PGW „Wody Polskie” odrzuciło trzyletni wniosek taryfowy spółki Aqua - dowiedział się portal. Obecna taryfa powinna wygasnąć 15 czerwca, ale tak się nie stanie. W tej sytuacji bielszczanie za wodę i ścieki na razie płacić będą według dotychczasowych stawek, które obowiązują od połowy 2020.

Trzyletni plan taryfowy dla mieszkańców Bielska-Białej, Buczkowic, Jaworza i Wilkowic został zatwierdzony w czerwcu 2018. Zgodnie z dokumentem, co roku opłata za wodę i ścieki wzrastała o ok. 20 gr. Od 16 czerwca 2020 stawki za dostarczanie wody i od odprowadzenia ścieków wynoszą odpowiednio 5,11 i 4,91 za m3 (stawki netto bez VAT). W teorii taryfa ma obowiązywać do 15 czerwca br.

W połowie lutego spółka Aqua złożyła nowy, trzyletni plan taryfowy (patrz TUTAJ). Zgodnie z ustawą, regulator ma 45 dni na weryfikację wniosku i zatwierdzenie taryfy. Dziś spółka otrzymała decyzję wydaną przez PGW „Wody Polskie” o odmowie zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków dla Bielska-Białej, Buczkowic, Jaworza i Wilkowice na okres trzech lat.

- Decyzja nie jest prawomocna. Zarząd spółki dokona szczegółowej analizy decyzji, w tym podstaw prawnych odmowy zatwierdzenia wnioskowanej taryfy, a następnie podejmie odpowiednie działania zmierzające do zatwierdzenia taryfy na okres kolejnych trzech lat - informuje spółka. W tej sytuacji bielszczanie za wodę i ścieki płacić będą nadal według stawek obowiązujących od połowy 2020.

bak