To fotograficzna opowieść o zwyczajnym dniu ulicznego artysty. Autor zapisuje wybrane chwile z codzienności Rafała Śpiewaka – aktora i performera, lubującego się w tworzeniu demonicznych wcieleń.

W sobotę, 7 października o 17.00, rozpocznie się wernisaż w najbardziej niezwykłej galerii fotografii w regionie. W Galerii na Płocie, mieszczącej się w Grodźcu Zagórze, będzie można zobaczyć wystawę Jacka Boczara „Dzień z życia mima”.

- Fotograf zaczyna zdjęcia w prywatnym mieszkaniu bohatera w momencie, gdy mim maluje twarz i zakłada kostium. Towarzyszy mu w drodze do pracy, w codziennych spotkaniach, występach na Rynku Głównym w Krakowie, po czym odprowadza go do domu. Dokumentacja kończy się w chwili, gdy mim zmywa makijaż i wychodzi z wykreowanej roli. Zdjęcia powstają w ten sposób przez kilkanaście dni. Wybrane kadry z cyklu to subiektywny zapis pojedynczego dnia z życia mima. Cykl pozwala zajrzeć za kulisy jego pracy, przenosząc widza w świat tajemniczego, ulicznego artysty – opisują organizatorzy.

Jacek Boczar (ur. 1986) jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach i Akademii Fotografii w Krakowie, stypendystą prezydenta miasta Tychy, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Dolnośląskim oraz Tyskiego i Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Pasjonuje go tworzenie zdjęć kreacyjnych wraz z różnymi metodami ich przetwarzania. Realizuje autorskie projekty związane z fotografią portretową i inscenizowaną. Doskonali swój warsztat fotografii analogowej oraz obróbki odbitek, szczególnie w zakresie stosowania techniki gumy dwuchromianowej i kolażu.

Wystawa w Galerii na Płocie potrwa do 8 listopada.

Zdjęcia: Jacek Boczar