Pogrzeb Marii Koterbskiej odbędzie się w piątek, 22 stycznia. Jak informuje Roman Frankl, syn artystki, uroczystości pożegnalne rozpoczną się o godz. 13.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Białej. Legendarna gwiazda zostanie pochowana na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej.

Jak poinformował portal Roman Frankl, syn artystki, pogrzeb będzie państwowy, z honorami. Pani Maria spocznie u boku męża Jana Frankla, który zmarł w 2020 roku. Byli małżeństwem przez 70 lat.

Szczegóły uroczystości, w tym kto będzie mógł w nim uczestniczyć ze względu na ograniczenia sanitarne nie są jeszcze znane (o śmierci Artystki informowaliśmy w artykule Zmarła Maria Koterbska. Była wizytówką i dumą Bielska-Białej).

KGO

W związku ze śmiercią Marii Koterbskiej w bielskim ratuszu została wyłożona księga kondolencyjna. Każdy kto będzie chciał uczcić pamięć słynnej bielszczanki i oddać jej hołd będzie mógł dokonać w księdze stosownego wpisu. Jest na to czas do czwartku, 28 stycznia. Wpisów można dokonywać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

Ze względów sanitarnych urzędnicy proszą o zabranie ze sobą swojego długopisu oraz o dezynfekcję rąk przed i po wpisaniu kondolencji, a także o dostosowanie się do poleceń strażników miejskich, którzy będą pilnować, by podczas składania wpisów zachowane były zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pandemii.