W ramach cyklu „Koncert dla wszystkich”, Bielskie Centrum Kultury zaprasza 21 lutego na „Legendy polskiej piosenki”. Koncert rozpocznie się o 18.00.

To wyjątkowe wydarzenie przypomni publiczności ukochane polskie melodie najlepszych polskich artystów i zachęci zarówno do wspólnej zabawy, jak i refleksji. Na scenie wystąpią doskonale znani bielskiej widowni soliści: Wiola Malchar-Orynicz oraz Daniel Cebula-Orynicz wraz ze znakomitym zespołem instrumentalnym pod dyrekcją Dawida Makosza.

Zabrzmią utwory z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Krzysztof Krawczyk, Anna Jantar czy zespołu Maanam.

Artyści wspólnie przeniosą publiczność w świat wzruszeń i niezapomnianych polskich melodii. Autorskie aranżacje doskonale oddadzą oryginalne brzmienie utworów, a opowieści solistów wprowadzą w odpowiedni nastrój.

W trakcie koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory takie jak "Zacznij od Bacha", "Cykady na Cykladach", ,,Bądź moim natchnieniem", „Za Tobą pójdę jak na bal", „Jeszcze w zielone gramy", ,,Tyle słońca w całym mieście", ,,Odkryjemy miłość nieznaną", ,,Nic nie może wiecznie trwać" i wiele innych. Będzie to niezapomniana podróż przez różne style muzyczne, od popu, jazzu, rocka po ballady, które wyróżniały się nie tylko pięknem kompozycji, ale także wspaniałymi tekstami wybitnych pisarzy, takich jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta czy Jacek Cygan.

Zespół w składzie:
Dawid Makosz - fortepian, instrumenty klawiszowe
Łukasz Dudek - gitara elektryczna/akustyczna
Kosma Kalamarz - gitara basowa
Przemysław Smaczny - perkusja

Koncert dla wszystkich - Legendy polskiej piosenki, 21 lutego godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety – 40 zł normalny, 20 zł ulgowy (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, dzieci, Weteran+, Zasłużony dla Zdrowia Narodu).