W niedzielę, 28 maja o 11.00, w Bielskim Centrum Kultury w ramach cyklu „Poranek muzyczny dla dzieci”, wystąpi zespół Czereśnie.

Zespół powstał w 2017 r. w Krakowie. Śpiewa piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, poszanowaniu różnorodności - skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością.

Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba! stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.

Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po daleką Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieci wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.

Poranek muzyczny dla dzieci: zespół Czereśnie, 28 maja godz. 11.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety – 30 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, dzieci, Weteran+, Zasłużony dla Zdrowia Narodu).

Fot. Dariusz Bareya