25 listopada do kin trafi nowa polska produkcja pt. „Superheroes”. Film w reżyserii Szymona Gonery to wzruszający pełnometrażowy materiał dokumentalny przedstawiający niezwykłe historie ludzi zmagających się z codziennym okrucieństwem wojny w Ukrainie. 1 zł z każdego biletu sprzedanego na ten film w polskich kinach zostanie przekazane na zbiórkę Fundacji SiePomaga, Pomoc Ukrainie.

Film „Superheroes” to w szczególności historie uchodźców próbujących wydostać się z atakowanego kraju, jak i historie ich sąsiadów - Polaków, którzy w akcie dobroci bohatersko im pomagają.

Zdjęcia do filmu powstały w ciągu kilku miesięcy, w 2022 roku na terenie: Polski, Ukrainy oraz Francji. Film jest inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszej planety. Uczy współczuć oraz ofiarować pomoc dla tych, którzy nagle znaleźli się w ogromnej potrzebie i sytuacji zagrożenia życia. Od lutego 2022 roku skala zaangażowania indywidualnych osób, Polek i Polaków w pomoc dla Ukrainy zaskoczyła wszystkich. Wartość materialna różnych form wsparcia przekroczyła miliardy złotych. Film dokumentalny „Superheroes” podkreśla siłę pojedynczych jednostek, które zjednoczone, w nadzwyczajnej sytuacji są w stanie zmienić świat.

W trakcie filmu kamera śledzi losy kilku bohaterów, są to m.in.:
Grzegorz – niewidzący na jedno oko kierowca, który wielokrotnie przemierza setki kilometrów z pomocą humanitarną, zabierając ze sobą uchodźców, nie tylko ludzi lecz również zwierzęta.
Agnieszka – 50-letnia kobieta pracująca w dużej korporacji, która organizuje zbiórki finansowe, pomaga uchodźcom na dworcach, tworzy dom dla matek z dziećmi które opuściły Ukrainę.
Marta i Kacper – zapewniają dach nad głową dwóm rodzinom przybyłym z Ukrainy, łącznie 14 osobom. Marta angażuje się również w akcje ratunkowe oraz organizuje transporty kamizelek i noktowizorów dla ukraińskiego wojska.
Michał i Justyna – para, która przyjęła do siebie trzy grupy uchodźców, pomagając im znaleźć mieszkanie za granicą, we Francji oraz Hiszpanii. Michał dodatkowo udziela się jako wolontariusz i angażuje w pomoc dla zwierząt które ze strefy wojny przybyły do Polski.