REKLAMA

Kancelarie prawne

Adwokat Mateusz Kubica
Kancelaria sporządza opinie prawne, umowy cywilnoprawne, rejestruje spółki prawa handlowego.
Oferta wyróżniona
rel="nofollow"Adwokat Mateusz Kubica
ul. 11 Listopada 60-62 lok. 335 Biura Pod Orłem III pietro
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 535 175 271

Kancelaria Prawna i Podatkowa Mariusz A. Dyczkowski
Od kilkunastu lat nasza kancelaria świadczy kompleksowe usługi z zakresu doradztwa prawnego i prawno-podatkowego, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań klientów.
Kancelaria Prawna i Podatkowa Mariusz A. Dyczkowski
ul. 11 Listopada 60-62 ( Kamienica Pod Orłem ) pok 334
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 792-200-207

"Codex" Radcowie Prawni Kupilas, Krupa sp.k.
Kancelaria funkcjonuje na rynku prawniczym już blisko 20 lat. W latach 1998-2012 prowadzona była wyłącznie w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, której właścicielem był radca prawny Piotr ...
"Codex" Radcowie Prawni Kupilas, Krupa sp.k.
ul. Karpacka 24/B16
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 33/496 33 00
fax: 33/ 496 33 01

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Duda
Kancelaria Radcy Prawego Aleksandra Duda świadczy kompleksową pomoc prawną.
Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Duda
ul. Cechowa 24/94
43-300 Bielsko-Biała
tel.: +48 604-055-230

Adwokat Mateusz Kubica
Kancelaria sporządza opinie prawne, umowy cywilnoprawne, rejestruje spółki prawa handlowego.
Adwokat Mateusz Kubica
ul. 11 Listopada 60-62 lok. 335 Biura Pod Orłem III pietro
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 535 175 271

Kancelaria adwokacka - Adam Gebauer
Adam Gebauer - doświadczony doradca podatkowy oraz prawnik wykonujący już 8 lat swój zawód, zaczynając w renomowanych kancelariach. Aktualnie prawnik i doradca podatkowy Adam Gebauer posiada ...
Kancelaria adwokacka - Adam Gebauer
ul. 3 Maja 19/4
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 783 659 250Porady związane z kategorią:
Kancelarie prawne

Dlaczego doświadczony prawnik i Twój rozwód to dobre połączenie? Odpowiadamy! Dlaczego doświadczony prawnik i Twój rozwód to dobre połączenie? Odpowiadamy!

Okres rozwodowy to z całą pewnością moment w życiu, którego ciężko pozazdrościć. W trudnych chwilach niezbędne okazuje się wsparcie. Nie tylko ze strony rodziny czy najbliższych przyjaciół. Jeżeli chcesz unikać kłopotliwych sytuacji lub wykorzystywania obowiązującego w Polsce prawa przeciwko Tobie, współpraca z doświadczonym prawnikiem rozwodowym i adwokackie wsparcie okazują się być niezbędnymi czynnikami. Dlaczego? Na takie pytanie odpowiemy w tym artykule.

Usługi Prawne Kancelarii: Zakres i Specjalizacje Usługi Prawne Kancelarii: Zakres i Specjalizacje

W dzisiejszym złożonym świecie biznesu strona prawna prowadzenia firmy jest integralną częścią udanej strategii. Zrozumienie zakresu i specjalizacji usług prawnych, które firma oferuje, może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu przedsiębiorstwa.

Dziecko a rozwód – jak przygotować pociechę do zmian? Dziecko a rozwód – jak przygotować pociechę do zmian?

