Dom Kultury im. Jacka Lecha serdecznie zaprasza do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Jacka Lecha "Moje serce należy do gór". Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca.

W konkursie mogą wziąć udział wokaliści z całej Polski: soliści, duety, zespoły (zespoły maksymalnie czteroosobowe) od 16. roku życia.  Każdy uczestnik, duet lub zespół może zaprezentować jeden utwór z repertuaru Jacka Lecha. Uczestnik/uczestnicy mogą śpiewać z akompaniamentem „żywym”: własnym, osobą akompaniującą, zespołem lub podkładem muzycznym/półplaybackiem lub a’capella. W przypadku podkładu muzycznego/półplaybacku nie dopuszcza się nagranych partii wokalnych, chórków itp.

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do Domu Kultury im. Jacka Lecha osobiście, wysłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną ([email protected]) do 4 marca włącznie. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, o zakwalifikowaniu się do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 16 marca o 11.00, a ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 19 kwietnia w godzinach popołudniowych (ok. 17.00-18.00) podczas wydarzenia "Biesiada z Jackiem Lechem". Oba wydarzenia odbędą się w Domu Kultury im. Jacka Lecha w Bielsku-Białej (ul. Żywiecka 302).  Przewidywana jest główna nagroda finansowa oraz nagrody rzeczowe. Laureaci zobowiązani są do występu i zaprezentowania publiczności nagrodzonego wykonania podczas „Biesiady z Jackiem Lechem” 19 kwietnia.

Tegoroczna edycja konkursu wokalnego zwolniona jest z opłaty akredytacyjnej ze względu na finansowanie ze środków budżetu obywatelskiego.

Karta zgłoszenia dostępna jest TUTAJ.