W sobotę, 23 września, Dom Kultury w Lipniku wraz z Radą Osiedla Lipnik oraz Stowarzyszeniem Lipnik zapraszają na uroczyste obchody 105-lecia powstania Domu Polskiego w Lipniku.

Na rozpoczęcie, o 16.00, w kościele parafialnym w Lipniku odprawiona zostanie msza święta. Następnie około 17.00 uroczystości przeniosą się na plac przed domem kultury, gdzie zostanie poświęcona i odsłonięta tablica pamiątkowa, po czym nastąpi odsłonięcie muralu „Las bukowy” autorstwa Artura Bosowskiego, który został zrealizowany pod przebiegającą przez centrum Lipnika drogą ekspresową i zostanie włączony do szlaku murali BB. Tablicę i mural odsłoni prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który objął imprezę honorowym patronatem.

Około 17.45 rozpocznie się część artystyczna. W sali widowiskowej domu kultury wystąpią Orkiestra Dęta oraz Zespół Wokalny Melodyjka. Po głównych uroczystościach organizatorzy zapraszają na spacer po „Lesie bukowym” przy dźwiękach muzyki i świetlnej iluminacji.

Uroczystościom towarzyszył będzie szereg wykładów i spotkań, m.in. 30 września o 17.00, w związku z obchodami 300-rocznicy nadania praw miejskich Białej, Dom Kultury w Lipniku wraz z Bielsko-Bialskim Towarzystwem Historycznym zapraszają na spotkanie poświęcone historii ratuszy w Białej, które poprowadzą dr Grzegorz Madej oraz dr Maciej Bujakowski.

105 lat Domu Polskiego w Lipniku, 23 września godz. 17.00, Dom Kultury w Lipniku. Wstęp wolny.

Na zdjęciu: Dom Kultury w Lipniku, dawny Dom Polski
Fot. MDK