We wtorek, 26 marca o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Zagramy dla Sebastiana". Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów terapii Sebastiana Adamczewskiego.

Sebastian, dla bliskich Seba, to człowiek wielu talentów. Instrumentalista, kompozytor, aranżer, wokalistka, terapeuta zajęciowy, nauczyciel, realizator dźwięku. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Pedagogicznym w specjalizacji animacja społeczno-kulturalna. Od 2004 roku pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy „Centrum" w Bielsku-Białej, jako terapeuta zajęciowy i ulubiony instruktor zajęć muzycznych, na którego podopieczni zawsze czekają i mówią o nim: „Pan od gitary". Jest wspaniałym ojcem 14-letniego Igora. Cudownym przyjacielem. Ten, kto choć raz miał możliwość z nim choć chwilę porozmawiać wie, że to wspaniały człowiek. Zawsze uśmiechnięty i pełen zapału.

Sebastian doświadczył niedawno ciężkiego udaru mózgu, który doprowadził do całkowitego paraliżu i śpiączki. Na dzień dzisiejszy jest już w pełni świadomy, ale całkowicie uwięziony we własnym ciele, a jego jedyną możliwością komunikacji są ruchy powiekami. Sebastian musi być poddany ciągłej i kosztownej rehabilitacji w ośrodku z pełną opieką lekarską. Dodatkowe koszty stanowią prywatne konsultacje, zabiegi, zakup niezbędnych sprzętów medycznych. - Sebastian zawsze udowadniał, że nie ma rzeczy niemożliwych, a teraz my mu to udowodnimy - podkreślają organizatorzy koncertuy.

Wystąpią:
Seweryn Piętka - instrumenty perkusyjne
Tomasz Kinecki - perkusjonalia
Jakub Bejda- gitara basowa
Piotr Hetnał - gitara elektryczna
Adrian Staszuk - gitara elektryczna
Dominika Wrzeszcz - instrumenty smyczkowe
Agnieszka Pietraszko - instrumenty smyczkowe
Kateryna Chernyshenko - instrumenty smyczkowe
Patryk Gibas - kontrabas
Bartłomiej Szyma - saksofon
Damian Szlosarczyk - trąbka
Darek Stanko - puzon
Łukasz Nowok - piano
Mateusz Skrzyp - instrumenty klawiszowe

Zaśpiewają:
Karolina Kidoń
Angelika Ewald
Karolina Piątek
Monika Fengler
Anna Mysłajek
Karolina Lapczyk-Perła
Wojciech Gruszczyński
Tomasz Tom Filipczak
Marcin Pufa Piątek
Michał Czulak

oraz zespoły:
Pomimo Band
Małe Kino - akustycznie
FORTECA - Walka Trwa
Mały Ondraszek

"Zagramy dla Sebastiana",  26 marca godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 50 zł.