REKLAMA

Poradnie psychologiczne, psychiatryczne

(brak wpisów)


Porady związane z kategorią:
Poradnie psychologiczne, psychiatryczne

Ponad 8 milionów Polaków cierpi na to zaburzenie – czym charakteryzuje się nerwica? Ponad 8 milionów Polaków cierpi na to zaburzenie – czym charakteryzuje się nerwica?

Współcześnie nerwica jest jednym z najczęściej spotykanych zaburzeń psychicznych; dotyka ona zarówno ludzi dorosłych i młodzież. Szacuje się, że zaburzenia nerwicowe dotyczą nawet 8 milionów Polaków. Nerwica kategoryzowana jest jako zaburzenie psychiczne, niepsychotyczne, w którym chory zachowuje właściwą ocenę rzeczywistości. Posiadając wgląd we własne przeżycia, nie odczuwa poważnych zaburzeń w poczuciu realności, dlatego też zachowuje się podobnie do innych osób ze swojego otoczenia. Samo pojęcie nerwicy dotyczy całego spektrum stanów psychopatologicznych, które różnią się od siebie pod wieloma aspektami. Warto wiedzieć, że nie należy utożsamiać nerwicy z zaburzeniami psychotycznymi, jakim zazwyczaj towarzyszą omamy czy urojenia. Jedną z dominujących cech zaburzeń nerwicowych jest odczuwanie napięcia spowodowanego przez nieuzasadniony, uogólniony lęk, który skutecznie obniża jakość życia oraz możliwość prawidłowego funkcjonowania w życiu rodzinnym, społecznym, a także zawodowym. Chociaż lęk jest nieodłączną częścią ludzkiego życia i może pojawiać się u każdego, pomiędzy standardowym zamartwianiem się a patologicznym lękiem występuje spora różnica, jaką jest stopień nasilenia objawów.

Bielsko-Biała: Psychoterapia online czy stacjonarnie? Bielsko-Biała: Psychoterapia online czy stacjonarnie?

W dzisiejszych czasach coraz częściej szukamy wsparcia w formie pomocy psychologicznej, by uporać się z różnymi problemami, takimi jak depresja, stany lękowe czy bezsenność. Duża część osób docenia również rozwojowy aspekt podjęcia się psychoterapii, dzięki której uzyskujemy większy wgląd w swoją organizację psychiczną i emocjonalną, a także jesteśmy w stanie poprawić jakość swojego życia. 

Jak pomóc nastolatkowi lub młodemu dorosłemu pokonać depresję? Jak pomóc nastolatkowi lub młodemu dorosłemu pokonać depresję?

Jako rodzic chcesz, aby Twój syn lub córka byli szczęśliwi. Chcesz, aby Twój nastolatek był zdrowy psychicznie, emocjonalnie i fizycznie. Kiedy tak nie jest, naturalne jest, że szukasz jak najlepszych rozwiązań, by mu pomóc.

Jak przygotować się do wizyty psychologa online? Jak przygotować się do wizyty psychologa online?

Pierwsza wizyta w gabinecie psychologa może wywoływać stres. Nie inaczej jest z sesjami odbywającymi przez Internet. Mimo że spotkanie, które prowadzi psycholog online, odbywa się w znajomej i bezpiecznej przestrzeni własnego domu, to konieczność otwartego rozmawiania o własnych słabościach jest wysoce niekomfortowe. Możesz jednak zredukować nieco to napięcie, odpowiednio przygotowując się do sesji terapeutycznej.

Be Free Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień - od alkoholu, hazardu - fachowa pomoc! Be Free Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień - od alkoholu, hazardu - fachowa pomoc!

Leczenie uzależnień oraz terapia uzależnień w Polsce to temat, o którym mówimy coraz częściej. Dzieje się tak, dlatego, że znaczna liczba osób w maszyn kraju orientuje się, ze potrzebuje tego rodzaju pomocy.

Czy terapia przez Internet jest skuteczna? Czy terapia przez Internet jest skuteczna?