Każdego dnia w naszym kraju odbywa się kilkanaście spraw o rozwód. Rozstanie to trudne doświadczenie dla wszystkich, niezależnie od wieku i okoliczności. W momencie, gdy rozwodząca się para posiada razem dziecko, sprawa wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana. Nie ma w tym nic dziwnego – mało który rodzic jest przygotowany na to, by rozmawiać z dzieckiem o sprawach, które w zasadzie zarezerwowane są dla osób dorosłych. Rodzice są w końcu osobami, które mają dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji; być zawsze, niezależnie od tego, jak szybko świat pędzi do przodu. W momencie gdy rozwód jest nieunikniony, należy odpowiednio przygotować do niego dziecko, uświadamiając mu, że rodzice rozstają się jako para, jednak wciąż ma ono zarówno mamę i tatę, bez względu na fakt, co wydarzyło się w przeszłości i co jeszcze wydarzy się w przyszłości. Nie jest tak, że dzieci nie czują rozpadu związku swoich rodziców – słyszą kłótnie, czują rosnący dystans i niepokój. Rozmowa jest nieunikniona.

Prawo cywilne - czym się zajmuje? Prawo cywilne - czym się zajmuje?

Chcesz wiedzieć, co wchodzi w zakres jednej z najważniejszych dziedzin systemu legislacyjnego? Potrzebujesz pomocy prawnika przy ważnych sprawach życia codziennego? Sprawdź nasz poradnik o prawie cywilnym, gdzie kompleksowo omówimy to zagadnienie! Dowiedz się, co wchodzi w zakres tego pojęcia i gdzie szukać wsparcia przy rozwiązywaniu rozmaitych problemów. Zapraszamy do lektury!

Podział majątku po rozwodzie – co warto wiedzieć? Podział majątku po rozwodzie – co warto wiedzieć?

Rozwód często wiąże się z dużymi emocjami i stresem. Warto jednak mieć świadomość, że w sytuacji kiedy przed ślubem nie została podpisana intercyza, tuż po zawarciu małżeństwa między małżonkami powstała wspólność majątkowa. Ten majątek wspólny po rozwodzie musi zostać podzielony. Co warto wiedzieć na ten temat? Podpowiadamy.

Jazda po alkoholu kiedy wykroczenie a kiedy przestępstwo Jazda po alkoholu kiedy wykroczenie a kiedy przestępstwo

Jazda po alkoholu to poważne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. W wielu krajach, w tym w Polsce, jazda po alkoholu jest zabroniona i traktowana jako przestępstwo. Niemniej jednak, istnieją różne przepisy dotyczące tego, kiedy jazda po alkoholu jest wykroczeniem, a kiedy to przestępstwo. Poniżej przedstawione zostaną te różnice i konsekwencje związane z tymi czynnościami.

Ile kosztuje sprawa o kredyt frankowy? Ile kosztuje sprawa o kredyt frankowy?

Przed rozprawą frankowicze zastanawiają się jakie mogą ponieść koszty sądowe oraz jakie są inne wydatki. Jest to ważne, ponieważ te kwoty należy przygotować wcześniej i zapłacić z góry. Jakie są opłaty za rozprawę sądową, opłatę skarbową i opinię biegłego? 

5 sytuacji, w których przyda Ci się pomoc prawna 5 sytuacji, w których przyda Ci się pomoc prawna

Czy nigdy nie byłeś u prawnika lub miałeś złe doświadczenia z prawnikiem? Nie wiesz, czy powinieneś ponownie zatrudnić prawnika, czy w ogóle? Czy unikasz kosztów i myślisz, że najpierw spróbujesz bez prawnika? Poniżej znajdziesz 5 punktów, które pomogą Ci podjąć decyzję, czy zdecydować się na pomoc prawną. Dzięki temu dowiesz się, na co zwrócić uwagę i czego się spodziewać, angażując prawnika.

Odwołanie darowizny Odwołanie darowizny

Zdarza się, że po obdarowaniu danej osoby, nasze relacje z nią psują się. Wtedy też zastosowanie może mieć instytucją odwołania darowizny.

W czym może nam pomóc kancelaria adwokacka? W czym może nam pomóc kancelaria adwokacka?

Życie bywa nieprzewidywalne i może okazać się, że któregoś dnia znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz potrzebować pomocy prawnej. Zakres usług świadczonych przez niektóre kancelarie adwokackie jest naprawdę duży. Poniżej prezentujemy sprawy, w których może nam pomóc doświadczony prawnik.

