Jak wszystko, również i branża weselna idzie do przodu. Przyjęcie weselne nie jest już tylko mocno zakrapianą biesiadą rodzin nowożeńców i ich przyjaciół, urozmaiconą tańcami, której głównym punktem programu są oczepiny. Stało się swego rodzaju sztuką. Na weselach królują obecnie wszelkiego rodzaju konkursy, a  zorganizowanie udanego wesela przez wiele miesięcy spędza państwu młodym sen z powiek.

Wesele nieprzeciętne

Gospodarze weselni starają się urozmaicić swoją uroczystość tak, aby na długo zapadła ona w pamięć gości. Wyszukują nietuzinkowe miejsca na wesele, wynajmują najlepsze zespoły, wybierają niepowtarzalną muzykę, organizują niesamowite dekoracje i oryginalne atrakcje - jedną z nich jest fontanna czekoladowa na przyjęciu. Firmy posiadające w swojej ofercie taką fontannę, zapewniają w cenie pełną jej obsługę, z dowozem, montażem, przygotowaniem i zapewnieniem akcesoriów (patyczki, tacki, talerze, serwetki) oraz owoców, łącznie. Dzięki temu nie musimy się już o nic martwić. Po prostu zamawiamy, żeby móc się później cieszyć naprawdę udanym weselem. Koszt takiego pomysłu waha się między 400 a 1600 zł, w zależności od wybranego przez nas pakietu, co nie jest wcale wygórowaną ceną za zapewnienie sobie, rodzinie i przyjaciołom tak niesamowitej atrakcji. Wyobraźmy sobie bowiem ten zachwyt w oczach gości, kiedy widzą fontannę spływającej pysznej czekolady. Dodatkowo ta pyszna przekąska dostępna będzie przez całe wesele. Możemy sobie pofolgować i dać się ponieść fantazji, próbując coraz to innych owoców, zanurzanych w gorącej słodyczy.

 

Basic, czy Royal?

Najbardziej czytelne są te oferty, które w zależności od tego, ilu przewidujemy gości weselnych oraz jak bardzo chcemy urozmaicić naszą zabawę, oferują co najmniej dwa zestawy. W pakiecie podstawowym najczęściej znajduje się czterostopniowa fontanna wraz z zapasem czekolady (zazwyczaj jest to 2,5 kg, wedle uznania: białej, mlecznej, bądź ciemnej), która zaspokoi apetyt nawet setki gości. Oprócz samej fontanny otrzymamy również zastawę i akcesoria. W cenę wliczony jest oczywiście transport (zazwyczaj ograniczony odległością, np. do 100 km. Za dalszy dowóz będziemy musieli dopłacić) i obsługę. Do takiego zestawu można dokupić dodatkowo owoce, podświetlany podest dla większego efektu, oraz dodatkową porcję czekolady.

Jeśli przewidujemy, że taka opcja może nam nie wystarczyć, następnym w kolejności jest pakiet rozszerzony. Zawiera on podwójną porcję czekolady, w stosunku do wersji podstawowej, a dodatkowo okrągły stół, przystrojony kwiatami, podest oraz duży wybór posypek i suchych przekąsek. Oczywiście w dalszym ciągu można dodatkowo dokupić owoce i/lub czekoladę. Firma dowozi wszystko w cenie, przy czym odległość w tym zestawie będzie większa, niż w pakiecie podstawowym, np. do 200 km.

Trzeci, najdroższy pakiet podświetla fontannę w kolorach przez nas wybranych, a w jego skład wchodzą dodatkowo kolejne atrakcje, między innymi misa ponczu, księga gości weselnych, będąca przepiękną pamiątką po weselu czy profesjonalny carving (sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach celem dekoracji potraw).

Oczywiście wymienione pakiety to tylko przykładowe oferty, stworzone aby ułatwić wybór nowożeńcom. Standardem jest elastyczne podejście do każdego zamówienia - wycena przygotowywana jest indywidualnie w oparciu o liczbę gości, czas wynajmu, zamówione dodatki i inne wytyczne przyszłych małżonków.

 

Czekoladowe marzenie

Z pewnością wynajęcie czekoladowej fontanny jest znakomitym pomysłem, uświetni ceremonię oraz sprawi, że będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Goście na pewno docenią nasz trud i wielokrotnie będą wracać wspomnieniami do czekoladowych pyszności, jakich dane im było dzięki nam spróbować. My natomiast zyskamy w ich oczach podziw.

Zanim jednak dokonamy wyboru i zaskoczymy naszych najbliższych tą słodką niespodzianką, uważnie przypatrzmy się ofertom. W różnych bowiem firmach fontanny oferowane są w różnych rozmiarach. Im tańsza, tym mniejsza. Warto zatem przyjrzeć się najpierw parametrom oferowanej fontanny i porównać do liczby gości, których planujemy zaprosić, a dopiero później, jej cenie. W przeciwnym wypadku może się bowiem okazać, iż chcąc zaoszczędzić 200 zł, kupiliśmy fontannę zbyt małą do zaspokojenia apetytu wszystkich naszych gości i zamiast czekolady, najemy się wstydu.

Autor:
Artykuł został przygotowany przez firmę www.CzekoladowaFinezja.pl zajmującą się wynajmem i sprzedażą fontann czekoladowych oraz akcesoriów.