REKLAMA

Rehabilitacja

(brak wpisów)


Porady związane z kategorią:
Rehabilitacja

Co to jest rehabilitacja? Co to jest rehabilitacja?

Najkrócej rzecz ujmując rehabilitacja, ma za zadanie przywrócić lub poprawić sprawność przy pomocy czynników fizykalnych i/lub mechanicznych.

Jaka powinna być opiekunka pracująca w Niemczech? Jaka powinna być opiekunka pracująca w Niemczech?

Jednym z najbardziej popularnych zawodów, w których można pracować za granicą, jest obecnie opieka w Niemczech. W Internecie pojawia się coraz więcej ofert zatrudnienia dla tych, którzy chcą wyjechać do pracy w innym kraju. Też myślisz o takim rozwiązaniu? Na początku dowiedz się, jakie cechy i kompetencje powinna mieć opiekunka pracująca w Niemczech.

Obalamy mity o rehabilitacji domowej Obalamy mity o rehabilitacji domowej

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ulegnie poważnemu wypadkowi, udarowi albo zapadnie na chorobę znacznie ograniczającą sprawność, rehabilitacja pod okiem specjalisty jest warunkiem powrotu do zdrowia. Jednak są sytuacje, gdy dojechanie do szpitala czy innego ośrodka graniczy z cudem i wtedy niezbędna okazuje się… rehabilitacja domowa. W tym artykule rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami o tej formie terapii.
 

Fizjoterapia w Bielsku-Białej - warto o tym wiedzieć Fizjoterapia w Bielsku-Białej - warto o tym wiedzieć

Dbanie o własne ciało jest równie istotne, jak dbanie o naszą równowagę psychiczną. Z pewnością warto obserwować wszelkie zmiany, które zachodzą w naszych komórkach, bo mają one bezpośredni wpływ na jakość naszego codziennego życia. 

Ćwiczenia na brzuch a kręgosłup lędźwiowy - o czym trzeba pamiętać? Ćwiczenia na brzuch a kręgosłup lędźwiowy - o czym trzeba pamiętać?

Około 80 proc. dorosłych będzie doświadczać bólu pleców w ciągu życia. Niestety, gdy ból nasila się przy każdym ruchu i nie można się go pozbyć metodami niechirurgicznymi, wskazana jest operacja. Warto więc prowadzić aktywny tryb życia, by uniknąć kłopotów z kręgosłupem. Sprawdź, które ćwiczenia na brzuch przynoszą najlepsze efekty.
 

Dla kogo koncentrator tlenu? Dla kogo koncentrator tlenu?

Cierpisz na astmę? Ze względu na przebyte do tej pory choroby lub z powodu podeszłego wieku zmagasz się z problemami krążeniowymi? Leczysz się na poważne schorzenia typu włókniak płuc, czy mukowiscydoza? Sprzętem, który obowiązkowo powinien znaleźć się w wyposażeniu standardowym Twego domowego lokum okazuje się koncentrator tlenu. Czym jest to urządzenie i jak ono służy pacjentowi? O tym dowiesz się poniżej.

REKLAMA
ŁADOWANIE..