Pomoc adwokata prawa rodzinnego w uregulowaniu kontaktów z dziećmi Pomoc adwokata prawa rodzinnego w uregulowaniu kontaktów z dziećmi

Funkcjonowanie rodziny może zostać zaburzone lub przerwane w wyniku separacji czy rozwodu. Jednak rodzice, którzy decydują się na rozstanie przestają być małżeńskiej, lecz nadal pozostają rodzicami. Pozostaje więc kwestia podziału opieki nad małoletnimi dziećmi, a także zasądzenie alimentów w konkretnej wysokości. Na każdym z tych etapów pomocne okazuje się wsparcie adwokata prawa rodzinnego.

Postępowanie sanacyjne, czyli tarcza ochronna dla firm w kryzysie Postępowanie sanacyjne, czyli tarcza ochronna dla firm w kryzysie

Co robić, kiedy do przedsiębiorstwa zawitał kryzys, wobec którego jedyną realistyczną prognozą wydaje się ogłoszenie upadłości firmy? Szansą na odbudowę działalności, poprawę jej funkcjonowania i przygotowanie do spłaty wierzytelności jest restrukturyzacja naprawcza, która ma pomóc firmie uniknąć upadłości i zapewnić jej płynność finansową niezbędną do dalszego działania. Postępowanie sanacyjne to forma restrukturyzacji, która zapewnia pełnią ochronę dłużnika przed trwającymi egzekucjami.

Koniec z wykupem prywatnym aut poleasingowych Koniec z wykupem prywatnym aut poleasingowych

Wielu przedsiębiorców korzysta z możliwości wykupu prywatnego aut poleasingowych. Obecnie obowiązujące przepisy prawa są bowiem w tej kwestii dla nich bardzo korzystne. Od nowego roku ma się to jednak zmienić. Zobaczmy, co warto o tym wiedzieć.

Polecana kancelaria we Wrocławiu Polecana kancelaria we Wrocławiu

Jeżeli zależy ci na wygraniu sprawy w sądzie lub po prostu potrzebujesz pomocy prawnej, powinieneś zgłosić się do dobrej kancelarii adwokackiej. W przypadku większych miast trudno jednak czasami wybrać odpowiedniego adwokata, ponieważ konkurencja jest duża.
 

Jak wybrać dobrego adwokata? Jak wybrać dobrego adwokata?

Wybór dobrego i godnego zaufania adwokata nie należy do najłatwiejszych. Pod uwagę trzeba wziąć takie aspekty jak: doświadczenie, specjalizacje i opinie na jego temat. Jak dokonać odpowiedniego wyboru, dowiesz się poniżej.

Rekompensata za mienie zabużańskie – kogo dotyczy? Rekompensata za mienie zabużańskie – kogo dotyczy?

W wojewódzkich urzędach w dalszym ciągu toczą się postępowania w sprawach potwierdzenia prawa do rekompensaty za tzw. mienie zabużańskie. Choć termin do złożenia wniosku w tego typu sprawach upłynął ponad 11 lat temu w dniu 31 grudnia 2008 r., postępowania te nadal trwają. Poniżej wyjaśniamy kto może uzyskać tego typu świadczenie pieniężne.

Usability stron adwokatów od rozwodów w Warszawie Usability stron adwokatów od rozwodów w Warszawie

Użytkownicy stron internetowych to często bardzo specyficzna grupa osób, a jednocześnie niezwykle różniąca się od siebie. Mają odmienne wymagania oraz oczekiwania w stosunku do przeglądanych witryn, natomiast każdy z nich pozostanie na konkretnej tylko wtedy, jeśli ta spełni pewne kryteria dotyczące web usability. To innymi słowy jakość użyteczności, czyli łatwy dostęp do najważniejszych informacji na stronie, intuicyjność, kompatybilność i odpowiednie zoptymalizowanie wszystkich elementów, które doskonale ze sobą współgrają.

Zawód adwokata - na czym polega i kto może go wykonywać? Zawód adwokata - na czym polega i kto może go wykonywać?

