- Nakręć film o jednej z ulic Bielska-Białej i wygraj nawet tysiąc złotych - tak zachęcają organizatorzy do udziału w ósmej edycji konkursu "Filmujemy Bielsko-Białą!".

Konkurs adresowany jest do amatorów i profesjonalistów zainspirowanych architekturą, historią, przyrodą lub mieszkańcami Bielska-Białej. Organizatorami są Galeria Bielska BWA i warszawska Fundacja Młodego Kina. Konkurs objął honorowym patronatem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Zgłaszane prace mogą być realizowane różnego rodzaju sprzętem umożliwiającym tworzenie wideo i mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment), ale muszą trwać dokładnie dwie minuty. Każda osoba chcąca wziąć udział w konkursie może wybrać dowolną ulicę w przestrzeni Bielska-Białej. Rezerwacji dokonuje się w formularzu zgłoszeniowym na stronie euroshorts.eu/miasta/bielsko-biala/. Wcześniej należy upewnić się, że dana ulica jest jeszcze dostępna. Po rezerwacji ulicy wystarczy przesłać link do gotowego filmu na adres mailowy: [email protected] do środy, 11 października do godziny 23.59.

Nadesłane filmy oceni jury złożone z teoretyków i praktyków zajmujących się filmem. Autor najlepszego filmu otrzyma 1000 złotych, za drugie miejsce przewidziano 800 złotych, a za trzecie 600 złotych. Dodatkowo trzy osoby dostaną wyróżnienia po 200 zł.

Ogłoszenie wyników planowane jest w piątek, 13 października, w Galerii Bielskiej BWA podczas bielsko-bialskiej repliki festiwalu Euroshorts.