Po starych płytkach nie ma już śladu, a ekipa budowlana przystępuje do spawania niecek basenowych ze stali nierdzewnej. Prace przy modernizacji basenu „Panorama” w Bielsku-Białej przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem - zapewnili nas urzędnicy miejscy.

Po raz ostatni stan prac przy ul. Konopnickiej sprawdzaliśmy w połowie maja. Wtedy ekipy budowlane sprzątały gruz, jaki powstał po zbiciu płytek, z których wyłożone było dno oraz ściany basenów. Dziś w tym miejscu trwa spawanie elementów nowych basenowych niecek, które będą wykonane ze stali nierdzewnej. Jak poinformowano nasz portal w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej, prace na terenie „Panoramy” przebiegają bez żadnych problemów i zgodnie z harmonogramem.

Zgodnie z planem, kąpielisko zostanie oddane do użytku latem 2023 roku. Zmodernizowany basen będzie posiadał niecki: do skoków o głębokości 3,8 m, pływacką, do nauki pływania oraz rekreacyjną. Powstaną brodzik dla dzieci, tzw. basen wysp podwodnych oraz oczekiwany przez najmłodszych wodny plac zabaw. Projekt zakłada także wymianę budynków stacji uzdatniania wody, remont podziemnych zbiorników oraz przebudowę nawierzchni i małej architektury.

Zmodernizowane będą widownia i schody plenerowe, monitoring oraz oświetlenie. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja o wartości blisko 52 mln zł jest współfinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych.

bak

Foto: Michał Ciok