Zieleń została wycięta, a w miejscu roślin pojawił się beton i kamienie. Mowa o terenie w sąsiedztwie Krzywej Chaty w Wapienicy, gdzie podobno stanąć ma popiersie prezydenta Ignacego Mościckiego, którego imię nosi zapora. Aqua zapewnia, że wspomniany teren jest placem manewrowym i zapleczem technicznym, dlatego został utwardzony.

Był zielony teren porośnięty roślinnością, a są kamienie i beton. Taka metamorfoza nie podoba się Czytelnikom, którzy wypoczywają w Dolinie Luizy. - Co wyprawia Aqua w pobliżu Krzywej Chaty nad zaporą w Wapienicy? Zryli teren, wycieli drzewa, kładą kamienie i beton? A była tam trawa i stoliki stały. Czy naprawdę trzeba wszystko niszczyć? - pyta bielszczanka. Wpis pojawił się przy okazji naszego artykułu dotyczącego kolejnej inwestycji deweloperskiej na Sarnim Stoku - TUTAJ.

Utwardzenie terenu

Krytycznych głosów jest więcej. - To co oni tam zrobili woła o pomstę do nieba. Podobno ma tam powstać pomnik Mościckiego, którego to nazwę nosi zapora, ale z tego co słyszałam ten "projekt" z jakiegoś powodu stanął w miejscu. Może ktoś wie coś więcej? Ostatnio jak tam byłam, to wyglądało to jak na zdjęciu. Nie wiem jak można było wpaść na tak poroniony pomysł (...), żeby zrównać z ziemią zielony ogródek (dzierżawiony wcześniej przez właścicieli Krzywej Chaty), żeby postawić tam - w lesie, w górach (!) martwego prezydenta z betonu... Dramat! - pisze kolejna osoba.

O działania inwestycyjne realizowane na kilkuarowej działce w pobliżu zapory w Wapienicy zapytaliśmy w spółce Aqua. W odpowiedzi czytamy, że „obecnie na placu będącym własnością spółki w sąsiedztwie zapory wodnej oraz Krzywej Chaty prowadzone są prace mające na celu utwardzenie terenu oraz wzmocnienie skarp gabionami siatkowo-kamiennymi”.

Plac manewrowy

- Remontowany obszar jest placem manewrowym i zapleczem technicznym dla urządzeń i sprzętu używanych przy remontach zapory, stąd wynika potrzeba jego utwardzenia i wyrównania. Teren ten stanowi integralną część stacji uzdatniania Wapienicy i zazwyczaj nie jest udostępniany osobom nie związanym z podstawową działalnością spółki Aqua - informuje inwestor.

Co z planem postawienia popiersia prezydenta Mościckiego w pobliżu zapory w Wapienicy? Taki pomysł rzeczywiście pojawił się w zeszłym roku. Projekt miał zostać zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego i w tej sprawie ze spółką kontaktowała się osoba prywatna reprezentującą miejscową organizację. Spółka wyraziła wstępną zgodę na realizację projektu, ale żaden oficjalny dokument w tej sprawie do niej nie trafił. Nie wiadomo czy pomysł doczeka się realizacji.

bak