Co miesiąc na kartach wirtualnego kalendarza przedstawiamy modelki, które mając już swoich domowych pupili, zachęcają do adopcji bezpańskich zwierząt. W toku codziennej gonitwy warto zwolnić, pójść do schroniska czy odwiedzić bezpańskie koty na działkach. Mamy nadzieję, że każda karta kalendarza zaskoczy miłośników zwierząt, których nie brakuje wśród naszych Czytelników. Dziś przedstawiamy bielską nastolatkę Lenę, właścicielkę sznaucera.

Podobnie jak w ub. roku, ze względu na sytuację pandemiczną portal bielsko.biala.pl wraz z agencją modelek Grabowska Models przygotowują kalendarz wirtualny 2022, na który złożą się fotografie piękności z Bielska-Białej i okolic, które opiekują się swoimi domowymi zwierzętami. Co miesiąc zamieszczamy zdjęcia modelek z pupilami. Wskazujemy też konkretne cele charytatywnej pomocy. Wszystkie nasze bohaterki kochają zwierzęta i każda na swój sposób im pomaga. Mamy nadzieję, że kalendarz z sercem zachęci innych bielszczan do wsparcia zwierząt w potrzebie. Przyda się każda pomoc!

Październikową kartkę z kalendarza zdobi wizerunek bielskiej nastolatki Leny Olearczyk, aktualnej III wicemiss Beskidów Nastolatek 2022. Jest uczennicą drugiej klasy Technikum Ekonomicznego nr 4 w Bielsku-Białej na profilu technik ekonomista. Jej pasją od szóstego roku życia jest taniec, obecnie specjalizuje się w tańcu współczesnym/modern jazz. Treningi, turnieje i pokazy sprawiają, że jest szczęśliwa.

Ale nie tylko taniec jest bardzo ważną częścią jej życia. Pozostały wolny czas poza nauką Lena poświęca dwuletniemu sznaucerowi miniaturowemu. Nala ma dwa lata, a ze swoją właścicielką jest od 1,5 roku. Jest to bardzo energiczny piesek, lubi spacery i chętnie uczy się nowych sztuczek.

Lena prosi, by nie kupować zwierząt. - Najlepszym wyborem jest zaadoptowanie pupila ze schroniska - mówi 16-latka. - Zbliża się zima, która jest ciężkim czasem dla zwierząt w schroniskach. Zachęcam do adoptowania naszych domowych przyjaciół, a na pewno będą wam wdzięczni - dodaje.

Pod koniec roku na zakończeniu cyklu odbędzie się wyjątkowy pokaz wszystkich 12 kartek z udziałem bohaterów kalendarza 2022. Podczas tego wydarzenia modelki wraz ze swymi czworonożnymi przyjaciółmi zaprezentują się na żywo, a profesjonalne jury wybierze najsympatyczniejszą dziewczynę z pupilem. Dla wszystkich 12 par przewidzieliśmy nagrody, a najsympatyczniesza para otrzyma okazały puchar. Patronem medialnym kalendarza jest portal bielsko.biala.pl.

bb