Za niespełna dwa tygodnie na wyremontowanym placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbędzie się targ staroci. Termin wydarzenia wybrany został niezbyt szczęśliwie - w ostatnie soboty miesiąca podobne wydarzenie odbywa się w Kozach.

Po kilku latach oczekiwań w mieście cyklicznie organizowane będą giełdy staroci. Władze miasta pozytywnie odpowiedziały na apel radnych i mieszkańców. Impreza odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca - 30 września. Mieszkańcy zauważyli, że data pokrywa się z targiem od lat organizowanym w Kozach.

- Szkoda, żeby obie giełdy staroci ze sobą rywalizowały o wystawców i kupujących - napisał do redakcji mieszkaniec miasta. Jak ustalił portal, docelowo targ staroci w Bielsku-Białej będzie miał swój konkretny termin, którym na stałe prawdopodobnie stanie się trzecia sobota każdego miesiąca.

Fotoreportaż: Szwarc, mydło i powidło. Tutaj polowanie na unikaty co miesiąc przyciąga tłumy

Pierwsze wydarzenie wyjątkowo zaplanowano w sobotę, 30 września. Targ odbędzie się w godz. 8.00-14.00, wstęp jest wolny. Wystawcy będą mieli prawo zająć wyznaczone przez organizatora miejsca nie wcześniej niż dwie godziny przed rozpoczęciem giełdy. Po ustawieniu stoiska samochody wystawców będą musiały opuścić płytę placu i zostać odstawione na parking. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych.

Sprzedawcy muszą wcześniej zgłosić swój udział w wydarzeniu w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej, jest to warunek konieczny, by mogli wystawić swoje towary. Można to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej - [email protected] lub telefonicznie - 33 4971 478 lub kom. 600 004 256. 

bb