASS.

Innowacyjne rozwiązanie - ogrzewanie podłogowe za pomocą mat grzewczych Innowacyjne rozwiązanie - ogrzewanie podłogowe za pomocą mat grzewczych

Automatyka domowa i inteligentny dom pozwalają nam czuć się w czterech ścianach wygodnie i bezpiecznie. Umożliwiają efektywne zrządzanie poszczególnymi instalacjami, a także korzystanie z wielu innowacyjnych, wydajnych rozwiązań technologicznych, takich jak elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Płytki z naturalnej cegły – na czym polega ich fenomen? Płytki z naturalnej cegły – na czym polega ich fenomen?

Każdy trend wnętrzarski w końcu przemija. Czy aby na pewno? Kiedy spojrzymy na niegasnące zainteresowanie płytkami z prawdziwej cegły, trudno uznać słuszność tego stwierdzenia. Co złożyło się na to, że odniosły tak ogromny sukces w aranżacji wnętrz? Przekonajmy się.

Drzwi białe czy w kolorze drewna? Trendy 2023 Drzwi białe czy w kolorze drewna? Trendy 2023

Wśród tegorocznych trendów w aranżacji wnętrz bardzo silnie zaznaczyły się nawiązania do natury, które znalazły swoje odzwierciedlenie w postaci drzwi i podłóg w naturalnych wzorach i kolorach. Dobór doskonale pasujących do wystroju skrzydeł drzwiowych jest niezwykle istotny dla ostatecznego efektu wizualnego. Jakie wybrać drzwi do domowego wnętrza, aby prezentowało się modnie i elegancko? Wybrać drzwi białe czy w kolorze drewna? Oto przegląd najmodniejszych trendów, zainspirujcie się i wykreujcie wnętrze, które zachwyci każdego!

Przydomowy warsztat – jak go urządzić? Przydomowy warsztat – jak go urządzić?

Od dziecka marzyłeś o własnym warsztacie i Twoje marzenie w końcu się spełnia? W takim razie zadbaj o to, by go dobrze urządzić. Dzięki temu przestrzeń będzie funkcjonalna, a praca będzie szła Ci jak z płatka. Jak to zrobić? Wyjaśniamy!

Schody wewnętrzne - nowoczesne rozwiązania w 2023 Schody wewnętrzne - nowoczesne rozwiązania w 2023

Na dobór schodów wewnętrznych już dawno przestaliśmy patrzeć jedynie pod kątem praktycznego połączenia pięter czy poziomów w domach i mieszkaniach. Dziś schody zewnętrzne spełniają nie tylko wysokie wymagania pod kątem funkcjonalności i komfortu użytkowania, ale także pod względem estetyki. Szukamy nowoczesnych rozwiązań, które ładnie wkomponują się w modne, stylowe wnętrza, optymalnie komponując się z ich wystrojem. Na jakie modele schodów wewnętrznych warto zwrócić uwagę, kiedy zależy Ci na modnym designie? Zobacz nowoczesne rozwiązania w zakresie schodów wewnętrznych.

Jak zapewnić skuteczną hydroizolację betonu? Jak zapewnić skuteczną hydroizolację betonu?

Izolacja przeciwwilgociowa ma zadanie zapobiegać przedostawaniu się wilgoci w konstrukcję fundamentów i posadzek, jak również nie dopuszczać do jej przenikania do wnętrza budynku. Produkty Xypex, których dystrybutorem na polskim rynku jest firma Krystal-Bet, stosowane są jako hydroizolacja fundamentów różnego typu budowli i budynków np. oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody czy też płyt i ścian parkingów podziemnych i innych konstrukcji podziemnych. Technologia XYPEX sprawdza się również jako forma zabezpieczenia przed agresją chemiczną. Zastosowanie produktów XYPEX pozwala na zmniejszenie kosztów wiążących się z wykonaniem izolacji, skrócenie czasu prac i uproszczenie projektu. Jakie produkty dostępne są w ofercie firmy Krystal-Bet? Czym się one różnią?
 

