W piątek, 7 czerwca o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca "Beskid", który obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia.

Członkowie zespołu zaprezentują w ten wyjątkowy dla nich wieczór specjalnie przygotowany na tę okazję spektakl taneczny "Piękna nasza Polska cała... oczami Oskara Kolberga". - Na scenie będzie można zobaczyć około 120 artystów w pokoleniowym zestawieniu - w wieku od lat 4 do lat 70 - w programie artystycznie opracowanym, opartym na regionach: Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Sądeckiego i Spisza, tańcach narodowych oraz ludowych z okolic Łowicza, Śląska, Lublina, Biłgoraja i Kaszub - zachęca kierownictwo zespołu.

Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” został założony w 1954 roku przy Zakładach Przemysłu Lniarskiego "Lenko" w Bielsku-Białej. Od 1957 roku siedzibą zespołu jest Dom Kultury Włókniarzy, działający w strukturach Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej. Grupa liczy aktualnie ponad 120 osób i działa w pięciu grupach wiekowych. Zespół koncertuje z dwiema kapelami – Kapelą Góralską „Beskid” oraz dziecięcą i młodzieżową Kapelą „Beskidek”. Zespół ma na koncie setki koncertów w Polsce i za granicą. Na przestrzeni lat zdobył wiele nagród festiwalowych, a także innych odznaczeń i wyróżnień.

Kierownikiem artystycznym, choreografką i instruktorką jest Barbara Rybczyk, a kierownikiem zespołu, a także choreografką i instruktorką – Agata Polok.

Z okazji 70. urodzin początkiem roku odbyły się już koncerty kolęd, 11 maja ulicami miasta przeszedł charytatywny Korowód Beskidzki "ZPiT Beskid wraz z przyjaciółmi", a teraz przyszła kolej na koncert jubileuszowy.

"Piękna nasza Polska cała..." - koncert jubileuszowy ZPiT "Beskid", 7 czerwca godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 35 zł (do nabycia w Domu Kultury Włókniarzy - pok. nr 16, tel. 33 829-76-56).