W czwartek, 25 maja o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert „Folklor łączy pokolenia”. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Beskid”.

Koncert dedykowany jest pamięci Gertrudy Stasicy, wieloletniej garderobianej grup wchodzących w skład ZPiT „Beskid”.

Zespół Pieśni i Tańca "Beskid" powstał w 1954 roku przy Zakładach Przemysłu Lniarskiego "Lenko". W trzy lata później patronat nad nim przejął i do dziś sprawuje Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej.

ZPiT "Beskid" to grupa ponad 100 osób - trzy grupy dziecięce, grupa dorosła reprezentacyjna oraz grupa nestorów. Zespół prezentuje program oparty przede wszystkim na regionie beskidzkim, z uwzględnieniem Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Sądeckiego, a także tańce narodowe oraz ludowe z okolic Łowicza, Rzeszowa, Lublina i Spiszu. Na swoim koncie ma niezliczone ilości koncertów w Polsce i na świecie oraz wiele nagród i wyróżnień na krajowych i zagranicznych festiwalach folklorystycznych.

„Folklor łączy pokolenia”, 25 maja godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety – 30 zł (do nabycia w pok. nr 16 w Domu Kultury Włókniarzy i/lub telefonicznie pod nr tel.: 33 829 76 56).