Co musisz wiedzieć o systemie odgromowym? Przedstawiamy najważniejsze informacje Co musisz wiedzieć o systemie odgromowym? Przedstawiamy najważniejsze informacje

Budowanie domu powinno opierać się na dwóch najważniejszych czynnościach: wyborze wysokiej jakości materiałów budowlanych, a także odpowiednich systemów zwiększających bezpieczeństwo całego budynku. Jednym z podstawowych, o jakim nie można zapomnieć, jest system odgromowy. Kiedy jego montaż jest obowiązkowy i dlaczego warto się na niego zdecydować? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule! Zapraszamy do czytania!

Chemia budowlana - do czego się ją stosuje? Chemia budowlana - do czego się ją stosuje?

Chemia budowlana to dosyć szeroki wachlarz produktów, które są potrzebne na każdym etapie budowy, ale również remontu i aranżacji wnętrz. Wybór poszczególnych materiałów i produktów do konkretnych etapów pracy nie jest tak proste, jak by się mogło wydawać. Przyprawiający o zawrót głowy jest także wybór produktów takich jak farby, kleje czy tynki.

Stopnie i ławy kominiarskie a przepisy prawa budowlanego Stopnie i ławy kominiarskie a przepisy prawa budowlanego

Stopnie i ławy kominiarskie, a także pozostałe elementy komunikacyjne na dachu ułatwiają poruszanie się po połaci i wykonywanie prac przeglądowo-naprawczych. Akcesoria komunikacyjne montuje się, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom poruszającym się po dachu. Co o ich montażu mówią przepisy budowlane?

Płytki imitujące marmur - gdzie można je zastosować? Płytki imitujące marmur - gdzie można je zastosować?

Płytki marmurowe to wyjątkowy materiał wykończeniowy, który charakteryzuje się bogatą różnorodnością wzorów i tonów. Można go stosować na wiele sposobów, dlatego często jest wybierany. Jak najlepiej wykorzystać marmurowe płytki w łazienkach i innych pomieszczeniach w domu? Do jakich wnętrz sprawdzą się płytki imitujące marmur? O czym należy pamiętać podczas projektowania?

Podjazd z kostki brukowej. Co warto wiedzieć i gdzie można kupić ją w Bielsku-Białej Podjazd z kostki brukowej. Co warto wiedzieć i gdzie można kupić ją w Bielsku-Białej

Podjazd, czyli strefa prowadząca od bramy wjazdowej do bramy garażowej lub wiaty, w której umieszczany będzie samochód, to ważna część posesji. Co warto wiedzieć o nawierzchni tego typu i jak ją wykonać, by nie popełnić błędów?

Wiertła Hawera: Jak wybrać wiertło? Wiertła Hawera: Jak wybrać wiertło?

Jeśli próba wywiercenia otworu spełzła na niczym powodem może być nieprawidłowy wybór wiertła. Często wiertła oferowane w zestawach z tzw. rynku hobbistycznego nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań, a próba wywiercenia jednego otworu przeobraża się w wielogodzinną mordęgę, która kończy się przy kasie sklepu z narzędziami.

Budownictwo modułowe - kontenery biurowe i socjalne Budownictwo modułowe - kontenery biurowe i socjalne

Kontenery socjalne czy modułowe domki letniskowe to tylko niektóre rodzaje kontenerów, które zyskują coraz większą popularność. Wyposażone we wszelkie niezbędne instalacje, stają się w pełni funkcjonalnymi budowlami, spełniającymi wszystkie zadania. Budownictwo modułowe ma wiele zalet, warto poznać je bliżej. Dotyczy to różnych typów kontenerów, które stosowane są coraz szerzej zarówno do zastosowań biurowych, sanitarnych, jak i prywatnych. Czym cechuje się budownictwo modułowe i z czego wynika funkcjonalność tego rodzaju rozwiązania? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Balustrady – stal nierdzewna do nowoczesnych wnętrz i na zewnątrz Balustrady – stal nierdzewna do nowoczesnych wnętrz i na zewnątrz

Balustrada to zabezpieczenie schodów, tarasów, balkonów, dachów, wiaduktów oraz mostów, które zazwyczaj montuje się na krawędzi zabezpieczanego elementu. Balustrada obok funkcji bezpieczeństwa stanowi również element dekoracyjny, dlatego wybierając balustrady do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych warto wybrać model, który odpowiada naszym indywidualnym oczekiwaniom i jest zgodny z wybranym przez nas stylem aranżacji wnętrza. 

