REKLAMA

Poradnie psychologiczne, psychiatryczne

(brak wpisów)


Porady związane z kategorią:
Poradnie psychologiczne, psychiatryczne

Jak przygotować się do wizyty psychologa online? Jak przygotować się do wizyty psychologa online?

Pierwsza wizyta w gabinecie psychologa może wywoływać stres. Nie inaczej jest z sesjami odbywającymi przez Internet. Mimo że spotkanie, które prowadzi psycholog online, odbywa się w znajomej i bezpiecznej przestrzeni własnego domu, to konieczność otwartego rozmawiania o własnych słabościach jest wysoce niekomfortowe. Możesz jednak zredukować nieco to napięcie, odpowiednio przygotowując się do sesji terapeutycznej.

Be Free Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień - od alkoholu, hazardu - fachowa pomoc! Be Free Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień - od alkoholu, hazardu - fachowa pomoc!

Leczenie uzależnień oraz terapia uzależnień w Polsce to temat, o którym mówimy coraz częściej. Dzieje się tak, dlatego, że znaczna liczba osób w maszyn kraju orientuje się, ze potrzebuje tego rodzaju pomocy.

Czy terapia przez Internet jest skuteczna? Czy terapia przez Internet jest skuteczna?

Wskaźniki odczuwania lęku są ponad 3 razy wyższe niż w połowie 2019 r., a wskaźniki depresji są blisko 4. Według raportu z czerwca 2020 r. dorośli dwa razy częściej zgłaszali poważne rozważania samobójcze w ciągu ostatnich 30 dni w porównaniu z odsetkiem dorosłych z 20181.

Zdrada męża - 6 pytań, które powinnaś sobie zadać nim zdecydujesz się mu wybaczyć Zdrada męża - 6 pytań, które powinnaś sobie zadać nim zdecydujesz się mu wybaczyć

Zdrada jest bardzo bolesnym i przykrym doświadczeniem, naruszającym to, co w relacji jest najważniejsze, czyli zaufania pomiędzy małżonkami. Zdecydowana większość kobiet, zdradę partnera uważa za zachowanie, którego nie można wybaczyć. Niektóre jednak starają się ratować swój związek.

Psycholog w Katowicach - jak wybrać najlepszego? Psycholog w Katowicach - jak wybrać najlepszego?

Nadszedł ten dzień, zdecydowałeś się skorzystać z pomocy psychologa. Sam nie dajesz sobie rady z pewną sytuacją lub ich zlepkiem więc szukasz pomocy. To normalne, bardzo dobrze, że się na to zdecydowałeś. Pewnie jednak masz pewien dylemat, w końcu skąd masz wiedzieć, z usług którego specjalisty skorzystać.
 

Psychoonkolog - wsparcie w chorobie nowotworowej Psychoonkolog - wsparcie w chorobie nowotworowej

Czy kiedykolwiek słyszałeś o psychoonkologii? Jeśli nie, to nic dziwnego - ta dziedzina nauki jest stosunkowo młoda, a jej początek sięga 1984 roku. Wsparcie psychiczne podczas radzenia sobie z chorobami onkologicznymi jest niezwykle ważne, dlatego też psychoonkologia cieszy się coraz większym powodzeniem. Czym dokładniej jest psychoonkologia? Jaka jest rola psychoonkologa i kto może skorzystać z jego pomocy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Terapia online Terapia online

Terapia bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe! Internet daje niemal nieograniczone możliwości, z których warto skorzystać i pozwolić sobie na komfort lepszego życia i samopoczucia.

Na czym polega uzależnienie od hazardu? Na czym polega uzależnienie od hazardu?

Hazard to termin skomplikowany, kryje w sobie bowiem wiele form aktywności, a już sama próba jego definicji budzi spore zastrzeżenia. Bez względu jednak, czy mamy do czynienia z grą w ruletkę, pokera, zabawę z „jednorękimi bandytami”, gry liczbowe, czy też te, które wymagają typowania wyników rozgrywek sportowych, uzależnienie od hazardu nie jest wcale mniej niebezpieczne niż narkomania lub nałóg alkoholowy. 

Leczenie alkoholizmu - jak zrobić to skutecznie? Leczenie alkoholizmu - jak zrobić to skutecznie?

W Polsce wiele osób zmaga się z różnego rodzaju uzależnieniami, a szczególnie często występujące i wyjątkowo szkodliwe dla osoby uzależnionej, jej rodziny oraz całego społeczeństwa, jest uzależnienie od alkoholu. Destrukcyjny wpływ alkoholizmu sprawia, że często rodziny osoby uzależnionej sięgają po różne możliwości i formy pomocy. Jedną z nich jest leczenie uzależnienia od alkoholu w specjalistycznych placówkach, takich jak prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu. W niniejszym artykule dowiesz się w jaki sposób pomóc sobie lub osobie, która boryka się z problemem alkoholowym.
 

Depresja - choroba współczesnych czasów Depresja - choroba współczesnych czasów

W ostatnich latach w szybkim tempie rośnie liczba zachorowań na depresję. Lekarze psychiatrzy odnotowują w swoich gabinetach coraz więcej nowych pacjentów.

Dziecko u psychologa - to warto wiedzieć Dziecko u psychologa - to warto wiedzieć

Nie posiada cudownych mocy, nie jest jasnowidzem ani magikiem a jednak może pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach. Warunek? Psychologowi powinniśmy zaufać, należy być wobec niego szczerym i nastawić się na współpracę.

REKLAMA
ŁADOWANIE..