Martin Barre, legendarny gitarzysta brytyjskiego zespołu rockowego Jethro Tull, wystąpi w środę, 23 listopada w Bielskim Centrum Kultury. Wykona w całości kultowy album „Jethro Tull – Aqualung”. Oprócz tego publiczność usłyszy największe klasyki Jethro Tull oraz kilka muzycznych niespodzianek.

Martin Barre był gitarzystą Jethro Tull od 1968 do 2012 roku. Brzmienie i gra Barre'a były niezaprzeczalnie głównym czynnikiem sukcesu grupy. Natomiast mistrzowski popis Martina w tytułowym utworze z albumu „Aqualung” sprawił, że jego solówka gitarowa została okrzykniętą jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej, a sam Martin Barre otrzymał przepustkę to panteonu słów. Warto dodać, że w 1988 roku jego gra na albumie „Crest of a Knave” przyniosła mu nagrodę Grammy. Oprócz Jethro Tull, Martin współpracował z wieloma innymi artystami m.in.: Paulem McCartney’em, Philem Collinsem, Garym Moore'em i dzielił sceny z legendami, takimi jak Jimi Hendrix, Led Zeppelin i Pink Floyd.

- „Aqualung był albumem, który zdefiniował Jethro Tull. Wspaniałe melodie, duża dynamika i mnóstwo mocy riffów. Akustyka spotkała się z elektrycznym brzmieniem... i wszystko zadziałało” – komentuje Martin Barre.

Martin Barre (Jethro Tull) - Aqualung, 23 listopada godz. 19.00 (przeniesiony z 24 listopada 2021), Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 140, 120, 90 zł.