Jak odczytywać podstawowe oznaczenia śrub? Jak odczytywać podstawowe oznaczenia śrub?

Zakup śrub wydaje się banalnie prostym zadaniem. Przecież wystarczy wejść do dowolnego sklepu budowlanego! Bardzo łatwo jednak pogubić się na widok całych regałów pełnych rozmaitych śrub i śrubek o odmiennym przeznaczeniu i różnych kształtach. Jak wybrać te, które będą Ci faktycznie potrzebne? Najprostszy sposób to zrozumienie oznaczeń umieszczonych na śrubach!

Jak odczytywać podstawowe oznaczenia śrub? Jak odczytywać podstawowe oznaczenia śrub?

Zakup śrub wydaje się banalnie prostym zadaniem. Przecież wystarczy wejść do dowolnego sklepu budowlanego! Bardzo łatwo jednak pogubić się na widok całych regałów pełnych rozmaitych śrub i śrubek o odmiennym przeznaczeniu i różnych kształtach. Jak wybrać te, które będą Ci faktycznie potrzebne? Najprostszy sposób to zrozumienie oznaczeń umieszczonych na śrubach!

Jak urządzić podwórko przed domem? Jak urządzić podwórko przed domem?

Podwórka kojarzą nam się z ciepłą wiosną i latem, zielenią i zapachem świeżo skoszonej trawy. Pamiętajmy jednak, że służyć nam mogą przez cały rok. Jesienią niesamowitą radość sprawia widok żółtoczerwonych liści na drzewach lub ziemi. Zimą natomiast wspaniale jest móc pooddychać chłodnym powietrzem i popatrzeć na zamarznięty świat. Skorzystaj z tych dobroci poprzez zaprojektowanie swego podwórka przed domem. Sprawdź, jak urządzić podwórko przed domem.

Co warto wiedzieć o membranach dachowych? Co warto wiedzieć o membranach dachowych?

 Membrany dachowe to nowoczesny rodzaj warstwy wstępnego krycia. W praktyce oznacza to, że odpowiadają one za szczelność dachu oraz jego prawidłową wentylację. Dlatego też ich jakość bezpośrednio przekłada się na komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców domu. 

Garaż czy wiata garażowa – co wybrać, by ograniczyć formalności Garaż czy wiata garażowa – co wybrać, by ograniczyć formalności

Zastanawiasz się nad postawieniem garażu lub wiaty? Zależy Ci na tym, by ograniczyć wszelkie formalności oraz możliwie jak najszybciej zająć się budową? Chcesz wiedzieć, która z wyżej wymienionych opcji będzie bardziej opłacalna w Twoim przypadku? Jeśli tak, dobrze trafiłeś, ponieważ z myślą o Tobie, powstało to krótkie zestawienie, które porówna ze sobą wszystkie najistotniejsze cechy tych budynków. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie rezygnuj z dalszej lektury.

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi – kiedy i dlaczego warto? Analizujemy… Brama harmonijkowa bez przeciwwagi – kiedy i dlaczego warto? Analizujemy…

Przymierzając się do kupna bramy wjazdowej dla domu w zabudowie szeregowej, najczęściej bierzemy pod uwagę tradycyjne bramy dwuskrzydłowe lub bramy przesuwne. Nie zawsze oba te systemy są możliwe do zastosowania. Warto zatem poznać zyskujący w Polsce na popularności produkt, jakim jest tytułowa brama harmonijkowa. Jak działa, jakie daje korzyści, gdzie kupić? Przekonajmy się…

Syntetyczna żywica w branży budowlanej i remontowej Syntetyczna żywica w branży budowlanej i remontowej

Obserwując świat przyrody człowiek uczy się zmieniać, często przy tym ulepszać rzeczywistość. Żywica jest zaskakującą, naturalną substancją, która nie tylko znalazła liczne zastosowania, ale też sztuczne naśladownictwo.

