REKLAMA

Części i akcesoria samochodowe

EuroFrance
Firma F.H.U. EuroFrance od 1997 roku specjalizuje się w sprzedaży używanych oraz nowych oryginalnych części do samochodów francuskich: Citroen, Peugeot, Renault, Dacia.
EuroFrance
ul. Al. gen. W. Andersa 43
43-300 Bielsko-Biała
tel.: (033) 821 68 20Porady związane z kategorią:
Części i akcesoria samochodowe

Bezpieczne i stylowe buty motocyklowych Shima Edge do jazdy po mieście i poza nim, bez względu na warunki pogodowe Bezpieczne i stylowe buty motocyklowych Shima Edge do jazdy po mieście i poza nim, bez względu na warunki pogodowe

Buty motocyklowe powinny chronić stopy przed urazami w newralgicznych punktach, a także zapewniać wygodę obsługi zmiany biegów czy komfort noszenia także po zejściu z jednośladu. Dziś przedstawimy Ci bezpieczne i stylowe buty motocyklowe Shima Edge, a ponadto inne modele tego producenta które sprawdzą się do jazdy w mieście, ale i poza miastem niezależnie od panującej aury.

Jak schować kabel od kamery samochodowej? Jak schować kabel od kamery samochodowej?

Na rynku sukcesywnie pojawiają się coraz to nowsze gadżety samochodowe, które mają podnieść komfort jazdy oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Jednym z nich jest wideorejestrator jazdy, który nagrywa to, co się dzieje przed maską pojazdu. Samo urządzenie ma kompaktowe rozmiary i jest dość łatwe w montażu, ale wymaga podłączenia do źródła zasilania. Wiszący przewód niestety nie prezentuje się estetycznie, a do tego może przeszkadzać nam w jeździe. Podpowiadamy zatem, jak schować kabel od kamery samochodowej.

Przodem czy tyłem do kierunku jazdy? Jak bezpiecznie wozić dziecko w aucie? Przodem czy tyłem do kierunku jazdy? Jak bezpiecznie wozić dziecko w aucie?

Bezpieczeństwo dziecka w podróży rośnie, gdy zainwestujemy w sprawdzony fotelik osiągający wysokie noty w testach zderzeniowych. Może być jednak aż pięć razy większe, jeżeli zamontujemy fotelik w odpowiedni sposób. Wyjaśniamy, kiedy należy montować fotelik tyłem do kierunku jazdy, a kiedy maluch może podróżować przodem.

6 dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia kasacji pojazdu 6 dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia kasacji pojazdu

W Twoim garażu zalega stary, bezużyteczny wrak? Upływ czasu sprawił, że Twój niegdyś piękny samochód zamienił się w bezwartościowego gruchota? A może okazało się, że szkodę powstałą w wyniku kolizji drogowej można określić fachowo jako całkowitą? Wygląda na to, że jedyne wyjście z tych sytuacji stanowi zezłomowanie takiego auta. Pamiętaj jednak, że kasacja samochodu musi być przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Niezbędne jest znalezienie legalnej stacji demontażu oraz dopełnienie wszelkich wymaganych formalności. W jakie dokumenty musisz się zaopatrzyć? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Dziecko w samochodzie - podróż z nowym członkiem rodziny Dziecko w samochodzie - podróż z nowym członkiem rodziny

Jak się przygotować do podróżowania z nowym członkiem rodziny? Ubranka i zabawki już spakowane, a sterty pieluch piętrzą się obok przewijaka w świeżo odnowionym pokoju dziecinnym. To jednak nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupach przed pojawieniem się maleństwa.

Linki samochodowe – 5 rodzajów linek, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pojazdu Linki samochodowe – 5 rodzajów linek, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pojazdu

Choć podstawowe elementy wyposażenia samochodu, jak silnik czy kierownica, znają wszyscy, niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż prawidłowe działanie pojazdu jest uzależnione również od dużej ilości drobnych elementów. Jednymi z takich części są linki samochodowe, których zaskakująco dużo można znaleźć w pojeździe. To bardzo ważne składniki pojazdu, dlatego warto mieć pewność, iż są one jak najwyższej jakości i nie ulegną zerwaniu w najmniej spodziewanym momencie. Jakie zatem rodzaje linek można znaleźć w samochodzie?

