Gwiazdorska obsada solistów, pełny III-aktowy spektakl operetkowy, znakomita orkiestra Arte Creatura Teatru Muzycznego, gustowne kostiumy, cudowne głosy i najpiękniejsze wiedeńskie walce. Wszystko to czeka na publiczność podczas operetki "Wiedeńska krew" Johanna Straussa.

Spektakl odbędzie się we wtorek, 28 listopada o 19.00, w Bielskim Centrum Kultury.

Na scenie wystąpią soliści międzynarodowych scen muzycznych, którzy zachwycą widzów znakomitymi głosami, rozbawią do łez perypetiami głównych bohaterów i porwą do roztańczonego Wiednia. Towarzyszyć im będzie im Orkiestra Teatru Arte Creatura złożona z wybitnych muzyków, wirtuozów swych instrumentów, pod dyrekcją uznanych dyrygentów.

"Wiedeńska krew" Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok "Zemsty nietoperza", "Barona cygańskiego" i "Nocy w Wenecji") najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru.

Fabuła "Wiedeńskiej krwi" jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, rozstają się i na powrót do siebie wracają. Całość opowiedziana jest niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię słomianego wdowca – hrabiego Zedlau, który zyskał sławę pierwszorzędnego uwodziciela i casanovy, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i żona, która wraca do domu. Tymczasem hrabia stara się o wdzięki innej damy. Jak to bywa w operetkach, wszystko kończy się szczęśliwie, a każdy znajduje upragnioną miłość.

"Wiedeńska krew", 28 listopada godz. 19.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 90 zł.