Temat kosztów ślubu i wesela podnosi adrenalinę u młodej pary i jej rodziców. Mało tego, często dochodzi nawet do kłótni. Jedno jest pewne - ustalenie budżetu weselnego jest sprawą podstawową i bezdyskusyjną. Aby rozwiać wątpliwości samych zainteresowanych, oprócz średnich wydatków na organizację ślubu i wesela, przedstawiamy Państwu tradycyjny podział kosztów całej uroczystości.
 

Zanim młodzi wraz z rodzicami przystąpią do sugerowanego przez nas podziału kosztów, najpierw powinni zastanowić się nad ustaleniem budżetu. Nie będziemy proponować, czy na uroczystości weselne przeznaczyć 20 czy 60 tysięcy. Kwota powinna być adekwatna do możliwości danych rodzin.

Co wpływa najbardziej na cenę?

Jeśli młoda para decyduje się tylko na ślub cywilny, koszty są zaledwie symboliczne. Przystępując do ślubu cywilnego wystarczy uiścić opłatę skarbową w wysokości ok. 80 zł. Ponadto młodzi mogą zdecydować się na oprawę muzyczną całej uroczystości, za którą zapłacą od 50 do 100 zł.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa przy organizacji ślubu i wesela. Niezależnie od liczby zaproszonych gości tak samo przedstawiają się wydatki na tzw. akcesoria ślubne, a więc suknię ślubną, strój dla pana młodego, wynajęcie samochodu, obrączki, fotograf, zespół muzyczny itd.
 

Ile zapłacimy za ślub?

Kto za co płaci?

Jak i co negocjować ?

Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź na stronie: www.porady-wesele.pl