 

Wszystko, co warto wiedzieć o mierniku lakieru Wszystko, co warto wiedzieć o mierniku lakieru

Na naszych drogach pojawia się coraz więcej używanych samochodów. Większość z nich to modele sprowadzone z zagranicy. Głównym czynnikiem, który odpowiada za to zjawisko, jest kusząco niska cena aut. Decydując się na zakup pojazdu z drugiej ręki, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Naszym zadaniem jest przede wszystkim zweryfikowanie bezwypadkowości oraz ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych. Do tego celu świetnie sprawdzi się miernik grubości lakieru.

7 najciekawszych premier samochodów w 2019 7 najciekawszych premier samochodów w 2019

Rynek motoryzacyjny w 2019 będzie obfitował w ciekawe nowości. Większość z nich przypadnie do gustu zarówno kierowcom jeżdżącym sportowymi modelami, jak i tym, którzy cenią sobie niewielkie gabaryty, lub poszukującym rodzinnego pojazdu. Oto 7 najciekawszych premier, które szykują producenci w 2019 roku.

Jak korzystać z profesjonalnej chemii samochodowej? Jak korzystać z profesjonalnej chemii samochodowej?

Wnętrze każdego auta wymaga z czasem co najmniej odświeżenia. Nawet, jeśli podróżuje się nim samemu, każdemu zdarza się poplamić tapicerkę czy nanieść do środka trochę błota. Przynajmniej raz na pół roku konieczne jest porządne wyczyszczenie wnętrza – skorzystanie z profesjonalnych usług bywa jednak bardzo kosztowne. Na ratunek przychodzi profesjonalna chemia samochodowa – specjalne preparaty, które pozwolą Ci szybko i skutecznie pozbyć się wszystkich zabrudzeń.

Podstawowy sprzęt, który powinien mieć w swoim samochodzie każdy kierowca Podstawowy sprzęt, który powinien mieć w swoim samochodzie każdy kierowca

Podróżując na co dzień, nikt z nas nie myśli o tym jak zachowałby się w sytuacji, kiedy jego samochód nagle przestaje działać a miejscem, w którym nastąpiła awaria jest kompletne pustkowie. Dookoła nie ma nikogo, kto mógłby pomóc w szybkiej naprawie auta. W takich wypadkach pierwszą myślą jest wykonanie szybkiego telefonu na pomoc drogową lub do przyjaciela, który pomoże w nieoczekiwanej sytuacji, jednak czekanie na przyjazd ratunku może znacznie się przedłużać, a w tym czasie moglibyśmy sami naprawić zaistniałą usterkę, gdyby tylko nasze auto zostało wyposażone w dobre narzędzia samochodowe. Co więc warto przewozić w samochodowym bagażniku, żeby uniknąć podobnej sytuacji? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jak wybrać pasy do lawety? Jak wybrać pasy do lawety?

Samochód podczas przewożenia na lawecie musi być dobrze zabezpieczony, dlatego istotną kwestię stanowi wybór pasów, które powinny być wyposażone w trzy punkty zaczepienia, kostki i gumowy ochraniacz zapobiegający zsuwaniu się z opon. Kwestia bezpieczeństwa i bezawaryjnego transportu stanowi priorytet. Jakie parametry należy uwzględnić podczas zakupu pasów do lawety?

Czy kupować części samochodowe w internecie? Czy kupować części samochodowe w internecie?

Czy coś może sprawić większą frajdę niż posiadanie i jazda własnym wymarzonym samochodem? Chyba nie, przynajmniej dla tych, którzy jak to o sobie mówią urodzili się z benzyną w żyłach zamiast krwi. Dla nich i dla sporej grupy właścicieli samochodów nie zależnie od marki i przeznaczenia samochód to coś więcej niż blaszana puszka na czterech lub więcej kołach, służąca do przemieszczania się z miejsca na miejsce. Dla nich to część życia, dla której poświęcają każdy swój wolny czas.

Niezbędne zimowe wyposażenie samochodu Niezbędne zimowe wyposażenie samochodu

Czy to jeżdżąc zimą samochodem wyłącznie do pracy, do szkoły i na zakupy, czy też wybierając się w dłuższą trasę z dziećmi na narty lub na romantyczny weekend w spa w górach, powinniśmy właściwie wyposażyć swoje auto. Aura panująca na drogach zimą nie sprzyja spokojnej, w pełni bezpiecznej jeździe, dlatego trzeba zabezpieczyć się na każdą ewentualność. W jaki sposób?

REKLAMA
ŁADOWANIE..