Stanisława Celińska z zespołem wystąpi w piątek, 20 stycznia o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury.

Stanisława Celińska to znakomita i wszechstronna aktorka uwielbiana przez publiczność, która w ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka. Jej wyjątkowe emocjonalne interpretacje, jej empatia i charyzma powodują, że jej widownia składa się z osób w każdym wieku. I nie bez powodu - na jej płytach każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jej pierwszy występ jako piosenkarki podczas VII KFPP Opole 1969 przyniósł wyróżnienie za utwór „Ptakom podobni” oraz nagrodę za debiut. Stanisława Celińska była wielokrotnie uczestniczką Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zawsze wzbudzała zachwyt, dzięki mocnemu głosowi, wyrazistej osobowości i umiejętnościom interpretacyjnym. Do klasyki przeszedł jej krótki, ale bardzo efektowny występ z piosenką „Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!” w 1994 r. 

Podczas koncertu w BCK-u Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko zaprezentuje materiał, który jest kompilacją jej wszystkich dotychczasowych płyt: „Atramentowej”, „Malinowej”, „Jesienna” oraz najnowszej „Przytul”. 

Stanisława Celińska z zespołem, 20 stycznia godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 100 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+).

Fot. Hubert K. Adamczyk