W najbliższą niedzielę, 24 września o 17.00, w Książnicy Beskidzkiej odbędzie się wernisaż wystawy rysunku satyrycznego Bartłomieja Belniaka "Wrzucił na luz". Wydarzenie - odbywające się w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Kabaretowego Fermenty - połączone zostanie z występem poznańskiego kabaretu Klub Szyderców Bis.

Na wystawie, którą już od 13 września można oglądać w Książnicy Beskidzkiej, prezentowanych jest trzydzieści autorskich prac artysty. Są ciekawe ze względu na wysoką jakość formalną i zróżnicowane tematycznie. Operując skrótem graficznym i humorem słownym, bawią i skłaniają do myślenia. Wystawa trwa do 5 października. Jej kuratorem jest Lech Kotwicz, pomysłodawca Bielskiego Konkursu Satyrycznego "Wrzuć na luz".

Urodzony w 1974 roku Bartłomiej Belniak jest mieszkańcem Gorlic w Beskidzie Niskim. To grafik, rysownik, ilustrator i karykaturzysta. Kształcony do poziomu wyższego na – jak sam to ze swadą określa – Pana Plastyka w Katowicach i Częstochowie. Pracuje również jako instruktor zajęć i projektant. Współtworzył od strony graficznej mniejsze i większe publikacje o charakterze lokalnym bądź globalnym. Uczestnik wielu konkursów, wystaw karykatury, rysunku satyrycznego, grafiki, ilustracji i plakatu w Polsce i poza granicami kraju. Ojciec znaczącego w środowisku karykaturzystów ogólnopolskiego konkursu na rysunek satyryczny „Roponioska”.
 
Wernisaż wystawy Bartłomieja Belniaka "Wrzucił na luz", 24 września godz. 17.00, Książnica Beskidzka. Wstęp wolny.

Bartłomiej Belniak. Rys. S. Kaszkowski