Na terenie między ul. Cieszyńską a Marii Konopnickiej wiele się dzieje. Trwają tam dwie duże inwestycje. Jedna z nich to dawno wyczekiwana modernizacja popularnego kąpieliska miejskiego. Aby ocenić stan prac, wysłaliśmy drona nad Panoramę. Kamera pokazuje, jak zaniedbany rejon zmienia się nie do poznania. Znikły niebieskie kafelki. Za to uwagę przykuwają stalowe elementy akwenów basenowych.

Obok modernizowanej Panoramy trwa budowa prywatnego osiedla mieszkaniowego na terenach po dawnym browarze. Obie inwestycje znajdują się obok siebie i obie nabierają kształtów. Czas pokaże, czy kompleks wypoczynkowy będzie bezkonfliktowo koegzystować z życiem mieszkańców osiedla. W połączeniu z budową Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych ten zaniedbany dolny odcinek ulicy Cieszyńskiej na pewno zmieni swój charakter.

Aby ocenić stan prac, wysłaliśmy drona nad kąpielisko Panorama, a na nim sporo się dzieje. Nie zobaczymy już charakterystycznych niebieskich kafelków starych niecek basenowych. Uwagę zwracają zainstalowane stalowe elementy akwenów basenowych, zarówno rekreacyjnego, jak i pływackiego. Wokół trwają prace ziemne.

Według harmonogramu, zmodernizowane kąpielisko ma być oddane do użytku już latem 2023. Więcej na temat zakresu inwestycji i planów pisaliśmy w artykule Zaawansowane prace na terenie „Panoramy”. Wiemy, kiedy będzie można popływać.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki