Dziś wieczorem w Bielsku-Białej rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu fabularnego pt. „Uwierz w Mikołaja” według scenariusza Ilony Łepkowskiej. Na ul. Piwowarskiej filmowcy kręcili scenę poszukiwań zaginionej dziewczynki, a następnie przenieśli się w okolice Podcieni. W filmie występuje plejada polskich aktorów, m.in. Elżbieta Starostecka, Ewa Szykulska, Krystyna Tkacz, Maciej Damięcki, Bohdan Łazuka, Agnieszka Więdłoch, Mateusz Janicki i Antoni Pawlicki.

„Uwierz w Mikołaja” to ciepła, wielowątkowa opowieść o tym, że w magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia każdemu, niezależnie od tego ile ma lat, może przytrafić się coś najpiękniejszego w życiu. W filmie zobaczymy wielu znanych i cenionych aktorów m.in. Teresę Lipowską, Dorotę Stalińską, Dorotę Kolak, Martę Lipińską, Elżbietę Starostecką, Ewę Szykulską, Krystynę Tkacz, Macieja Damięckiego, Bohdana Łazukę, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Mateusza Janickiego, Aleksandrę Grabowską, Grzegorza Daukszewicza, Patryka Pniewskiego oraz Cezarego Żaka.

W scenach na starówce wystąpili Agnieszka Więdłocha i Mateusz Janicki. Na jutro i pojutrze zaplanowano zdjęcia przed dworcem kolejowym Bielsko-Biała Główna. Będą czasowe utrudnienia, wstrzymywanie ruchu na czas ujęcia, zajęty parking pod dworcem, o czym piszemy szczegółowo w artykule „Uwierz w Mikołaja”. W Bielsku-Białej ruszają zdjęcia do ekranizacji bestselleru - foto.

Foto: Piotr Bieniecki