Po wielu miesiącach przeciągających się rozmów udało się sfinalizować zakup pakietu akcji spółki BKS. Nowym właścicielem drużyny siatkarek został Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej, którego właścicielem jest bielska gmina.

Plany zakupu pakietu kontrolnego akcji spółki BKS od Stowarzyszenia BKS Stal pojawił się jesienią (pisaliśmy o tym w artykule TUTAJ). Początkowo planowano, że umowę uda się podpisać do końca ub. roku. Ze względu na przeciągające się rozmowy, akt notarialny został podpisany wczoraj w bielskim Ratuszu. Nowym właścicielem klubu siatkarskiego został Zakład Gospodarki Odpadami.

Stowarzyszenie swoją decyzję uzasadnia troską o dalszy rozwój spółki. - Zgodnie z umową dotychczasowa nazwa spółki, jak i jej siedziba pozostają niezmienne - zapewnia zarząd BKS Stal.

- Bardzo się cieszymy, że Zakład Gospodarki Odpadami stał się naszym nowym właścicielem. Jest to kolejny krok w rozwoju naszej Spółki, dający bezpieczeństwo i możliwość powrotu do walki o najwyższe cele oraz promocję poza granicami kraju. Stowarzyszeniu dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach - mówi Aleksandra Jagieło, prezes spółki BKS.

bb