Wskaźniki odczuwania lęku są ponad 3 razy wyższe niż w połowie 2019 r., a wskaźniki depresji są blisko 4. Według raportu z czerwca 2020 r. dorośli dwa razy częściej zgłaszali poważne rozważania samobójcze w ciągu ostatnich 30 dni w porównaniu z odsetkiem dorosłych z 20181.

Zdrada męża - 6 pytań, które powinnaś sobie zadać nim zdecydujesz się mu wybaczyć Zdrada męża - 6 pytań, które powinnaś sobie zadać nim zdecydujesz się mu wybaczyć

Zdrada jest bardzo bolesnym i przykrym doświadczeniem, naruszającym to, co w relacji jest najważniejsze, czyli zaufania pomiędzy małżonkami. Zdecydowana większość kobiet, zdradę partnera uważa za zachowanie, którego nie można wybaczyć. Niektóre jednak starają się ratować swój związek.

Psycholog w Katowicach - jak wybrać najlepszego? Psycholog w Katowicach - jak wybrać najlepszego?

Nadszedł ten dzień, zdecydowałeś się skorzystać z pomocy psychologa. Sam nie dajesz sobie rady z pewną sytuacją lub ich zlepkiem więc szukasz pomocy. To normalne, bardzo dobrze, że się na to zdecydowałeś. Pewnie jednak masz pewien dylemat, w końcu skąd masz wiedzieć, z usług którego specjalisty skorzystać.
 

Psychoonkolog - wsparcie w chorobie nowotworowej Psychoonkolog - wsparcie w chorobie nowotworowej

Czy kiedykolwiek słyszałeś o psychoonkologii? Jeśli nie, to nic dziwnego - ta dziedzina nauki jest stosunkowo młoda, a jej początek sięga 1984 roku. Wsparcie psychiczne podczas radzenia sobie z chorobami onkologicznymi jest niezwykle ważne, dlatego też psychoonkologia cieszy się coraz większym powodzeniem. Czym dokładniej jest psychoonkologia? Jaka jest rola psychoonkologa i kto może skorzystać z jego pomocy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Terapia online Terapia online

Terapia bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe! Internet daje niemal nieograniczone możliwości, z których warto skorzystać i pozwolić sobie na komfort lepszego życia i samopoczucia.

Na czym polega uzależnienie od hazardu? Na czym polega uzależnienie od hazardu?

Hazard to termin skomplikowany, kryje w sobie bowiem wiele form aktywności, a już sama próba jego definicji budzi spore zastrzeżenia. Bez względu jednak, czy mamy do czynienia z grą w ruletkę, pokera, zabawę z „jednorękimi bandytami”, gry liczbowe, czy też te, które wymagają typowania wyników rozgrywek sportowych, uzależnienie od hazardu nie jest wcale mniej niebezpieczne niż narkomania lub nałóg alkoholowy. 

Leczenie alkoholizmu - jak zrobić to skutecznie? Leczenie alkoholizmu - jak zrobić to skutecznie?

W Polsce wiele osób zmaga się z różnego rodzaju uzależnieniami, a szczególnie często występujące i wyjątkowo szkodliwe dla osoby uzależnionej, jej rodziny oraz całego społeczeństwa, jest uzależnienie od alkoholu. Destrukcyjny wpływ alkoholizmu sprawia, że często rodziny osoby uzależnionej sięgają po różne możliwości i formy pomocy. Jedną z nich jest leczenie uzależnienia od alkoholu w specjalistycznych placówkach, takich jak prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu. W niniejszym artykule dowiesz się w jaki sposób pomóc sobie lub osobie, która boryka się z problemem alkoholowym.
 

Depresja - choroba współczesnych czasów Depresja - choroba współczesnych czasów

W ostatnich latach w szybkim tempie rośnie liczba zachorowań na depresję. Lekarze psychiatrzy odnotowują w swoich gabinetach coraz więcej nowych pacjentów.

Dziecko u psychologa - to warto wiedzieć Dziecko u psychologa - to warto wiedzieć

Nie posiada cudownych mocy, nie jest jasnowidzem ani magikiem a jednak może pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach. Warunek? Psychologowi powinniśmy zaufać, należy być wobec niego szczerym i nastawić się na współpracę.

REKLAMA
ŁADOWANIE..