Marzysz o własnym domu? Zobacz jakie to proste! Marzysz o własnym domu? Zobacz jakie to proste!

Własny dom to marzenie wielu z nas. Przed jego realizacją wiele osób zastanawia się, czy lepiej budować od podstaw, czy może kupić gotowy od dewelopera. Jeżeli zależy Ci na wygodzie i chcesz mieć swój dom jak najszybciej, najlepszą opcją będzie zakup. Jaki deweloper w Poznaniu oferuje najciekawsze propozycje?

Wybieramy bramę do garażu wolnostojącego Wybieramy bramę do garażu wolnostojącego

Brama garażowa w dużym stopniu decyduje o wygodzie korzystania z budynku. Odpowiednio dobrana nie tylko zapewni komfort użytkowników, ale też będzie pasowała do elewacji domu i skutecznie zabezpieczy przed włamaniami. Jaki model wybrać do garażu wolnostojącego?

Planujesz budowę w 2021 roku? Koniecznie przeczytaj... o betonie architektonicznym Planujesz budowę w 2021 roku? Koniecznie przeczytaj... o betonie architektonicznym

Coraz większa popularność zastosowań betonu architektonicznego, powoduje wzrost ilości zapytań odnoszących się do tego materiału. Z uwagi na specyficzne właściwości chemiczne osobom niezajmującym się tą tematyką na co dzień właściwa klasyfikacja oraz sposób wykorzystania betonu architektonicznego w nowoczesnym budownictwie może okazać się zbyt trudne do określenia. Z tego powodu warto poświęcić chwilę, by zapoznać się z właściwościami tego materiału, metodami użycia oraz parametrami mającymi wpływ na jego jakość.

Jak dobrać kolory ścian - sprawdzone rozwiązania. Jak dobrać kolory ścian - sprawdzone rozwiązania.

Aby czuć się dobrze we własnych czterech ścianach nie wystarczy dobór odpowiednich mebli i urządzeń. Za nasze samopoczucie odpowiadają również kolory ścian, mebli oraz dodatków, którymi się otaczamy. Przy planowaniu zmiany bądź odświeżenia barwy ścian, warto zastanowić się, czy czegoś nie zmienić. Jak odpowiednio dobrać kolor do pomieszczenia, wprowadzając do niego harmonię i oczekiwane odczucia?

Jakie wybrać płytki pod prysznic bez brodzika? Jakie wybrać płytki pod prysznic bez brodzika?

Prysznic typu walk-in jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do łazienki jako alternatywa dla tradycyjnego prysznica z brodzikiem. Wynika to z jego nowoczesnego, minimalistycznego designu, większej swobodzie aranżacji przestrzeni, a także możliwości dopasowania go zarówno do łazienki o dużej, jak też małej powierzchni. 

Jaką balustradę wybrać do domku jednorodzinnego? Jaką balustradę wybrać do domku jednorodzinnego?

Jeżeli zbudowałeś dom i zastanawiasz się jak zabezpieczyć w odpowiedni sposób ganek to być może ten artykuł pomoże ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Artykuł napisałem dlatego że sam poszukiwałem idealnego rozwiązania. Idealnego czyli trwałego, dobrze wyglądającego w dobrej cenie.

Konfiguracja garaży blaszanych, indywidualne zamówienie Konfiguracja garaży blaszanych, indywidualne zamówienie

Niskie ceny garaży blaszanych sprawiają, że są one coraz chętniej wybierane przez klientów. Decydując się na zakup tego rodzaju produktów, można korzystać z gotowych rozwiązań lub samodzielnie skonfigurować garaż zgodnie z własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Klienci składający indywidualne zamówienie mogą m.in. wybrać typ dachu, rodzaj bramy garażowej, czy też rodzaj materiału użytego do produkcji.
 

Jak zamienić garaż w przydomowy warsztat? Jak zamienić garaż w przydomowy warsztat?

Garaż jest niezwykle funkcjonalnym oraz cenionym miejscem. Wiele osób marzy o tym by posiadać swój garaż. Nie tylko ze względu możliwości przechowywania samochodu. Oprócz tego wykorzystywany jest bardzo często jako miejsce drobnych napraw. Nie tylko samochodowych usterek, ale również innych przedmiotów domowego użytku. Majsterkowanie to świetne hobby, jednak aby było ono możliwe należny odpowiednio wyposażyć garaż. Co zatem zrobić i na co zwrócić uwagę, aby zwykły garaż stał się dobrze wyekwipowanym przydomowym warsztatem?