W powszechnym mniemaniu adwokat na ogół kojarzy się z osobą, której zadaniem jest reprezentowanie jego klientów przed sądami różnej instancji. Obraz tego zawodu w popularnych mediach nie zawsze jednak odpowiada rzeczywistości. Występowanie w sądzie jako przedstawiciel klienta to tak naprawdę jedynie ułamek praktyki adwokackiej. Kim zatem jest adwokat i co należy do jego obowiązków zawodowych?

Obowiązek alimentacyjny Obowiązek alimentacyjny

Według kodeksu rodzinnego obowiązek alimentacyjny obejmuje dostarczanie środków utrzymania a w miarę potrzeby także środków wychowania i obciąża przede wszystkim krewnych. Najczęściej alimenty płacą rodzice na dzieci. Jednak w stosunkach między innymi krewnymi (np. przysposobionymi, małżonkami po rozwodzie lub separacji, rodzeństwem) alimentów może żądać tylko ten, kto znajduje się w niedostatku. 

Odszkodowania - jak zadbać o najlepsze? Odszkodowania - jak zadbać o najlepsze?

Kolizja drogowa, wypadek w pracy czy strata kogoś bliskiego to wydarzenia, których najchętniej w ogóle chcielibyśmy uniknąć. Jednak jeśli już dotknie nas przykra sytuacja, nie powinniśmy martwić się o kwestie finansowe.

Stwierdzenie nieważności umowy Stwierdzenie nieważności umowy

W życiu podpisać musimy niejedną umowę. Umowy z dostawcami mediów, umowy z podwykonawcami, kontrahentami, umowy zakupu i sprzedaży. Zasada swobody umów, którą reguluje kodeks cywilny, daje każdemu z nas możliwość swobodnego kształtowania treści umowy, oczywiście w ściśle określonych granicach. Co jednak w sytuacji, gdy podpisana przez nas umowa wykracza poza granice określone w kodeksie cywilnym? Kiedy można ubiegać się o stwierdzenie nieważności umowy?

Wyrok zaoczny z sądu. Jak się skutecznie odwołać? Wyrok zaoczny z sądu. Jak się skutecznie odwołać?

Czy wyroki zaoczne wydawane przez sądy cywilne zgodne są z polskim prawem? TAK, jeśli jednym wyrazem można streścić całą problematykę wyroków zaocznych. Nie mamy też dobrych wieści, bowiem duża rzesza naszych rodaków nie podejmuje walki w sądach o realizację swoich praw i życie bez długów. Takie myślenie zdecydowanie jest na rękę wielkim instytucjom finansowym. Specjaliści z Kancelarii EOROLEGE wskazują, że warto bronić swoich interesów w sądach kiedy otrzymujemy np. wyroki zaoczne. Jak to robić? O tym w dzisiejszym artykule.

Radca prawny pierwszą lub ostatnią deską ratunku Radca prawny pierwszą lub ostatnią deską ratunku

Potoczne mówi się, że coś lub ktoś jest ostatnią deską ratunku. Głównie w problemie, który nas dotyczy. Bardzo często tak jest w przypadku porady radcy prawego. Zwlekamy z pójściem do kancelarii, próbujemy własnych sił, korzystamy z rad bliskich, a kiedy wszystko zawodzi dopiero późnej decydujemy się na specjalistę.

Jednoczesne popełnienie przestępstwa jazdy po alkoholu oraz recydywy jazdy po alkoholu? Jednoczesne popełnienie przestępstwa jazdy po alkoholu oraz recydywy jazdy po alkoholu?

Czy policja może nas oskarżyć o popełnienie przestępstwa jazdy pod wpływem alkoholu pojazdem mechanicznym jednocześnie z przestępstwem z § 4 tegoż samego artykuły, czyli recydywą jazdy po pijanemu? Zapraszam.

