Poniedziałkowa wichura dała się we znaki mieszkańcom region. W powiecie bielskim i Bielsku-Białej zanotowano ponad 100 interwencji w związku ze zniszczeniami, jakie wyrządzał wiatr. To połowa zdarzeń z całego województwa śląskiego. 

Do najgroźniejszej sytuacji doszło wczoraj po południu przy ul. Bardowskiego w Bielsku-Białej, gdzie drzewo spadło na samochód. Na szczęście w pojeździe nie było żadnych osób. OSP Kamienica interweniowała także w centrum miasta, gdzie wiatrołomy zatarasowały osiedlową drogę. Silny wiatr uszkodził także kilka poszyć dachowych, zastępy straży pożarnej interweniowały m.in. na osiedlu Sarni Stok.

OSP Lipnik interweniował m.in. w Olszówce, gdzie silny wiatr przewrócił drzewo, które uszkodziło płot posesji. OSP Komorowice Krakowskie interweniował w centrum miasta, gdzie wiatr uszkodził dach.

Czytaj: Silny wiatr zrywa dachy i łamie drzewa. Akcja służb w centrum Bielska-Białej - foto

W sumie w całym województwie śląskim strażacy odnotowali ponad 200 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w Bielsku-Białej i powiecie bielskim - 106 interwencji. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

ak

Zdjęcie: OSP Kamienica