Na początku wakacji w Bielsku-Białej odbędzie się piknik, który od lat przyciąga setki gitarzystów i miłośników muzyki rockowej. Specjalnie na tę okazję powstał zespół, który wydał już swój pierwszy cover. W teledysku wystąpili miejscy urzędnicy.

W Domu Kultury w Kamienicy od wielu lat odbywa się piknik gitarowy. Od 2021 roku wydarzenie oficjalnie brało udział w biciu gitarowego rekordu Guinnessa i co roku przyciąga wielu fanów gitarowych brzmień (TUTAJ). W tym roku impreza odbędzie się 22 czerwca. Piosenką przewodnią są „Nawine pytania” Dżemu.

Na platformie YouTube pojawił się teledysk promujący wydarzenie. Występują w nim profesjonalni muzycy, instruktorzy w placówkach Miejskiego Domu Kultury - Piotr Wolny, Leszek Szewczuga, Małgorzata Stachura, Dariusz Dzida oraz Aleksander Kopański. Jest także Przemysław Smyczek, naczelnik wydziału kultury i promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, który zagrał świetne solo na schodach Ratusza. Teledysk kręcony był m.in. na Rynku, placu Chrobrego, kładce między dworcami, czy przy pomniku Pampaliniego.

Piknik to wspólna inicjatywa MDK i Wydziału Kultury i Promocji, dlatego zespół będzie występował dla publiczności w trakcie wydarzenia. Nazywa się KamtoDK, co można uznać za spolszczoną parafrazę wyrażenia „come to DK”, z akcentem Kamienicy. DK, to jak wiadomo, skrót od Dom Kultury.

Muzycy zagrają takie rockowe hity jak „Naiwne pytania”, „Hey Joe”, „Sweet Child O’Mine”, „Krakowski spleen”, „Kiedy byłem małym chłopcem” czy „Zegarmistrz światła purpurowy”. Nietypowo jak na zespół przed koncertem podają publicznie listę, żeby każdy mógł się nauczyć, przypomnieć sobie i zagrać razem z nimi. Zapraszają gitarzystów, fanów gitary i dobrej zabawy. Bo o to właśnie chodzi. Każdy, bez względu na posiadane umiejętności mile widziany. W programie wspólne granie, warsztaty gitarowe i występy.

ak