W sobotę, 27 maja, w ramach odbywającego się na Podbeskidziu Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego "Dziewięćsił", w Bielsku-Białej odbędzie się uroczyste otwarcie pętli beskidzkiej The Loop.

Od 12.00 do 24.00 wokół oraz w środku zabytkowej górnej stacji kolei na Szyndzielnię odbędą się liczne prelekcje prowadzone przez znane gwiazdy środowiska górskiego i podróżniczego. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Klub Taternictwa Jaskiniowego Speleoklub w Bielsku-Białej oraz Grupa Beskidzka GOPR poprowadzą warsztaty oraz pokazy sprzętu i ratownictwa. O 21.00 koncert zagra Ghostman, a o 22.00 rozpocznie się górska impreza z DJ-em.

Natomiast od 16.00 do 20.00 na terenie przed Hotelem Szyndzielnia odbędą się liczne koncerty. Wystąpią Ciocia Tunia, CudaWianki, Koniec Świata i Psio Crew. Na najmłodszych czekają liczne warsztaty i animacje, a starszych organizatorzy zapraszają do strefy wystawienniczo-handlowej ze sprzętem górskim i sportowym oraz do strefy gastronomicznej.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Bielsku-Białej - Wydział Kultury i Promocji.

Uroczyste otwarcie pętli beskidzkiej The Loop, 27 maja godz. 12.00-24.00, zabytkowa górna stacja kolei na Szyndzielnię, teren przed Hotelem Szyndzielnia. Wstęp wolny.