Zespół Pieśni i Tańca "Beskid" z Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej pod koniec lipca przebywał w towarzystwie Góralskiej Kapeli Beskid w środkowej Francji, gdzie w miejscowości Le Puy-en-Velay z wielkim powodzeniem brał udział w ważnym festiwalu folklorystycznym.

W pięćdziesiątej ósmej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Interfolk” wystąpiły zespoły z Francji, Hiszpanii, Polski, Słowenii, Madagaskaru, Chile oraz wyspy Tahiti. Na ulicach miejscowości goszczących Beskid (w samym Le Puy-en-Velay i w mniejszych) poszczególne występy, za sprawą silnej interakcji z publicznością, przybierały nieraz nieoczekiwany przebieg. Wszystkie propozycje artystyczne i formy taneczne były przyjmowane z dużym entuzjazmem. Zachwycał wdzięk tancerek i szacunek wzbudzał fakt, że męska część zespołu, pomimo panujących upałów, występowała w tradycyjnych góralskich strojach, w wełnianych spodniach i skarpetach oraz kierpcach.  

ZPiT Beskid został wyróżniony spośród innych – wraz z formacją z Chile – zaproszeniem do udziału w galowym koncercie w Teatrze w Le Puy-en-Velay, wieńczącym Festiwal. Jest to niewątpliwym sukcesem wszystkich uczestników francuskiej wyprawy i powodem do satysfakcji dla Barbary Rybczyk i Agaty Polok, odpowiedzialnych za choreografię, oraz dla kierownika artystycznego Góralskiej Kapeli Beskid Marka Sztefko.