Duża dawka śmiechu zapowiada się w sobotę, 21 stycznia, w Bielskim Centrum Kultury. Wszystko za sprawą spektaklu komediowego „Boeing, Boeing”. Zostanie on wystawiony o 16.00 i 19.30.

"Boeing, Boeing" to jedna z najczęściej wystawianych komedii na świecie. Sztuka autorstwa Marca Camolettiego zawiera wszystkie składniki dobrej farsy. Dodatkowo dobry humor gwarantuje wspaniały przekład tekstu, którego dokonał twórca dialogów w polskiej wersji filmu animowanego "Shrek" - Bartosz Wierzbięta.

Bohaterem sztuki jest Maks. Znalazł on rozwiązanie pozwalające korzystać z wszystkich zalet poligamii, unikając jednocześnie jej wad. Jego kochanki-narzeczone są stewardessami pochodzącymi z trzech różnych krajów i pracującymi w trzech różnych liniach lotniczych. Najważniejsze to opanowanie rozkładów lotów. Ustalony porządek burzy... postęp. Nowy Boeing jest większy, ma większą moc, jest szybszy. I wydarzy się nieuniknione - zmiana rozkładu lotów. Popsuje to cały harmonogram życia Maksa i doprowadzi go do białej gorączki. Świadkami karkołomnych wyczynów Maksa będą służąca Nadia i marzący o spokojnym małżeństwie przyjaciel z dzieciństwa, Paweł.

Przekład: Bartosz Wierzbięta, reżyseria: Marcel Wiercichowski 

Obsada: Maks - Mikołaj Roznerski, Janet - Karolina Chapko, Jola - Adrianna Kalska, Johanna - Anna Jarosik, Nadia - Elżbieta Jarosik, Paweł - Michał Meyer / Bogusław Kudłek 

„Boeing, Boeing”, 21 stycznia godz. 16.00 i 19.30, Bielskie Centrum Kultury. Bilety – 100, 110, 130, 140 zł.