W sobotę, 18 listopada o 19.00, w bielskiej Cavatina Hall odbędzie się koncert Smolik // Kev Fox – The Belly of the Whale Tour 2023.

Smolik // Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego songwritera.

Debiutancki album Smolik // Kev Fox był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali Fryderyka w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty.
W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie Smolika i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva nabierają kompletnie nowej energii.

W 2018 ukazała się "Queen of Hearts", czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa EP miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie.

Duet wciąż koncertuje, pojawił się na większości liczących się festiwali (m.in. Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal itp).

Smolik // Kev Fox obecnie zamykają prace nad nową płytą.

Smolik // Kev Fox: The Belly of the Whale Tour 2023,  18 listopada godz. 19.00, Cavatina Hall. Bilety - 119-179 zł.