Jedna ładniejsza od drugiej - to temat niepowtarzalnego kalendarza na rok 2021, który przygotowuje agencja Grabowska Models wraz z portalem bielsko.biala.pl. W tym cyklu co miesiąc prezentujemy zdjęcia najpiękniejszych bielskich modelek z ich mamami. Dziś 22-letnia bielszczanka Luiza Holisz, młoda pani weterynarz i studentka zootechniki. Jej mama Agnieszka zajmuje się zakładaniem ogrodów, a w wolnym czasie podróżuje na motocyklu, zwiedzając ciekawe miejsca w Polsce, w szczególności zamki.

Podobnie jak w roku ubiegłym, ze względu na sytuację pandemiczną przygotowujemy kalendarz wirtualny, na który złożą się fotografie piękności z Bielska-Białej i okolic, które obecnie święcą lub w ciągu minionych lat święciły triumfy w konkursach Miss Beskidów, Miss Polski i Miss Beskidów Nastolatek. Co miesiąc zamieszczamy zdjęcia modelek z agencji Grabowska Models ze swoimi mamusiami. Przecież to im piękne latorośle zawdzięczają wszystko co mają, w tym urodę.

Wrześniową kartkę dedykujemy 22-letniej Luizie Holisz z Bielska-Białej. Jest absolwentką technikum ogrodniczego na kierunku weterynaria oraz dwuletniej szkoły charakteryzacji i wizażu. Obecnie studiuje zootechnikę na wydziale hodowli i biologii zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym. Pracuje w wielu niezwiązanych ze sobą zawodach, a każda z działalności daje jej możliwość rozwoju w różnych dziedzinach.

- Na co dzień staram się w pełni wykorzystać tę możliwość, dążąc każdego dnia do doskonalenia się. Od dziecka kocham zwierzęta. Szczególnie bliskie są mi zwierzęta egzotyczne, z którymi mieszkam na co dzień. Moją pasją jest również charakteryzacja filmowa oraz fotomodeling - mówi Luiza. W ostatniej edycji konkursu Miss Beskidów Luiza została uhonorowana tytułem Miss Osobowości.

Mamą Luizy jest Agnieszka Jakiełek, z wykształcenia menedżer prowadząca firmę ogrodniczą, która zajmuje się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. W wolnym czasie podróżuje na swoim motocyklu, zwiedzając ciekawe miejsca w Polsce, w szczególności zamki. - Jest wartościową osobą o wielkim, wrażliwym sercu, na której zawsze mogę polegać - zwierza się modelka. - Uwielbiam przebywać w jej obecności. Jest dla mnie natchnieniem i inspiracją. Wspólnie realizujemy rozmaite projekty, spełniając się artystycznie.

Pod koniec roku na zakończeniu cyklu odbędzie się wyjątkowy pokaz wszystkich 12 kartek z udziałem bohaterek kalendarza. Podczas tego wydarzenia mamy i córki zaprezentują się na żywo, a profesjonalne jury wybierze Matkę i Córkę 2021. Dla wszystkich 12 par przewidzieliśmy nagrody, a zwycięskie panie otrzymają okazały puchar. Patronem medialnym kalendarza jest portal bielsko.biala.pl.

Zobacz pozostałe kartki z pięknego kalendarza 2021:
 
bb
 
Na zdjęciu tytułowym: Luiza i Agnieszka oraz egzotyczne jaszczurki Agama Brodata o równie egzotycznych imionach - Fred i Ciri
 
Projekt kalendarza: Barbara Gąsowska
Foto: Grzegorz Moskal Fotografia
Makijaż: SKmakeup by Sara