Jutro na ulicach Bielska-Białej rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu fabularnego pt. „Uwierz w Mikołaja”, do którego scenariusz na podstawie bestsellerowej książki Magdaleny Witkiewicz pod tym samym tytułem napisała Ilona Łepkowska. W filmie zobaczymy wielopokoleniową plejadę polskich aktorów. Zdjęcia do produkcji realizowane będą także w Goczałkowicach-Zdroju, w okolicach Milówki oraz w Warszawie.

- Jestem niezmiernie podekscytowana tym, że bohaterowie, których stworzyłam pojawią się na ekranie. „Uwierz w Mikołaja” jest pierwszą moją książką, która będzie sfilmowana, więc wszystko jest dla mnie zupełnie nowe! Bardzo się cieszę, że mogę podglądać cały ten proces od początku, że pani Ilona Łepkowska, gdy zauważyła, że nie wtrącam się zanadto dopuściła mnie do oglądania tego fascynującego widowiska, jakim jest praca nad filmem. Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle z tym roboty. Oglądałam castingi i naprawdę niesamowitym było patrzeć na aktorów, którzy mówią słowami, które kiedyś napisałam i grają role, które im wymyśliłam. I to takich aktorów! Po prostu, marzenia się spełniają, a ja cieszę się jak mała dziewczynka, która czeka na pierwszą gwiazdkę! - mówi Magdalena Witkiewicz, autorka książki.

Komedia romantyczna z gwiazdami. Kolejny hit z Bielska-Białej po „Wojennych dziewczynach”?

„Uwierz w Mikołaja” to ciepła, wielowątkowa opowieść o tym, że w magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia każdemu, niezależnie od tego ile ma lat, może przytrafić się coś najpiękniejszego w życiu. W filmie zobaczymy wielu znanych i cenionych aktorów m.in. Teresę Lipowską, Dorotę Stalińską, Dorotę Kolak, Martę Lipińską, Elżbietę Starostecką, Ewę Szykulską, Krystynę Tkacz, Macieja Damięckiego, Bohdana Łazukę, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Mateusza Janickiego, Aleksandrę Grabowską, Grzegorza Daukszewicza, Patryka Pniewskiego oraz Cezarego Żaka.

Filmowcy wracają do Bielska-Białej. Harmonogram zdjęć na planie filmowym na bielskiej starówce

- Akcję filmu, w odróżnieniu od książki, postanowiłam umiejscowić w górach, gdyż wydały mi się one najlepszym tłem świątecznej opowieści. A także z tak prozaicznego powodu, że łatwiej tam o śnieg. Szukając malowniczego górskiego miasteczka, trafiliśmy do Bielska-Białej. Rynek, klimat miasta i krajobraz okolic od razu nas zachwycił - wyjaśnia Ilona Łepkowska, scenarzystka i producentka filmu.

Premiera kinowa „Uwierz w Mikołaja” planowana jest na 21 października 2022 roku.

bb

Foto: Marta Gostkiewicz/MTL Maxfilm