Kancelaria adwokacka Gliwice Kancelaria adwokacka Gliwice

Korzystanie z pomocy adwokata wielu ludziom wydaje się czymś abstrakcyjnym. Do pewnego czasu. Przychodzi czasami taki moment, w którym jest on jedyną osobą, mogącą nam pomóc. Rozpoczynają się wówczas gorączkowe poszukiwania dobrej kancelarii adwokackiej w twoim mieście i próby umówienia się na dogodny termin wizyty.

Prowadzenie samochodu bez uprawnień Prowadzenie samochodu bez uprawnień

Udało się. Zdałeś egzamin na prawo jazdy. Następnego dnia radośnie wsiadasz do samochodu,
bo w końcu ”zdałeś już ten egzamin”. Twoja radość skończyła się w momencie, w którym policjant
nakłada na ciebie mandat w wysokości 500 zł. Ale przecież zdałem ten egzamin! Oczywiście, zdałeś,
jednakże istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie została jeszcze wydana decyzja, dzięki której nabyłeś uprawnienia. Niby nic takiego, jednakże...no właśnie. Popełniłeś wykroczenie z art. 94 § 1 kodeksu wykroczeń.

Ustawa o lasach nadal kontrowersyjna Ustawa o lasach nadal kontrowersyjna

30 kwietnia 2016 roku wszedł w życie jeden z ważniejszych aktów prawnych określających zasady użytkowania i gospodarowania terenami leśnymi – tzw. ustawa o lasach. Mimo iż początkowo uznawano ją za niezwykle kontrowersyjną, szybko spadła z czołówek gazet na rzecz kolejnych rozwiązań prawnych i działań Ministerstwa Środowiska. Co dziś wiemy o ustawie o lasach?

Odzyskiwanie odszkodowania Odzyskiwanie odszkodowania

W sądach leży mnóstwo akt, które dotyczą odszkodowań. Ludzie z różnych powodów decydują się na złożenie sprawy do sądu, ponieważ trudno im porozumieć się z firmami ubezpieczeniowymi.

Rodzaje prawa karnego i specyfika postępowań karnych Rodzaje prawa karnego i specyfika postępowań karnych

Prawo karne to zespół norm prawnych zakazujących, pod groźbą kar, popełniania czynów, które stanowią ustawowo określone przestępstwa. Ta dziedzina prawa dzieli się na prawo karne materialne, prawo karne procesowe i prawo karne wykonawcze. Jaki obszar prawa karnego obejmuje każda z nich?

Zmiany w prawie zamowień publicznych Zmiany w prawie zamowień publicznych

Departament Prawny Urzędu Zamówień Publicznych przedstawił projekt zmian w Prawie Zamówień Publicznych wobec nowych dyrektyw UE, które wymuszają daleko idące zmiany w obowiązującej ustawie. Jak wyjaśnia PAP Departamentu Prawnego UZP analiza obecnie obowiązującej ustawy wykazała konieczność zmian także w aparacie jednostek budżetowych Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, Krajowej Izby Odwoławczej i sądów.

Rozwód a kredyt hipoteczny. Co ze spłatą kredytu po rozwodzie? Rozwód a kredyt hipoteczny. Co ze spłatą kredytu po rozwodzie?

 

Orzeczenie rozwodu, a także podział majątku pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami nie wywiera skutków odnośnie umowy zaciągniętego wspólnie w trakcie trwania małżeństwa kredytu hipotecznego. Obowiązuje ona nadal w takim samym kształcie jak przed rozwodem, a oboje są współkredytobiorcami, czyli solidarnymi dłużnikami banku aż do momentu całkowitej spłaty zobowiązań kredytowych.

Porady prawne online ? korzystać czy unikać? Porady prawne online ? korzystać czy unikać?

Przeciętny użytkownik Internetu wyszukiwarki Google używa coraz częściej jak wielkiego poradnika na każda okazję. Przepis na zapiekankę z bakłażana, sposób na uporczywą plamę po winie czy leczenie boreliozy ? po ?wklepaniu? w niepozorne okienko, frazy te przekierują nas na tysiące stron zawierających rozwiązanie palących problemów.

REKLAMA
ŁADOWANIE..