W czwartek, 22 lutego, w bielskiej Cavatina Hall odbędzie się kolejna odsłona projektu „Bielska Orkiestra Cavatina”. Koncert rozpocznie się o 19.00.

Projekt Bielska Orkiestra Cavatina powstał we wrześniu 2023 r. W skład tego zespołu wchodzą najwybitniejsi muzycy związani z Bielskiem-Białą. To w największej części wychowankowie bielskiej szkoły muzycznej oraz najlepszych uczelni muzycznych w kraju i za granicą. Ich koncerty w Cavatina Hall cieszą się niesłabnącą popularnością. Perfekcja wykonawcza, entuzjazm, jaki towarzyszy ich grze w wykonaniu każdego wymagającego niezwykłego skupienia utworu, świadczą, iż w krótkim czasie może to być jedna z czołowych orkiestr w Polsce.

Lutowy koncert to wydarzenie roku. Dwaj soliści i dyrygent to bielszczanie. Obaj soliści naukę gry na fortepianie rozpoczynali w bielskiej szkole muzycznej i obaj, po zwycięstwie w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim, są już zakwalifikowani (bez eliminacji) do udziału w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, który odbędzie się w Warszawie we wrześniu w 2025 roku. Również dyrygent, Jacek Obstarczyk, to bielszczanin.

Po raz pierwszy zdarzy się, że dwaj kandydaci do laurów w międzynarodowym konkursie Chopinowskim, pochodzący z Bielska-Białej, na wspólnym koncercie swą grą udowodnią, że już w krótkim czasie mogą stać się spadkobiercami sławy Jana Smeterlina - bielszczanina, jednego z najwybitniejszych pianistów świata.

Wykonawcy:
Mateusz Dubiel - fortepian
Eryk Parchański - fortepian
Bielska Orkiestra Cavatina

Dyrygent:
Jacek Obstarczyk

Bielska Orkiestra Cavatina, 22 lutego godz. 19.00, Cavatina Hall. Bilety – 80 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+, Zasłużony dla Zdrowia Narodu).

Na zdjęciu: Mateusz Dubiel