Jaki jest koszt utrzymania oczyszczalni ścieków? Jaki jest koszt utrzymania oczyszczalni ścieków?

Zastanawiasz się nad wybudowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków, jednakże koszty założenia są stosunkowo wyższe od kosztów wybudowania tradycyjnego szamba. Pod uwagę jednak należy wziąć fakt, że patrząc na to w dłuższej perspektywie, to okazać się może, że ta inwestycja będzie bardziej opłacalna.

Mikrocement, czyli jak wygląda nowoczesne wnętrze Mikrocement, czyli jak wygląda nowoczesne wnętrze

Popularnym trendem wykończenia wnętrz jest styl industrialny. W stylu industrialnym niezwykłym produktem jest mikrocement (często nazywany betonem milimetrowym, mikrobetonem). Główną zaletą mikrobetonu jest jego niewielka grubość (do 3 milimetrów). 

Płytki hiszpańskie - rodzaje i przeznaczenie Płytki hiszpańskie - rodzaje i przeznaczenie

Remontując salon, kuchnię, przedpokój, łazienkę lub taras częstym wyborem są kafelki, które z jednej strony charakteryzują się estetycznym designem, z drugiej zaś są odporne nawet na intensywne użytkowanie, dzięki czemu na długo zachowują pierwotny wygląd.

Dyle szklane – czym są i jakie jest ich zastosowanie Dyle szklane – czym są i jakie jest ich zastosowanie

Szkło jest jednym z najciekawszych, a równocześnie najbardziej uniwersalnych materiałów stosowanych w architekturze. Cechuje się elegancją, wysoką trwałością i neutralną kolorystyką pasującą do dowolnych innych materiałów. Elewacje ze szkła są ponadto eleganckie, nowoczesne i równocześnie łatwe do utrzymania w czystości. Stały rozwój technologiczny sprawia, że na rynku pojawiają się nowe rozwiązania rozszerzające możliwości wykańczania obiektów. Jednym z nich są dyle szklane.

Szambo ekologiczne czy biologiczna oczyszczalnia ścieków? Szambo ekologiczne czy biologiczna oczyszczalnia ścieków?

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego w terenie nieskanalizowanym będziemy musieli samodzielnie zadbać o odprowadzenie ścieków produkowanych przez gospodarstwo domowe. Dlatego już na etapie przygotowywania projektów warto tą kwestię rozważyć i zaplanować konkretne rozwiązania, które w danym budynku sprawdzą się najlepiej. 

Kolorowe umywalki – chwilowa moda, czy stały trend? Kolorowe umywalki – chwilowa moda, czy stały trend?

Moda wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z wyglądem. Jeśli mówimy o trendach w modzie, to głównie skupiamy się na tym, jaka odzież będzie modna w sezonie wiosna/lato lub jesień/zima. Jak się jednak okazuje pojęcie mody obejmuje również inne obszary, takie jak choćby wystój wnętrz.

Produkcja balustrad - sposoby gięcia stali Produkcja balustrad - sposoby gięcia stali

Poręcze i balustrady wykonywane są z różnych materiałów takich jak na przykład drewno czy stal nierdzewna. Takie schody idealnie wpasują się w styl industrialny. Bardzo często przy ich wykonywaniu konieczne jest dokonanie gięcia stali, która jest głównym materiałem w tych konstrukcjach. Warto bliżej przyjrzeć się jak wygląda proces gięcia stali.

Praktyczne sposoby na urządzenie wąskiej łazienki Praktyczne sposoby na urządzenie wąskiej łazienki

Zaaranżowanie wąskiego pomieszczenia wymaga dużej kreatywności, szczególnie gdy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Najczęściej tego rodzaju rozterki pojawiają się w przypadku łazienki. Niewielkie łazienki spotkać można w licznych mieszkaniach, a nawet domach. Jak je urządzić, aby cieszyć się ich wysoką funkcjonalnością i atrakcyjnym wyglądem?

