Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wymierzył karę w wysokości 30 tys. zł właścicielowi jednego z parku trampolin działających w Bielsku-Białej. Obiekt otwarty pomimo rządowych obostrzeń był kontrolowany przez funkcjonariuszy policji i służb sanitarnych.

 - Dwa parki trampolin czynne są w Bielsku-Białej - napisał do redakcji Czytelnik, który w trakcie ferii chciałby zabrać do nich dziecko. Ma jednak obawy czy w okresie reżimu sanitarnego i kwarantanny narodowej może udać się tam bez narażania się na konsekwencje - pisaliśmy w styczniu TUTAJ. Z naszego artykułu wynikało, że pod koniec grudnia kontrolę obiektów przeprowadzili funkcjonariusze policji oraz sanepidu.

Po zakończeniu czynności przez policję sporządzony został wniosek do sądu o wymierzenie kary grzywny, a postępowanie administracyjne prowadził sanepid. Jak dowiedział się portal, w jednym przypadku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej postanowił wymierzyć maksymalną przewidzianą przez prawo karę w kwocie 30 tys. zł. Drugie postępowanie nadal jest w toku.

bak

Na zdjęciu: bielski sanepid