Film ze ślubu i wesela to pozycja w naszej wideotece, do której regularnie wracamy. Jeśli będzie on tylko jednostajnym odtworzeniem wydarzeń minuta po minucie, zainteresowanie szybko osłabnie.

W poszukiwaniu nietypowych rozwiązań ? filmu pełnego emocji, z nowoczesnym montażem i doskonałą oprawą muzyczną, warto sięgnąć do kilku źródeł. Film z wesela to nie tylko obraz, ale również dźwięk, który w tym przypadku będzie szczególnie narażony na zakłócenia. Dobry film musi posiadać pomysł i scenariusz, o który zadba kamerzysta, oczywiście w porozumieniu z małżonkami. Pamiętajcie o terminach, które najlepsi fachowcy mają zarezerwowane nawet na rok do przodu.

 

Nowoczesne podejście

Branża ślubna, która wydaje się być jedną z najbardziej hołdujących tradycji, od kilku lat pozostaje otwarta na zupełnie nowe pomysły. Dotyczy to również sposobu kręcenia i montażu filmów. Nie chodzi tylko o jakość, którą zawdzięczamy rozwojowi technologii, ale przede wszystkim o podejście obecnych artystów do swojej pracy, którzy muszą zaintrygować przyszłych małżonków, aby skorzystali właśnie z ich usług. Film z dnia ślubu opowiada historię, buduje nastrój, jest pełny emocji i szczerości. Przeplata się go wywiadami z gośćmi, zdjęciami z różnych etapów życia pary czy najśmieszniejszymi momentami z ceremonii, a sprawny montaż nie pozwala nawet na moment oderwać wzroku z ekranu. Nowoczesny film posiada wyraźny pomysł, jednak zgodny z naszymi upodobaniami i charakterem.

 

Kontakty

Chętnie korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań zwłaszcza, gdy w grę wchodzą sytuacje, których nie będzie można powtórzyć. Jeśli z szerokim uśmiechem, wzruszeniem i ciekawością oglądamy film z wesela naszych przyjaciół, warto poprosić ich o kontakt do autora oraz zapytać o szczegóły współpracy (cenę, terminy, sposoby kręcenia).

 

Internet

W sieci znajdziecie mnóstwo portali, poświęconych tematyce ślubnej. Jednym z nich jest www.filmy-wesele.pl, który zrzesza artystów z całej Polski, w tym niemal 40, którzy swoje usługi świadczą w Bielsku-Białej. Po wstępnym zapoznaniu się z sylwetką danego kamerzysty oraz szacunkową ceną usługi (koszty najczęściej są ustalane indywidualnie), można wysłać mu wiadomość poprzez wygodny formularz kontaktowy.

 

Na co zwracać uwagę?

O ile marka czy parametry techniczne używanego przez kamerzystę sprzętu mogą niewiele Wam mówić, tak efekty jego dotychczasowej pracy najdosadniej pokażą, jak będzie wyglądać Wasz film. Poproście o całe video ze ślubu dowolnej pary, nie o urywki czy kilkuminutową reklamę. Zwróćcie uwagę na pomysł, o którym wspomniano wyżej. Zapytajcie, jak długo trwa filmowanie i które sytuacje obejmuje (przygotowania, błogosławieństwo  w domu, droga do kościoła, ceremonia w kościele/urzędzie, wesele). Warto dowiedzieć się o ilość używanych kamer. Czasem kamerzyści posiadają swoich asystentów, dzięki którym każda scena zyskuje różne ujęcia. Ważna kwestia to czas realizacji, czyli kiedy dostaniecie gotowy film oraz w ilu kopiach. Dodajmy, że ceny usług kamerzystów w naszym regionie sięgają ok.1800-2300zł.

 

Ich należy unikać

Tyran to kamerzysta, który będzie narzucać swoje pomysły, bez względu na Wasze życzenia i uwagi. Każdy jego film zapewne wygląda tak samo. Ten typ rozpoznacie już po pierwszym kontakcie, gdy przedstawicie swoją sugestię. Z kolei kompan skupi się bardziej na zabawie i socjalizowaniu z gośćmi niż na pracy. Być może jego dzieła są pełne spontaniczności, jednak ryzyko Waszego niezadowolenia jest tu bardzo duże. Strzeżcie się kamerzysty samozwańca, którym na ogół zostaje ?na ochotnika? ktoś z rodziny lub znajomych. Dysponuje domową kamerą i  zazwyczaj wcale nie czuje, że jest w pracy, chociaż pokusa zaoszczędzenia pieniędzy jest tu faktycznie duża. Ekscentryk z pewnością zachwyci Was oryginalnością pomysłów, o ile nie będzie skupiony na czymś, co akurat uzna za wyjątkowe, unikatowe i wyłącznie warte uwagi ? w przeciwieństwie do Waszych opinii.