Co miesiąc na kartach wirtualnego kalendarza przedstawiamy modelki, które mając już swoich domowych pupili, zachęcają do adopcji bezpańskich zwierząt. W toku codziennej gonitwy warto zwolnić, pójść do schroniska czy odwiedzić bezpańskie koty na działkach. Mamy nadzieję, że każda karta kalendarza zaskoczy miłośników zwierząt, których nie brakuje wśród naszych Czytelników. Czym zaskoczy nas Maja Kowal, licealistka z Bielska-Białej ze swoim kotem Rufusem?

Podobnie jak w ub. roku, ze względu na sytuację pandemiczną portal bielsko.biala.pl wraz z agencją modelek Grabowska Models przygotowują kalendarz wirtualny 2022, na który złożą się fotografie piękności z Bielska-Białej i okolic, które opiekują się swoimi domowymi zwierzętami. Co miesiąc zamieszczamy zdjęcia modelek z pupilami. Wskazujemy też konkretne cele charytatywnej pomocy. Wszystkie nasze bohaterki kochają zwierzęta i każda na swój sposób im pomaga. Mamy nadzieję, że kalendarz z sercem zachęci innych bielszczan do wsparcia zwierząt w potrzebie. Przyda się każda pomoc!

Sierpniową kartkę naszego kalendarza zdobi wizerunek 16-letniej Mai Kowal, uczennicy trzeciej klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej o profilu humanistycznym, dwujęzycznym. W wolnym czasie, a tego podczas wakacji nie brakuje, nasza rozmówczyni lubi czytać. - Ostatnio największą przyjemność znajduję w czytaniu książek Olgi Tokarczuk - mówi.

Na naszych zdjęciach Mai towarzyszy 3-letni kot Rufus, który został adoptowany pół roku temu z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. - Mój tata długo nie zgadzał się, abym miała swojego kotka w domu. Uważał, że nie jestem przygotowana do systematycznej opieki nad zwierzęciem. W końcu uległ i chyba nie żałuje. Codziennie o tej samej porze karmię mojego kota, a także dbam o jego higienę - dodaje licealistka.

Rufus waży ok. 4 kg i rodzina Mai nazywa go słodziakiem. Domownicy żartują, że jest wart dużo więcej niż cały cukier świata. To domator, nie przepada za spacerami. Uwielbia zabawę ze światłem i cieniami. Jest bardzo przyjaznym i potulnym kotem. Kocią miłością odwdzięcza się ludziom za to, że przygarnęli go w trudnym dla niego czasie. Zdjęcia wykonaliśmy na terenie zaprzyjaźnionego z Rufusem hotelu dla kotów w bielskiej Wapienicy.

Pod koniec roku na zakończeniu cyklu odbędzie się wyjątkowy pokaz wszystkich 12 kartek z udziałem bohaterów kalendarza 2022. Podczas tego wydarzenia modelki wraz ze swymi czworonożnymi przyjaciółmi zaprezentują się na żywo, a profesjonalne jury wybierze najsympatyczniejszą dziewczynę z pupilem. Dla wszystkich 12 par przewidzieliśmy nagrody, a najsympatyczniesza para otrzyma okazały puchar. Patronem medialnym kalendarza jest portal bielsko.biala.pl.

bb

Foto: Grzegorz Drużbański i archiwum Mai