Płytki na taras lub balkon – praktyczne rozwiązania Płytki na taras lub balkon – praktyczne rozwiązania

Tarasy i balkony są specyficznymi miejscami służącymi przede wszystkim do wypoczynku. Na dodatek stanowią przedłużenie domu lub mieszkania, co powoduje, że ich styl powinien być dopasowany do wnętrza. Niestety nie wszystkie rodzaje płytek sprawdzą się jako zewnętrzne wykończenie. Na co zwrócić uwagę, wybierając płytki na taras?

Bidet – czy przyda się i w twojej łazience? Przeczytaj! Bidet – czy przyda się i w twojej łazience? Przeczytaj!

Czy bidet to kolejny zbędny sprzęt, który kosztuje sporo pieniędzy, a potem stoi nieużywany? A może przeciwnie – jeśli zaczniemy z niego korzystać, to ciężko potem się bez niego obejść?

Jesienią dach przecieka? Napraw go samemu Jesienią dach przecieka? Napraw go samemu

Tak się zdarza, że poszycie dachowe staje się nieszczelne. Woda pod każdą postacią jest zagrożeniem dla obiektu budowlanego, więc powinieneś usuwać przyczyny przedostawania się niszczycielskiej wilgoci do wnętrza budynku. Z łatwością sam załatasz niewielkie dziury w dachu z pomocą masy bitumicznej weber.tec 911.

 

Jak przeprowadzić remont łazienki szybko i sprawnie? Jak przeprowadzić remont łazienki szybko i sprawnie?

Remont łazienki to jeden z bardziej skomplikowanych procesów zmiany aranżacji, czy to domu, czy mieszkania. Większość z nas przeraża już sama konieczność skucia płytek, nie mówiąc na przykład o wymianie grzejnika łazienkowego albo wanny narożnej. Wbrew pozorom dobry plan może nam jednak zagwarantować możliwie spokojnie przejście przez ten trudny temat.

Składniki stopowe stali kwasoodpornej Składniki stopowe stali kwasoodpornej

W instalacjach przemysłowych, narażonych na szybkie zniszczenie ze względu na niekorzystne warunki, bardzo ważna jest trwałość zastosowanego materiału. Z tego względu armatura przemysłowa jest najczęściej wykonywana z wysokogatunkowej stali kwasoodpornej i nierdzewnej, które cechują się odpornością na wiele czynników.

Kurtyna paskowa czy brama szybkobieżna Kurtyna paskowa czy brama szybkobieżna

Kurtyna paskowa czy brama szybkobieżna? To pytanie zadaje sobie prawdopodobnie większość inwestorów, którzy chcą ograniczyć koszty eksploatacji i utrzymania swojego obiektu. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. Natomiast zawsze wymaga dokładnego przeanalizowania potrzeb oraz sprawdzenia, jak te potrzeby mogą być zaspokojone przez każdego z bohaterów tego artykułu.
Podobnie jest z kosztami eksploatacji. Cena zakupu to tylko jeden z kilku czynników, które trzeba wziąć pod uwagę rozważając zakup. Zapraszam do lektury artykułu, w którym postaram się przybliżyć co należy sprawdzić, aby odpowiedź na tytułowe pytanie stała się możliwa.

Kostki brukowe led - nowość na rynku Kostki brukowe led - nowość na rynku

Rosnące zainteresowanie konsumentów i przedsiębiorców nowymi technologiami oświetleniowymi dało producentom osprzętu oświetleniowego asumpt do prac projektowych nad coraz to nowymi produktami wykorzystującymi w sobie żarówki ledowe. Nikogo nie dziwi już obecność na rynku takich akcesoriów jak listwy oświetleniowe, oświetlenie ogrodowe, a także taśmy ledowe oraz podświetlenia różnego rodzaju sprzętów domowych. Lampy ledowe coraz częściej wykorzystywane są także przez jednostki samorządu terytorialnego oraz centralne i terenowe organy administracji publicznej, które wymieniają dotychczas używane lampy sodowe na nowoczesne oświetlenia led.

Kamień dekoracyjny w małym mieszkaniu – propozycje aranżacji Kamień dekoracyjny w małym mieszkaniu – propozycje aranżacji

Wybranie atrakcyjnych wizualnie rozwiązań aranżacyjnych do małej kawalerki może być sporym wyzwaniem. Gdy zależy ci na tym, aby wykorzystać w nich kamień naturalny, na przykład granit lub marmur, sprawdź razem z nami, na co warto zwrócić uwagę.

Czy domy z keramzytu są opłacalne? Czy domy z keramzytu są opłacalne?

Keramzyt, to materiał, który zdobywa coraz większą popularność i zaufanie na rynku budowlanym. Jest chętnie wykorzystywany w budownictwie na Zachodzie Europy już od ok. trzydziestu lat, do Polski wkracza coraz głośniej, stanowiąc niezwykle korzystną alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Polacy coraz częściej decydują się na budowę swojego domu właśnie z tego materiału. Co sprawia, że keramzyt jest tak atrakcyjnym materiałem budowlanym? Jak przebiega budowa domu z keramzytu?

Najlepszy materiał na konstrukcje. Najlepszy materiał na konstrukcje.

Świat oszalał w dwudziestym wieku na punkcie stali, betonu, aluminium i szkła. Jako materiały konstrukcyjne znalazły wszechstronne zastosowanie. Budowano z nich domy wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, sale koncertowe, teatry. Gdzie nie spojrzeć były budynki z betonu i stali, a pod koniec ubiegłego wieku pojawił się również aluminium ze szkłem. Ludzie zapomnieli o najlepszym materiale konstrukcyjnym, jakim jest drewno. Drewno towarzyszyło człowiekowi od prawie jego początków. Budowano z niego domy, używano do konstrukcji dachów.

Rodzaje farb zewnętrznych Rodzaje farb zewnętrznych

Dobrze wyglądający dom to wizytówka jego mieszkańców. Malowanie budynku nie należy to często powtarzanych zadań. Raz pomalowany dom zostaje taki na przynajmniej kilkanaście lat. Przez ten czas jego świeżość zostaje zaburzona przez czynniki atmosferyczne: deszcz czy nasłonecznienie. Użycie odpowiedniej farby zewnętrznej może sprawić, że kolor domu będzie wyglądał bardzo dobrze przez długi czas.

Jakie kolory połączą Polaków? Jakie kolory połączą Polaków?

 

Blue velvet czy śliwkowa krynolina? Który wybrać do salonu? Spory na temat doboru koloru ścian w mieszkaniu są od dawna.

Ściana jednowarstwowa z Ytong Energo+ Ściana jednowarstwowa z Ytong Energo+

Dlaczego warto poznać Ytong Energo+? Bo to najcieplejszy materiał budowlany dostępny na rynku w Polsce. Bloczki Ytong Energo+ o grubości 48 cm nie wymagają ocieplenia nawet przy budowie domów energooszczędnych, gdzie normy energetyczne materiałów budowlanych są niezwykle zaostrzone.

Jak prawidłowo układać kostkę brukową? Jak prawidłowo układać kostkę brukową?

W dzisiejszym artykule omówimy jak poprawnie ułożyć kostkę brukową a jakich błędów unikać podczas wykonawstwa.

Dlaczego warto instalować daszek nad drzwiami wejściowymi? Dlaczego warto instalować daszek nad drzwiami wejściowymi?

 

Zadaszenie nad drzwiami wejściowymi stanowi nie tylko skuteczną ochronę przed opadami atmosferycznymi, ale może stać się również interesującym elementem architektonicznym. Dlatego warto dołożyć starań, by wybrany daszek i materiał, z którego jest on wykonany ładnie współgrał z projektem i fasadą budynku.

Jak Galeria Sklepów PSB integruje firmy budowlane Jak Galeria Sklepów PSB integruje firmy budowlane

Zaciekawieni nową idea zrzeszenia wielu firm budowlanych pod jednym adresem internetowym, przeprowadziliśmy krótki wywiad z przedstawicielami serwisu, wyjaśniając jego innowacyjność i plany na najbliższą przyszłość.

REKLAMA
ŁADOWANIE..